kod promocyjnyratingSocial lendingWeryfikacja

Szybki sposób na dobry rating

rating pożyczek Posted On
autor Stanisław Kraski

RatingRating określa jaką kwotę pożyczek może zaciągnąć pożyczkobiorca, wpływa także pośrednio na oprocentowanie pożyczki sugerując inwestorowi poziom ryzyka. Nim wyższy ten wskaźnik tym łatwiej o pożyczkę społecznościową na lepszych warunkach. Niestety, na zdobycie najwyższych ratingów potrzebne jest minimum kilkanaście miesięcy aktywnego pożyczania w danym serwisie Social Lending. Właśnie teraz pojawił się sposób na obejście tego wymagania w niektórych przypadkach.

Każdy kto chociaż raz przyglądnął się statystykom z serwisów pożyczek społecznościowych wie jak wiele zależy od ratingu pożyczkobiorcy. Jeśli do końca nie rozumiesz jak działa rating to myślę że wpis o ratingu na kokos.pl powinien wyjaśnić Twoje wątpliwości.

Kilka dni temu serwis Sekrata.pl zaproponował rozwiązanie które umożliwia przeniesienie ratingu z innego portalu pożyczek społecznościowych. Nie będziesz potrzebował mozolnie budować swojej pozycji na nowym serwisie(jeśli już na jakimś innym to zrobiłeś), po prostu przeniesiesz rating wraz z limitami pożyczki.

Oficjalne info w tej sprawie:

Przenieś rating z innego portalu

Jeżeli jesteś użytkownikiem innego serwisu pożyczkowego, na którym Twój rating to np. 3 gwiazdki – przeniesiemy je na Sekratę. Ponadto, jeżeli np. na którymś z portali Twój możliwy limit zadłużenia to 10.000 – u nas też dostaniesz możliwość wzięcia pożyczek na tę kwotę.

Aby przenieść rating – zarejestruj się na Sekracie z takim samym loginem jaki masz na innym serwisie. Po rejestracji wyślij zgłoszenie na kontakt@sekrata.pl, w tytule wiadomości wpisz „Rating”, a w treści link do profilu na innym serwisie. Jeżeli zgłoszenie nie będzie budziło podejrzeń, rating zostanie zmieniony w ciągu kilkunastu minut. W razie jakichkolwiek problemów z przeniesień ratingu (np. potrzebna będzie dodatkowa weryfikacja, czy to na pewno Twoje konto) będziemy się z Tobą kontaktować. W szczególnych przypadkach, wysokość ratingu zależeć będzie od decyzji inwestorów.

Pomysł jest na pewno bardzo ciekawy, ale też nieco ryzykowny. Z jednej strony może być dobrym bodźcem do przyciągnięcia nowych użytkowników, ale z drugiej może nieco obniżyć wiarygodność ratingu na Sekrata.pl. Dwie gwiazdki na jednym portalu wcale nie musi się równać dwóm gwiazdkom na innym.

Osobom chcącym założyć konto na Sekrata.pl należy się jeszcze informacja o trwających promocjach:

 • Promocja dla czytelników bloga pozyczki20.com w której gratisowo dostaniesz 7zł na subkonto
 • Promocji 10zł na start w której za samo założenie konta dostaniesz 10zł na subkonto
 • Każdy inwestor, który dokona inwestycji na kwotę minimum 50 zł bierze udział w promocji „Zwrot 1% dla PD” i na jego subkonto ostatniego dnia kalendarzowego trafia zwrot 1% z każdej inwestycji.

Promocje można łączyć.

Obecne zmiany na Sekracie zostały wprowadzone w związku ze wzrostem cen na portalu Finansowo.pl. Również Zakra.pl przygotowała swoją odpowiedź na to wydarzenie, przeczytasz o niej w następnym wpisie. Pamiętaj że nie przegapisz następnych artykułów subskrybując bloga Pozyczki20.com za pomocą kanału RSS(Co to jest RSS?).

Powiązane posty

5 thoughts on “Szybki sposób na dobry rating
 1. Mateusz Hublewski

  Na chwilę obecną, sporo osób zadłużonych umawia się na „refinansowanie” aukcji tych z finansowo u nas. Z tą różnicą, że np. na 6 miesięcy lub 4 miesiące – zawsze to lepiej niż 30 dni.

  Pozdrawiam

 2. Nomad

  Zauważ, że właściciel serwisu zostawił sobie możliwość manewru, „uznaniowości”. Mam nadzieję, że uznaniowość ta będzie dobrze stosowana. 🙂

 3. Arek

  Mateusz Hublewski – myślę że postępujecie słusznie, może się to wam opłacić, ale istnieje ryzyko że po przejęciu zadłużonych użytkowników finansowo nagle skoczy wam niespłacalność.

  Markus – jest racja w tym co mówisz, ale oferta Sekraty ma sens – przecież sam przeniosłeś rating i limit. Moim zdaniem nie jest rolą serwisu myśleć za ludzi, tylko dać im możliwości z których będą mogli skorzystać lub nie. Oczywiście tyczy się to zarówno pożyczkobiorców jak i chyba nawet bardziej inwestorów.

 4. Markus

  Nie jestem przekonany, że taka konsolidacja pomoże. Jak ktoś jest inteligenty na tyle by brać 10k do spłaty w 30 dni mimo iż tyle nie zarabia, to w większości przypadków konsolidacja skończy się zadłużeniem w starym portalu jak i nowym.
  Niestety bez mechanizmu gwarantującego rzeczywistą spłatę tamtych zobowiązań (poprzez bezpośrednią spłatę poprzednich dłużników) nie pomoże to człowiekowi.

  Sam osobiście skorzystałem z przeniesienia limitu i jestem też trochę zdziwiony weryfikacjami.

 5. Mateusz Hublewski

  Odnośnie promocji 7 zł dla czytelników – w porównaniu z promocją 10 zł na start dotyczy ona użytkowników ZAREJESTROWANYCH wcześniej za pośrednictwem pozyczki20.

  Odnośnie ratingu – fakt, trochę ryzykowne. Zdajemy sobie jednak sprawę, że osoby, które poprzez wysoki opłaty na Finansowo.pl będą chciały przenieść zadłużenie z tego portalu do nas. Dlatego doszliśmy do wniosku, że jedna gwiazdka – limit 1500 zł wcale nie pomoże w tej sytuacji – dzięki zwiększeniu limitu pożyczkowego, pożyczkobiorca ma szansę zaciągnięcia większego zobowiązania na dłuższy termin, dzięki czemu zadłużenie jest rozłożone na dogodne raty. Działa to podobnie do pożyczki konsolidacyjnej.

  My daliśmy możliwości, teraz wszystko zależy od inwestorów, aby pozwolili zadłużonym osobom spłacać zobowiązanie przez dłuższy okres, bo w 30 dni nie da się spłacić np. 10.000 zł

  Pozdrawiam

Zostaw komentarz