APItelefonWeryfikacja

Weryfikacja telefonu komórkowego

weryfikacja telefonu Posted On
autor Stanisław Kraski

Ten wpis jest następnym z serii tych które pomogą Ci inwestować jedynie w pewne aukcje. Kolejną z weryfikacji po sprawdzeniu konta w allegro.pl i potwierdzeniu adresu zamieszkania pożyczkobiorcy jest weryfikacja numeru telefonu komórkowego. Podczas dalszej lektury przeczytasz jak się ją wykonuje i czy powinieneś ją uwzględnić przy swoich inwestycjach w pożyczki społecznościowe.

Weryfikacja telefonu polega na sprawdzeniu przez kokos.pl numeru telefonu pożyczkobiorcy poprzez wysłanie na ten numer hasła weryfikacyjnego wygenerowanego przez serwis. Weryfikacja może być przeprowadzona w każdym momencie i jest obowiązkowa dla pożyczkobiorcy, który po raz pierwszy zakłada aukcję oraz dla pożyczkobiorcy, który zakłada nową aukcję po upływie 30 dni od ostatniej dokonanej przez niego weryfikacji telefonu. Weryfikacja telefonu oznacza także zgodę na weryfikację ilości doładowań zrealizowanych w serwisie Blue.pl w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Dotyczy wyłącznie telefonów pre-paid. Koszt pierwszej weryfikacji to 5 zł brutto, a każdej kolejnej 1 zł brutto.

Niestety, jak potwierdzają statystyki łatwo zmienić numer telefonu(zwłaszcza w wypadku usług pre-paid) i nie warto abyś kierował się aktualnością tej weryfikacji podczas podejmowania decyzji o zainwestowaniu Twoich pieniędzy w określoną pożyczkę. Problemy ze spłatą przynajmniej części długu pojawiły się aż w ponad 18% przypadków. Niestety nie rzadki jest taki obrazek:

windykacja
Mała skuteczność weryfikacji numeru telefonu komórkowego budzi wątpliwości co do jej obowiązkowości.

Powiązane posty

4 thoughts on “Weryfikacja telefonu komórkowego
 1. Arek

  Tomek, postaram się dokładnie zbadać sprawę i wyniki opublikuję w jednym z kolejnych wpisów na blogu.

 2. Tomek

  Witam. Bardzo mi się podoba twój blog i podobnie jak ty jestem pełen zaangazowania w sl i cenię sobie to jako sposób lokowania oszczędności i jako alternatywę do lokat bankowych. Proponuję jednak ostrzeżenie wszystkich chcących lokowac pieniądze o całej aferze wokół SL a działalności gospodarczej. proponuję przejżeć ten wątek z forum: http://forum.kokos.pl/viewtopic.php?f=12&t=934
  Niby sprawa wygląda nienajgorzej ale nadal nie jest ostatecznie wyjasniona. Napisz co o tym sądzisz. Ja osobiście do czasu wyjasnienia zaprzestaję inwestowania w kokosa.

 3. Arek

  Dzięki za komentarz. Nie jestem ekspertem od windykacji ale wiem że "biedni ludzie unikają ryzyka, a bogaci nim zarządzają". Wiedząc jakie jest prawdopodobieństwo spłaty danej pożyczki(między innymi dzięki statystykom na tym blogu) oraz znając potencjalny zysk możemy śmiało osiągać znacznie lepsze wyniki niż te oferowane przez np. lokaty bankowe. Dywersyfikacja(inwestycja w kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt pożyczek) pozwoli na osiąganie przewidywalnych i w miarę stabilnych zysków.

  A że można zarobić to ciągle przekonuję się na własnej skórze, chociaż przyznaję że nie inwestuję w SL ogromnych pieniędzy. Zachęcam Cię do spróbowania na początek może małą kwotą.

 4. yossarian.

  Arku, pracowałem kiedyś w windykacji i powiem Ci, że adresy i telefony przy małych kwotach nic Ci nie dają. Jak dłużnik jest sprytny to może cie przeciągać latami. Małe kwoty bardzo ciężko się windykuje, koszty postępowania windykacyjnego, a potem sądowego czasami wielokrotnie przewyższają kwotę zobowiązania. Na końcu zostaje Ci satysfakcja, że dopiąłeś swego, ale chyba nie dla satysfakcji angażujesz się w pożyczanie pieniędzy. Czytam Twojego bloga regularnie, ale przyznam się szczerze, że bałbym się zaangażować w social lending na większą skalę. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że na tym można zarobić. Znaczy zarobić pewnie się da, ale ryzyko niespłacenia pożyczki pewnie jest bardzo wysokie.
  Pozdrawiam:)

Zostaw komentarz