Faktoring to ściąganie należności w imieniu przedsiębiorcy poprzez zewnętrzną firmę; usługa faktoringowa cieszy się w Polsce jeszcze lepszą renomą oraz wzrasta liczba spółek zaciekawionych jej wykorzystaniem. Teraz także nie jesteśmy pozostawieni sami sobie, jeśli idzie o dobór właściwej firmy faktoringowej. Z pomocą przychodzi nam mianowicie specjalistyczny ranking faktoringu w Czerwonej Skarbonce, który to zawiera wszelkie niezbędne informacje, które pomogą nam wybrać firmę, która będzie dla nas najlepsza.
Czym jest faktoring oraz jaką rolę pełni ranking faktoringu w Czerwonej Skarbonce?
To jeden spośród najpopularniejszych oraz najszybszych środków na odzyskanie należności z niezapłaconych faktur. Zamiarem tego typu usługi, jest naprawa zdolności finansowej spółki. Stos występujących na biurku faktur, spędza sen z powiek wielu inwestorom. Ciągnący się czas czekania na płatności od klientów, może zakłócić formę finansową zwłaszcza niewielkich spółek. Żeby szybko oraz efektywnie spieniężyć należności, można skorzystać z usług Faktora. Wypłaci on równowartość faktury (zaniżoną o własną prowizję) i przejmie na siebie czynności połączone z dochodzeniem wierzytelności.
Każda osoba zainteresowana faktoringiem, powinna koniecznie zobaczyć, jak prezentuje się ranking faktoringu w Czerwonej Skarbonce. Dzięki temu właśnie rankingowi, wybór odpowiednie firmy faktoringowej nie będzie stanowił żadnego problemu, ponieważ dzięki rankingowi wybierzemy firmę, która spełnia całkowicie wszelkie nasze oczekiwania.
Odsetki
Odsetki stanowią standardowy koszt faktoringu. Liczone są one od danej zaliczki na poczet ewentualnej opłaty za fakturę poprzez jej klienta. Zaliczka tymczasem waha się od 80% w faktoringu klasycznym do 100% w faktoringu online od wartości brutto faktury. Odsetki wykorzystywane są w trakcie pełnego czasu korzystania z zaliczki, natomiast naliczane są od dnia wypłaty zaliczki do momentu rozliczenia faktury, jaka zawarta jest faktoringiem. Odsetki od pieniądza wsparte są na cenach WIBOR + marża oraz jest to wydatek związany z czasem finansowania.
Faktoring natomiast prawo
Jedynym globalnym przepisem prawnym, jaki określa sprawy wprost połączone z faktoringiem, jest Konwencja o faktoringu międzynarodowym zawarta w Ottawie 22 maja 1988 roku. Certyfikat udowadnia pełną definicję faktoringu, jaka mówi, iż faktoring jest umową pomiędzy faktorantem oraz faktorem, na bazie jakiej faktorant przenosi na faktora własność wierzytelności pochodzących z umowy sprzedaży dóbr (artykułów, produktów, usług) konsumentom.
Faktoring odwrotny – co to takiego?
Interesującą, ale mniej popularną formą finansowania działalności gospodarczej jest faktoring odwrotny, więc odwrócony. Jego odwrotność w przeciwieństwie do rzeczonych modeli faktoringu polega na tym, iż jest skierowany do podmiotów robiących zakupów – nie natomiast do samych sprzedających!
Więc dobrze się sprawdza w wypadku przedsiębiorstw współdziałających ze stałymi kontrahentami, wymagającymi płatności gotówkowych za określony produkt bądź usługę, bądź wykorzystujących krótkie okresy zapłaty. Faktoring odwrotny ma również mnóstwo właściwości wspólnych z pożyczką zaciągniętą na zapłatę zadłużeń.