Bez KategoriibezpieczeństwoSocial lendingWindykacjaZysk

Tylko jeden podpis i masz sądowy nakaz zapłaty

Posted On
autor Stanisław Kraski

dokumentyNajmłodszy serwis pożyczek społecznościowych w Polsce wprowadził nową, niezwykle użyteczną usługę. Od niedawna masz możliwość zlecenia operatorowi zakra.pl uzyskanie Sądowych Nakazów Zapłaty oraz zlecenia egzekucji komorniczej. Wszystko jest banalnie proste z punktu widzenia użytkownika, a takie rozwiązanie na pewno ucieszy inwestorów.

Współpraca opiera się na Umowie o Świadczenie Usług Windykacyjnych, która to  musi zostać zawarta pomiędzy Pożyczkodawcą a Operatorem Serwisu. Wystarcza jednorazowe podpisanie umowy dzięki której możesz potem zlecić dowolnie dużą ilość czynności windykacyjnych.

Jakie korzyści przyniesie Ci zlecenie uzyskania Sądowych Nakazów Zapłaty oraz zlecenia egzekucji komorniczej?

 • Zyskasz czas, nie będziesz musiał przejmować się kontaktowaniem się z sądami, komornikami, uczestniczeniem w rozprawach, kompletowaniem dokumentów itd. Wszystkim zajmie się Twój pełnomocnik. Umowę i pełnomocnictwo możesz wydrukować, podpisać i  wysłać w ciągu kilkunastu minut. Potem cała twoja aktywność będzie ograniczać się do  kliknięcia przycisku windykuj oraz wysłania formularza zlecenia jeśli opóźnienie w spłacie wyniesie co najmniej 40 dni.
 • Zyskasz na opłatach sądowych i komorniczych które wstępnie pokrywa serwis zakra.pl, a następnie są one doliczane do długu pożyczkobiorcy. Tak więc z Twojej kieszeni nie wypłynie na ten cel żaden grosz.
 • Będziesz na bieżąco informowany o postępach podczas składania pozwu, rozpatrywania go i egzekucji komorniczej.

Ile to kosztuje?

Reprezentantem Pożyczkodawców w Sądzie w czasie uzyskiwania Nakazu Zapłaty będzie Kancelaria Lexine Kostyra i Wspólnicy sp.j. z Warszawy. Kwota wynagrodzenia Kancelarii Lexine za czynności windykacyjne uzależniona jest od kwoty podlegającej windykacji czyli całościowej kwoty podlegającej windykacji od jednego Pożyczkobiorcy w ramach jednej głównej umowy pożyczki. Dzięki temu prowizja jaką zapłacą Pożyczkodawcy zależna jest od ilości osób, które decydują się na windykację sądową(im więcej osób zdecyduje się na windykację tym będzie taniej).

Przykład: wniosek o pożyczkę nr 1122000 na kwotę 2.000 pln zamknął się zbierając 100% kwoty.
W ramach tego wniosku pożyczka została udzielona Pożyczkobiorcy przez 5 Pożyczkodawców, gdzie każdy z nich wpłacił 400 pln. Trzech Pożyczkodawców decyduje się na windykację sądową za pośrednictwem Serwisu Zakra.pl i Kancelarii Lexine. Tak więc kwota podlegająca windykacji to 1.200 pln.
Wynagrodzenie dla Kancelarii w takim wypadku wyniesie 18% od odzyskanej kwoty.

Cennik przedstawia się następująco:

windykowane od 200 do 500 zł – 35% odzyskanej kwoty
windykowane do 1000 zł – 30% odzyskanej kwoty
windykowane do 3000 zł – 18% odzyskanej kwoty
windykowane powyżej 3000 zł – 13% odzyskanej kwoty

Wbrew pozorom możliwość łatwego uzyskania Sądowych Nakazów Zapłaty oraz zlecenia egzekucji komorniczej będzie korzystne także dla pożyczkobiorców. Odsiew ewentualnych oszustów i naciągaczy zwiększy zaufanie do pożyczek społecznościowych i przyciągnie do nich więcej kapitału – spadną koszty pożyczek.

Powiązane posty

2 thoughts on “Tylko jeden podpis i masz sądowy nakaz zapłaty
 1. perceraianz

  Thanks for sharing your thoughts. I really appreciate your efforts and I
  will be waiting for your further post thank you once again.

 2. Wrocław

  Właśnie takich informacji szukałem… Dzięki

Zostaw komentarz