pożyczka na 60 dni

Pożyczka na 60 dni – kiedy warto z niej skorzystać?

Pożyczki pozabankowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Są one najchętniej wybierane przez osoby, które na szybko potrzebują dodatkowych środków i nie chcą ich pożyczać od rodziny, znajomych czy banku. Od pewnego czasu na rynku pojawiła się kolejna ciekawe opcja – pożyczka na 60 dni. Czy każdy klient może się o nią starać? Jak wygląda proces ubiegania się o taką pożyczkę? W końcu czy jest to opłacalne? Dzisiaj przyjrzymy się bliżej temu tematowi.

Pożyczka na 60 dni – czy każdy może z niej skorzystać?

Firmy oferujące chwilówki oferują je zazwyczaj na okres 30 dni. Niektóre z nich, chcąc wyróżnić się na tle konkurencji, wydłużyły ten okres o miesiąc. Pożyczka na 60 dni jest jednak dostępna zazwyczaj dla stałych klientów, którzy wcześniej korzystali już z oferty danej firmy. Niektóre dają możliwość skorzystania z niej nowym osobom, jednak dostępne kwoty mogą być wtedy niższe od tych maksymalnych. Większość wymagań co do pożyczkobiorcy są takie same jak w przypadku ubiegania się o pożyczkę na miesiąc czasu. Trzeba mieć 18 lat, pełną zdolność do czynności prawnych, uzyskiwać dochód, posiadać zdolność kredytową, pozytywną historię kredytową oraz nie być wpisanym w bazach dłużników.

W jaki sposób ubiegać się o pożyczkę na 60 dni?

Na samym początku należy znaleźć firmę, która ma w swojej ofercie taką opcję. Trzeba wiedzieć o tym, że pożyczka na 60 dni nie jest oferowana przez wszystkie instytucje pozabankowe. Kiedy znajdziemy już odpowiednią dla siebie opcję, musimy wypełnić standardowy formularz. Podaje się w nim dane osobowe i kontaktowe oraz informacje o uzyskiwanym dochodzie i posiadanych zobowiązaniach. Nie trzeba przedstawiać żadnych zaświadczeń, ale niezbędne jest potwierdzenie tożsamości. Odbywa się ona poprzez wykonanie przelewu weryfikacyjnego z własnego konta bankowego. Bardzo ważne jest to, żeby dane na przelewie były identyczne z tymi podanymi w formularzu. Firma pożyczkowa sprawdzi również naszą dotychczasową historię kredytową oraz wyliczy zdolność kredytową. Proces ten odbywa się automatycznie, więc decyzja podejmowana jest zazwyczaj w ciągu paru minut. W przypadku jakiś wątpliwości możemy otrzymać telefon od konsultanta, który zada nam kilka dodatkowych pytań.

Jakie są korzyści z pożyczki na 60 dni?

Pożyczka na 60 dni jest dobrą opcją przede wszystkim dla osób, które na szybko potrzebują dodatkowych środków. Wszelkie formalności ograniczone są do minimum, a czas oczekiwania na pieniądze jest zdecydowanie krótszy niż w banku. Nie musimy również ruszać się z domu, bo wszystko jesteśmy w stanie załatwić przy pomocy komputera lub smartfona. Wiele firm oferuje dodatkowo pierwszą darmową pożyczkę, co sprawia, że możemy otrzymać potrzebne środki bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów. Jeżeli więc spłacimy ją w terminie, wówczas będziemy musieli zwrócić jedynie sam kapitał. W przypadku opóźnienia koszty się już jednak pojawią, jednak okres 60 dni sprawia, że klient ma dużo więcej czasu na zorganizowanie niezbędnych środków. Można wtedy również skorzystać z opcji przedłużenia spłaty.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top