APIkokos.plWeryfikacjaWindykacja

Weryfikacja dowodu osobistego

weryfikacja Posted On
autor Stanisław Kraski

Dowód osobistyWitaj w jednym z ostatnich wpisów z serii w której możesz przeczytać o skuteczności oferowanych przez serwis kokos.pl weryfikacji użytkownika(pozostałe wpisy z tej serii tutaj, tutaj, tutaj i tutaj). Podczas dalszej lektury zyskasz kilka użytecznych informacji o weryfikacji dowodu osobistego.

Weryfikacja dowodu osobistego polega na sprawdzeniu czy dane zapisane podczas rejestracji konta użytkownika w Kokos.pl są zgodne z danymi widocznymi na przesłanych zdjęciach, skanach dowodu osobistego. W celu przeprowadzenia weryfikacji użytkownik powinien skorzystać z menu „Moje Weryfikacje”.

Dyskusyjna staje się przydatność takiej weryfikacji dla Ciebie jako pożyczkobiorcy który zastanawia się czy warto zainwestować Swoje pieniądze. Statystyki na dzień ich sporządzenia wskazują na 100% spłacalność osób które poddały się sprawdzeniu danych na dowodzie osobistym, mimo to możliwe że jest to spowodowane głównie krótką obecnością tej weryfikacji w ofercie kokos.pl.

Śledząc blog Pożyczki 2.0 będziesz mógł monitorować zmiany w skuteczności tej weryfikacji dzięki okresowym sprawozdaniom.

Powiązane posty

6 thoughts on “Weryfikacja dowodu osobistego
 1. Dlaczego Sekrata.pl może zagrozić liderowi? | Porady finansowe

  […] możliwość dokonywania dodatkowych weryfikacji przez pożyczkobiorców. Można weryfikować drugi dokument tożsamości, zaświadczenie o zatrudnieniu i skany rachunków (np. za gaz, telefon, prąd). Na pewno […]

 2. Ochrona przed fałszywymi tożsamościami | Porady finansowe

  […] Kokos.pl , co dla Ciebie jako inwestora oznacza że ryzyko udzielania pożyczki maleje. Każdy dowód osobisty poddawany weryfikacji będzie od teraz sprawdzany także w bazie skradzionych […]

 3. Arek

  Tak, dowód osobisty jest dobrym poświadczeniem tożsamości, mimo to niektórzy zaufają np. tożsamości z konta na allegro, weryfikacji zatrudnienia lub zamieszkania czy historii spłat pożyczek. Dla każdego coś co uważa za słuszne.

 4. yossarian.

  No ok, tylko jak nie pokażesz mi dowodu to skąd wiem kim jesteś? To tak jakby na ulicy podszedł do Ciebie facet i poprosiło o pożyczkę twierdząc, że odda za miesiąc w tym samym miejscu, o tej samej porze. Jakoś to dla mnie dziwne.

 5. Arek

  To jest fajne w kokosie. Uważasz że nie powinno się pożyczać osobom bez weryfikacji dowodu osobistego – pożyczasz tylko zweryfikowanym, uważasz że nie jest to istotne – pożyczasz nie patrząc na to czy dowód był sprawdzony. Twórcy serwisu nie twierdzą że wiedzą lepiej niż inwestor, dlatego pozostawiają mu swobodę.

 6. yossarian.

  Cześć,
  Mi w ogóle wydaje się dziwne, że można pożyczyć komuś pieniądze bez weryfikacji dowodu osobistego. Dziwi mnie, że nie jest to standardowa procedura.

Zostaw komentarz