Pożyczki

Wypłata kwoty pożyczki na poczcie: co warto o tym wiedzieć?

pozyczka na czek giro Posted On
autor Stanisław Kraski

Wbrew dość często spotykanej opinii, korzystanie z usług pożyczkowych w niektórych sytuacjach jest możliwe również przy pominięciu obiegu bankowego. Taka możliwość z definicji nie zachodzi oczywiście w odniesieniu do oferty kredytowej instytucji bankowych. Jednak już w przypadku firm pożyczkowych na rynku można znaleźć całkiem sporo ofert umożliwiających klientowi realizację wypłaty pożyczki na pożyczki na poczcie, ergo z całkowitym pominięciem sektora bankowego.

Co przede wszystkim należy wiedzieć na temat takich rozwiązań, jak realizacja wypłaty kwoty pożyczki na poczcie? Czy tego rodzaju pożyczki cechują się wyższymi kosztami lub też innymi wymaganiami, niż ma to miejsce w przypadku pożyczek wypłacanych na konto bankowe?

Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco bliżej i postarajmy się udzielić odpowiedzi na powyższe pytania.

Wypłata kwoty pożyczki na poczcie: co warto o tym wiedzieć?

Przede wszystkim, oferta pożyczek z możliwością wypłaty poprzez pocztę zawsze będzie się odnosić do korzystania z czeków GIRO. Jak już sama nazwa wskazuje, pożyczka na czek giro charakteryzuje się tym, że możemy ją wypłacić właśnie poprzez skorzystanie z odpowiedniego czeku, co w żadnym wypadku nie wymaga korzystania z usług instytucji bankowych.

Sam mechanizm pożyczek na czek GIRO jest nie tylko bardzo prosty, ale również ma naprawdę długą tradycję: usługi o charakterze pożyczkowym były w całej Europie realizowane przez instytucję poczty jeszcze na długo przed powstaniem systemu bankowego. Jeżeli zaś chodzi o mechanizm działania pożyczek na czek GIRO, to najprościej mówiąc polegają one na tym, że realizacja wypłaty kwoty pożyczki zostaje w całości powierzona poczcie, bez udziału bank. Podpisując umowę o pożyczkę z firmą pozabankową, otrzymujemy odpowiednią dokumentację, z którą wystarczy udać się do najbliższego oddziału Poczty Polskiej i wypłacić pożyczkę.

Ile kosztuje pożyczka na czek GIRO?

Najczęściej, możliwość skorzystania z opcji realizacji wypłaty pożyczki na poczcie to dodatkowy koszt w postaci 4 zł. Bardzo rzadko kwota ta jest nieznacznie wyższa i wynosi na przykład 8 lub 10 zł. Jeżeli chodzi o warunki w zakresie spłaty, maksymalnej kwoty pożyczki lub okresu trwania umowy, to pożyczka na czek giro nie będzie w niczym różnić się od pożyczki wypłacanej poprzez przelew na konto bankowe.

Należy pamiętać, że pożyczki na poczcie to nie tyle odrębny produkt pożyczkowy, ile po prostu kwestia decyzji pożyczkobiorcy odnośnie sposobu realizacji pożyczki. Niektóre spośród instytucji pożyczkowych umożliwiają wypłatę kwoty pożyczki nie tylko przez przelew, ale również przez czek GIRO. W takim wypadku, wypełniając wniosek o przyznanie pożyczki wystarczy zaznaczyć odpowiednie pole. Zaznaczenie opcji wypłaty przez czek GIRO nie będzie miało żadnego wpływu na jakikolwiek aspekt warunków pożyczki.

Jednocześnie powinniśmy jednak pamiętać, że nie wszystkie instytucje pożyczkowe udostępniają w swojej ofercie możliwość wypłaty pożyczki przez czek GIRO. Jeżeli chcemy wcześniej zorientować się, czy dana firma pożyczkowa udostępnia taką możliwość, należy dokładnie zapoznać się z Prospektem Informacyjnym a także Ramową Umową Pożyczki. W ten sposób, pozyskamy potrzebne nam informacje. Zawsze możemy również skontaktować się z konsultantem firmy pożyczkowej i po prostu zadać pytanie odnośnie interesującej nas kwestii.

Powiązane posty

Zostaw komentarz