pożyczki od 18 lat

Pożyczki od 18 lat bez zaświadczeń o dochodach – jak to działa?

Dużo osób już w młodym wieku interesuje się pożyczkami pozabankowymi. Dlaczego? Wejście w samodzielność nie zawsze jest sponsorowane przez rodziców. Pojawiają się też pierwsze poważne wydatki, które wiele osób musi samodzielnie opłacić. Choćby koszt kursu i egzaminu na prawo jazdy jest dość wysoki i nie każda osoba z własnych oszczędności może go pokryć. Również wyjazd na studia do innego miasta może być drogi. Nawet jeśli ubiegamy się o stypendium na uczelni, nierzadko pierwsze kilka miesięcy trzeba przeżyć za własne pieniądze. I co wtedy? Istnieją pożyczki od 18 lat bez zaświadczenia o dochodach, które mogą młodym osobom pomóc zrealizować swoje marzenia.

Kto może dostać pożyczkę?

Warto pamiętać, że według polskiego prawa, aby podpisać jakąkolwiek umowę, w tym umowę o pożyczkę, należy mieć ukończone 18. lat i wydany dowód osobisty. Jest to istotne, ponieważ wraz z ukończeniem pełnoletności uzyskuje się pełną zdolność do wykonywania czynności prawnych. Zatem można udzielać pożyczki od 18 lat bez zaświadczenia o dochodach. Nie oznacza to jednak, że można być bezrobotnym lub nie otrzymywać żadnych środków z tytułu jakiegokolwiek dochodu.

Dla firm pożyczkowych bardzo ważne jest, aby pożyczkobiorca spłacił swoje zobowiązanie. Mimo, że pożyczka udzielana jest młodym osobom, to wciąż firma oczekuje od nich, że spłacą w wyznaczonym terminie pożyczkę w całości lub jej ustaloną część. Dlatego warto pamiętać, że brak zaświadczenia o dochodach nie równa się braku dochodów. W Polsce legalnie można pracować już do 16. roku życia. Zwykle uczniowie i studenci zatrudniani są na umowę zlecenie czy o dzieło, od których zakład pracy i tak nie wystawia zaświadczenia o dochodach. Jak więc potwierdzić w firmie pożyczkowej, że mamy z czego spłacić ewentualną pożyczkę?

Firmy, które udzielają pożyczek online nie wymagają przedstawiania dokumentów, a jedynie osobistej deklaracji. We wniosku o pożyczkę, który wypełnia się na stronie firmy trzeba podać dane osobowe, w tym te spisane z dowodu osobistego oraz dane o stanie finansów osobistych. W specjalnej rubryce podaje się w ramach oświadczenia dochody np. z tytułu umowy zlecenie, stypendium, alimentów. Można więc wpisać praktycznie każdy otrzymywany przychód, jako potwierdzenie, że posiadamy środki do spłacenia pożyczki. Oświadczenie ma taką samą wartość i wiarygodność jak zaświadczenie o dochodach.

Gdzie szukać pożyczek?

Trzeba wiedzieć jeszcze jedną rzecz. Otóż faktycznie firmy pożyczkowe mogą udzielać pożyczek osobom co najmniej pełnoletnim, ale nie oznacza to, że każda firma tak robi. Ustalane jest często minimum wieku pożyczkobiorcy na 21., a nawet 25. lat. Oznacza to, że młodsze osoby pożyczki nie dostaną. Gdzie więc szukać ofert dla osiemnastolatków? Na tej stronie https://wszczecinie.pl/pozyczki-dla-mlodych-i-studentow-gdzie-szukac-dobrych-ofert/33906 przedstawiono wiele ofert pożyczek, które są dostępne nawet dla bardzo młodych osób. Część z nich można otrzymać na preferencyjnych warunkach, więc warto zapoznać się z kilkom ofertami przez złożeniem wniosku o pożyczkę.

5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top