Pożyczki

Szybka pożyczka bez wychodzenia z domu

chwilowka do domu Posted On
autor Stanisław Kraski

Niespodziewanie znalazłeś się w trudnej sytuacji materialnej i potrzebujesz szybkiego zastrzyku gotówki? W takim razie warto rozważyć opcję, jaką jest pożyczka do domu. Wbrew pozorom jej największą zaletą wcale nie jest to, że można otrzymać gotówkę bez wychodzenia z domu, ale to, że mogą się o nią ubiegać osoby, które posiadają długi i nie otrzymałyby kredytu w placówce banku. Zatem na jakich zasadach są przyznawane takie pożyczki i jakie jeszcze są ich zalety?

Pożyczka do domu – przyznawana na indywidualnych warunkach

Trudna sytuacja materialna zdarza się każdemu z nas. Zazwyczaj w najmniej spodziewanym momencie – zepsuł się samochód, lodówka, któryś z członków rodziny się poważnie rozchorował i niezwłocznie potrzebujemy określonej sumy pieniędzy. Wówczas możemy skorzystać z możliwości, jaką daje  pożyczka do domu. Czasami jest ona ostatnią deską ratunku dla wszystkich tych, którym banki i firmy pozabankowe odmówiły pomocy finansowej. Dzieje się tak dlatego, że pożyczka do domu przyznawana jest na indywidualnych warunkach, co oznacza, że na decyzję o przyznaniu pożyczki nie ma wpływu zajęcie komornicze, negatywna historia w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), czy wpis do Krajowego Rejestru Długów (KRD). Tym samym taką pożyczkę może otrzymać niemal każdy.

Zalety pożyczki z dostawą do domu

Część zalet pożyczki do domu zostało już wymienionych, ale to jeszcze nie wszystko. Kolejnym jej atutem jest bez wątpienia to, że pożyczka do domu jest doskonałą opcją dla osób, które nie mają konta bankowego, czyli np. dla osób starszych. Bo brak konta wiąże się z tym, że nie można skorzystać z pożyczek online bądź chwilówek, w których gotówka wysyłana jest bezpośrednio na konto klienta. Pożyczka do domu rozwiązuje ten problem, ponieważ przedstawiciel danej firmy pozabankowej przychodzi na umówione spotkanie z określoną sumą gotówki, którą to wręcza klientowi do ręki. Ten rodzaj pomocy finansowej cenią sobie również osoby, które mają zajęty rachunek przez komornika i tym samym nie mogą mieć na niego żadnych wpływów, gdyż te automatycznie zostałyby zajęte na poczet prowadzonej egzekucji.

Co zrobić, aby dostać pożyczkę do domu?

Pożyczka do domu przede wszystkim przyznawana jest na podstawie oświadczeń osoby, która się o nią ubiega. W zależności od parabanku może być konieczne przedstawienie zaświadczenia o zatrudnieniu lub zarobkach. Bywa, że przedstawiciele firmy udzielającej pożyczki proszą o przedstawienie rachunków za media lub wyciągu z konta bankowego (jeżeli klient je posiada), aby na tej podstawie podjąć decyzję o przyznaniu określonej kwoty pożyczki. Jednak zanim dojdzie do podpisania umowy, musimy wypełnić wniosek o udzielenie pożyczki, zazwyczaj za pośrednictwem strony internetowej. Wybierając firmę pożyczkową, która udziela pożyczki do domu klienta, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, takich jak:

  • maksymalna kwota pożyczki;
  • koszt udzielenia pożyczki we własnym mieszkaniu;
  • okres spłaty pożyczki;
  • skutki nieterminowej spłaty;
  • wysokość całkowitego kosztu pożyczki (RRSO).

W większości przypadków pożyczka do domu udzielana jest na dłuższy okres, a spłata odbywa się w formie miesięcznych rat. Trzeba jednak liczyć się z tym, że szybka gotówka dostarczona do domu jest droższa od standardowych pożyczek, co oznacza, że klient zobowiązany jest oddać do parabanku dużo więcej niż wziął. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji o pożyczce zawsze należy się dobrze zastanowić oraz szczegółowo zapoznać z warunkami umowy.

Powiązane posty

Zostaw komentarz