Społecznościowe karty kredytowe i linie pożyczkowe

Dlaczego warto aktywnie uczestniczyć w social lending? Okazuje się że łatwa procedura otrzymania pożyczki oraz niskie jej koszty wcale nie muszą być głównym argumentem. Zaufanie którym jesteś obdarzany w społeczności może pozwalać na dostęp do innych produktów finansowych – serwisy pożyczek społecznościowych zaczynają to zauważać.
Mechanizm jest bardzo prosty – każdemu pożyczkodawcy, niezależnie czy będzie to bank czy prywatny inwestor, zależy na tym aby spłata pożyczki wraz z odsetkami była jak najbardziej prawdopodobna. Nic innego nie uprawdopodabnia spłaty pożyczki tak jak dobra historia dotychczas zaciąganych i w terminie spłacanych zobowiązań, taką historię łatwo stworzyć w serwisie pożyczek społecznościowych.
Chociaż radzę Ci dobrze zastanowić się zanim skorzystasz z któregoś z nowych rozwiązań Zakra.pl, to liczę że kolejne rozwiązania tego typu wprowadzane przez serwisy pożyczek społecznościowych będą bardzo korzystne(z powodu opisanego wyżej).
Zakra.pl proponuje swoim użytkownikom dwa nowe produkty:
- Kartę pożyczkową Maestro – kartę płatniczą której limit w zależności od pożyczkobiorcy wynosi od 500zł do 5000zł. Minimalna spłata miesięczna to 5%, a oprocentowanie pożyczki waha się między 22% i 24%. Karta pozwala wypłacać pieniądze z bankomatów, w tym z bankomatów ING bez opłaty – jest to chyba jej główna zaleta. Żadna bankowa karta kredytowa nie umożliwia wypłaty pieniędzy poprzez bankomat bez prowizji.
- Linię pożyczkową – bierzesz pożyczkę ale co miesiąc spłacasz jedynie kwotę równą kwocie należnych odsetek, dzięki czemu rata jest minimalna. Po upływie okresu pożyczki jednorazowo spłacasz cały kapitał lub przedłużasz pożyczkę i nadal spłacasz raty w wysokości należnych odsetek. Limit zadłużenia na linii pożyczkowej nie może przekroczyć 10 000zł. Jest to moim zdaniem rozwiązanie idealne dla osób prowadzących małe biznesy lub samozatrudnionych którzy cierpią na okresowe braki płynności.
Pamiętaj że możesz śledzić blog Pożyczki 2.0 za pomocą kanału RRS(Co to jest RRS?) .
Arek
Masz rację, idea jest ta sama. Karta kredytowa posiada okres bezodsetkowy a karta zakry nie, ale za pomocą karty kredytowej nie można bez prowizji wypłacić gotówki, za to kartą zakry jak najbardziej.
geniusm
Czyli karta pożyczkowa Zakry to taka w pewnym sensie karta kredytowa?
Ktoś mógłby napisać czym właściwie się różnią?
Arek
Niestety szukałem informacji o grace period w przypadku tej karty i nie natrafiłem na żadne wzmianki. Gdyby ta kart oferowała także okres bezodsetkowy była by pod pewnymi względami szalenie atrakcyjna(darmowy kredyt w gotówce).
Geoarbitraż
Nie do końca zgodzę się, że to produkt wyśmienity. Jak zawsze są dwie strony – a tu drugą stroną jest możliwość szybszego zadłużania się PB. Ale jako rzetelny PB który prowadzi mały biznes – faktycznie, mógłbym skorzystać.
@zulu: te produkty mają zarabiać, więc z prawdopodobieństwem niemal graniczącym z pewnością (mimo, że bez czytania regulaminów) muszę stwierdzić, że oprocentowanie masz za każdy czas wykorzystania (nie ma grace period)
zulu
Rozumiem, że jak w przypadku innych kart kredytowych gdy wypłacamy gotówkę z bankomatu to od pierwszego dnia naliczane są procenty? czy może obowiązuje okres bez odsetkowy (jak w przypadku płatności kartą)??
Arek
Między innymi w tym pomyśle chodzi o to żeby promować rzetelnych pożyczkobiorców.
Qulin
Pomysł jest moim zdaniem świetny, oczywiście od jego sukcesu zależy spłacalność a co za tym idzie weryfikacja osób pożyczających, ale to coraz bardziej się rozwija na portalach. Poza tym ludzie coraz bardziej się edukują żeby nie pchać swojej kasy byle gdzie i inwestują w sprawdzonych PB.