Bez Kategorii

Wyjście z internetu

internet Posted On
autor Stanisław Kraski

Pożyczki społecznościowe będące tematem czytanego przez Ciebie bloga narodziły się jako jedno z kolejnych rozwiązań modnego nurtu Web 2.0.  Jego główne założenie to jak najszersze umożliwienie użytkownikom(klientom) uczestnictwa w działaniu i tworzeniu wyjściowego rozwiązania(produktu). Za odpowiednik w web 2.0 tradycyjnych portali z newsami redagowanymi przez wąskie grono zatrudnionych specjalnie do tego celu osób  możemy uważać serwisy wykop.pl czy digg.com, gdzie internauci decydują które informacje warte są przeczytania. Podobnie zamiast klasycznych encyklopedii –  mamy wikipedię, zamiast telewizji – youtube, zamiast sklepów – allegro, zamiast biur matrymonialnych – fotkę;) …i wreszcie jako szczytowe osiągnięcie web 2.0 zamiast banków istnieją pożyczki społecznościowe.

Mimo ogromnej popularności serwisów społecznościowych dużej części ludzi nadal bardziej odpowiadają tradycyjne modele. Jest to związane z przyzwyczajeniami, brakiem wiedzy o obecnych możliwościach lub po prostu przekonaniem o wyższości tradycyjnych rozwiązań. Dlatego z punktu widzenia rozwoju social lendingu bardzo cieszy wejście Smava.pl z ofertą pożyczek społecznościowych do tradycyjnej sieci sprzedaży usług finansowych jakie dokonało się w październiku. Smava.pl podpisała umowę o współpracy z niezależnym ogólnopolskim operatorem finansowym Euro Finanse.

Rozpoczęta współpraca oznacza:

  • udostępnienie pożyczek społecznościowych w ofercie ponad 450 stacjonarnych doradców finansowych na terenie całego kraju, a więc znaczące zwiększenie dostępności tego produktu finansowego.
  • przyspieszenie procesu weryfikacji pożyczkobiorców polegające na sprawdzeniu dowodu osobistego i zaświadczenia o zarobkach przez konsultantów Euro Finanse.
  • wzrost liczby projektów pożyczkowych w które możesz inwestować Twój kapitał.

Czekamy na wyniki sprzedaży pożyczek społecznościowych nową drogą, możliwe że jeśli okażą się dobre to październik 2009 będzie uznawany za przełomową datę w historii polskiej branży social lending.

Powiązane posty

Zostaw komentarz