Social lending

W maju głośniej o social lending

social lending Posted On
autor Stanisław Kraski

majowe promocjeNa temat zjawiska social lending trwa od pewnego czasu żywa dyskusja wśród ekspertów, a także samych użytkowników serwisów. Teraz pojawia się do tego szczególna okazja – konferencja „Inwestuj Nowocześnie. Social lending w Polsce”, organizowana przez trzech czołowych rynkowych graczy – portale: Pozycz.pl, Sekrata.pl oraz Zakra.pl. Jest to pierwsza wspólna inicjatywa polskich serwisów, mająca na celu promowanie nowoczesnej usługi finansowej.

Konferencja „Inwestuj Nowocześnie. Social lending w Polsce” jest kolejnym punktem w popularnejostatnio debacie na temat możliwości pożyczania pieniędzy przez osoby fizyczne za pomocą specjalnych platform internetowych. Ma  określić perspfektywy dalszego rozwoju usługi w polskiej rzeczywistości społecznej i inwestycyjnej. Konferencja  odbędzie się 19 maja na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdują się na stronie www.sociallendingwpolsce.pl.

W serwisach pożyczek społecznościowych stronami transakcji są dwie osoby fizyczne. Osoby potrzebujące gotówki wystawiają swoją ofertę pożyczki, określając: kwotę, wysokość oprocentowania oraz liczbę rat. Pojawia się ona, wraz z propozycjami innych pożyczkobiorców, na specjalnej tablicy na stronie internetowej serwisu i jest do wglądu dla drugiej grupy użytkowników – inwestorów. Ci natomiast zapoznają się z jej szczegółami i podejmują decyzję o udzieleniu pożyczki.

W Polsce platformy social lendingowe nadal walczą o swoje miejsce na finansowym rynku. Spora liczba osób nadal nie zna bowiem mechanizmu ich funkcjonowania. – Portale pożyczek społecznościowych zdobyły ogromną popularność na świecie, szczególnie w Wielkiej Brytanii, gdzie 4 na 5 obywateli wie, na czym polega tego typu usługa. W Polsce  wiedza na ten temat jest zdecydowanie mniejsza. Konferencja ma to zmienić – pokazać korzyści płynące z pożyczania i inwestowania w serwisach, promować to nowoczesne rozwiązanie finansowe. Poza tym jest dla nas okazją, by poznać preferencje i opinie użytkowników – mówi Magdalena Reichert, koordynatorka konferencji „Inwestuj Nowocześnie. Social lending w Polsce”.

Program konferencji obejmuje panel dyskusyjny z udziałem dziennikarzy ekonomicznych oraz prezentacje dotyczące najważniejszych kwestii związanych z funkcjonowaniem portali social lending, m.in. potencjalnych zysków z inwestycji oraz bezpieczeństwa użytkowników. Przewidziane są także specjalne warsztaty przeznaczone dla studentów, podczas których dowiedzą się o tym, jak zarządzać serwisem typu social lending i poznają stronę biznesową internetowego przedsięwzięcia.

Organizatorami konferencji są serwisy: Pozycz.pl, Sekrata.pl oraz Zakra.pl, będące jednymi z liderów wśród polskich platform, umożliwiających społeczne pożyczki przez Internet. Patronat nad konferencją objęły: Uczelnia Łazarskiego, Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A., Studenckie Forum Business Centre Club oraz Sharing Analysis on Regional Economies (ShARE).

Więcej informacji na: www.sociallendingwpolsce.pl lub www.inwestujnowoczesnie.pl

PROGRAM KONFERENCJI „INWESTUJ NOWOCZEŚNIE. SOCIAL LENDING W POLSCE”:

8:00 – 10:00 – Warsztaty skierowane do studentów [Pożycz.pl, Zakra.pl, Sekrata.pl]
10:00 – 10:30 – Wstęp
10:30 – 11:00 – Nowe trendy na rynkach finansowych – reprezentant Uczelni Łazarskiego
11:00 – 11:30 – Studium przypadku: Rozliczenia w social lending. Jak zintegrować płatność 18 banków, by zapewnić szybki obrót środkami finansowymi? – Zakra.pl
11:30 – 12:00 – Studium przypadku: Jak radzić sobie ze złymi pożyczkobiorcami. Skuteczne odzyskiwanie pieniędzy na portalach SL – Sekrata.pl
12:00 – 12:30 – Przerwa kawowa
12:30 – 13:00 – Studium przypadku: Ile można zarobić na społecznych pożyczkach? Potencjalny zyski inwestora – Pożycz.pl
13:00 – 13:30 – Metody ograniczania ryzyka w social lending – BIG InfoMonitor S.A.
13:30 – 14:00 – Studium przypadku: Pomoc w social lending od kuchni, czyli jak rozwiązać problem kontaktując się z obsługą – Blue Media S.A.
14:00 – 15:00/15:30 – Panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli organizatorów oraz zaproszonych dziennikarzy branżowych

ORGANIZATORZY:

Pozycz.pl – serwis pożyczek społecznościowych, który rozpoczął swoją działalność w styczniu 2011 roku. Zespół Pożycz.pl tworzy grupa branżowych specjalistów z zakresu bankowości, finansów i marketingu. Serwis został współtworzony dzięki dotacji w ramach działania 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Właścicielem serwisu jest firma Future Net Sp. z.o.o.

Sekrata.pl – platforma, która zadebiutowała w Internecie pod koniec 2010 roku. Jako jeden z najmłodszych graczy na polskim rynku zdołał przekonać wielu użytkowników, liczących na tanią i szybką pożyczkę w sieci.

Zakra.pl – jeden z trzech największych serwisów pożyczek społecznościowych w Polsce, należący do Zakra Corp Sp. z o.o. Oferuje pożyczki gotówkowe, konsolidacyjne, samochodowe oraz popularne chwilówki. Użytkownikami zakra.pl mogą być zarówno osoby fizyczne jak i firmy. Priorytet serwisu to bezpieczeństwo inwestycji oraz szybki przepływ środków finansowych pomiędzy Użytkownikami, dzięki stworzonej infrastrukturze płatniczej systemu.

Niestety ze względu na inne obowiązki nie będę mógł uczestniczyć w konferencji, nad czym ubolewam. Nie mniej jednak zapowiada się naprawdę istotne wydarzenie dla polskiego social lending i jeśli masz możliwość to szczerze zachęcam do uczestnictwa.

Powiązane posty

6 thoughts on “W maju głośniej o social lending
 1. mojer

  Dla zainteresowanych znam fajny tekst w ogóle fajnego „internetowego” prawnika w tych sprawach: http://www.eporady24.pl/social_lending_a_polskie_prawo_czy_social_lending_jest_legalny,pytania,17,109,2532.html sam ma wątpliwości co do tej formy pożyczania, ale może za długo żyję na tym świecie i jestem staroświecki 😉

 2. Nomad

  To, że Kokos.pl nie bierze udziału w organizacji imprezy nie znaczy, że coś się jednoczy. Kokos.pl bierze udział w konferencji – Tomek (chyba) prowadzić prelekcję na temat obsługi klientów.
  Tak jak pisał Arek – będzie spotkanie Kokosa. Najprawdopodobniej we wrześniu.

  Ta konferencja ma (przynajmniej oficjalnie) na celu zrobić trochę rozgłosu wokoło zjawiska SL. Mam nadzieję, że się uda i dziennikarze trochę podchwycą temat. A do tego… impreza urodzinowa z okazji 1 urodzin Zakra.pl 🙂

 3. Arek

  Fajnie, życzę ciekawie spędzonego czasu i oczywiście z niecierpliwością czekam na Twoją relację:)

 4. gablerro

  podbijam tam zobaczymy co powiedzą itd liczę, że nie zmarnuje czasu i się czegoś dowiem.
  powinienem zdać relacje z wyprawy na ta konferencję ;P

 5. Arek

  Tak to wygląda, ale z drugiej strony wiem że kokos przygotowuje za to huczne spotkanie z użytkownikami w Sopocie. Nie wiadomo więc do końca czy zakra.pl, sekrata.pl i pozycz.pl ignorują kokos.pl przy organizacji tej konferencji, czy jednak kokos.pl jest na tyle silny że podobne eventy może organizować w pojedynkę.

 6. procek

  Z tego co widzę to wszyscy jednoczą siły przeciw kokosowi 😉

Zostaw komentarz