Kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy – wszystko co powinieneś wiedzieć!

Kredyt samochodowy to zadłużenie, które musi zostać wykorzystane na z góry określony cel. Niemożliwe jest więc zmienianie planów na etapie wydatkowania pieniędzy i przeznaczenie ich na inny niezwiązany z motoryzacją cel. Za gotówkę pozyskaną w ten sposób można kupić nowe lub używane samochody, jednoślady – skutery, motocykle, a także pojazdy takie jak przyczepy, kampery, maszyny rolnicze i budowlane. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć o kredytach samochodowych.

Jakie są rodzaje kredytów samochodowych?

Obecnie popularne są trzy rodzaje kredytów samochodowych. Kredyt standardowy zakłada comiesięczne i regularne spłacanie rat wraz z odsetkami przez okres kredytowania, jaki został ustalony w umowie. Warunki takiego kredytu są właściwie takie same, jak w przypadku kredytów gotówkowych. Inny kredyt samochodowy to kredyt jednoratowy. W przypadku tego rozwiązania konieczne jest posiadanie kilkudziesięciu procent całości kwoty w postaci wkładu własnego. Wysokość tego procenta określana jest zwykle przez bank samochodowy. Pozostałą część kwoty należy wpłacić po upływie z góry określonego czasu. Termin ten również określa bank i jest on zapisany w umowie. Niekwestionowaną zaletą tego rodzaju kredytu jest brak oprocentowania, dzięki czemu należy zwrócić wyłącznie 100% wartości zakupionego samochodu. Zdecydować się można również na kredyt balonowy. Ten rodzaj spłaty zakłada cykliczne, comiesięczne spłacanie mniejszych rat i jednej dużej raty w wysokości np. 20 lub 30% całości wartości pojazdu, którą należy wpłacić na koniec.

Gdzie znaleźć korzystny kredyt samochodowy?

Atrakcyjny kredyt samochodowy, który będzie najbardziej korzystny i który spełni oczekiwania kredytobiorcy, można znaleźć z wykorzystaniem porównywarek kredytów o takim przeznaczeniu. Takie narzędzie będzie w stanie w ciągu kilku chwil porównać wiele ofert banków, które obecnie oferują tego rodzaju kredyty. Porównywarki biorą pod uwagę między innymi oprocentowanie, RRSO i wysokość jednej raty. Aby skorzystać z takiego rozwiązania wystarczy podać kwotę, jaką chcemy pożyczyć oraz okres spłaty lub wysokość jednomiesięcznej raty, jaką będziemy w stanie spłacać. Inne narzędzia dostępne online, które ułatwiają podjęcie decyzji o wyborze korzystnego kredytu na samochód to wszelkiego rodzaju kalkulatory i rankingi.

Na co zwrócić uwagę decydując się na kredyt w konkretnej instytucji?

Każdy kredyt samochodowy należy sprawdzić pod kątem wielu różnorodnych czynników. Przede wszystkim warto sprawdzić oprocentowanie, RRSO i wysokość prowizji. Wszystko to składa się bowiem na ostateczną wartość kredytu. Rozbieżność w przypadku wszystkich tych kwestii pomiędzy poszczególnymi bankami jest bardzo duża. Konieczne jest więc zwrócenie szczególnej uwagi na właśnie te konkretne aspekty. Warto podkreślić, że kredyt samochodowy z założenia ma dość niskie oprocentowanie niż oferowane zwykle kredyty gotówkowe, dlatego ostatecznie zdecydowanie lepiej jest zdecydować się na tę konkretną formę finansowania. Ponadto bardzo wiele salonów samochodowych oferuje korzystne warunki kredytowania. Decydując się więc na zakup nowego samochodu zwykle lepiej jest skorzystać z oferty kredytu proponowanej przez daną markę, aniżeli szukanie go na własną rękę.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top