NewsrejestracjaWeryfikacja

Sekrata – nowy serwis Social Lending

Posted On
autor Stanisław Kraski

motylOd miesiąca w Polskim internecie nieśmiało rozkręca się nowy serwis pożyczek społecznościowych – Sekrata.pl. Jak na obecny etap rozwoju jego strona internetowa cieszy się dość dużą popularnością, może to wróżyć świetlaną przyszłość. Jednak trzeba poczekać jeszcze trochę aby ocenić czy inicjatywa ma szansę walczyć z największymi na polskim rynku pożyczek.

Co warto abyś wiedział o Sekrata.pl?

 • Wprowadzono pomysł bonusu dla inwestora który może wynieść do 10% od kwoty udzielonej pożyczki. Jest to dobrowolne wynagrodzenie pożyczkobiorcy dla pożyczkodawcy w podziękowaniu za inwestycję w aukcji. Kwota bonusu dzielona jest pomiędzy wszystkich inwestorów i dopisywana do ich subkonta zaraz po zakończeniu aukcji. Bonus może wydatnie zwiększyć Twoje zyski z inwestycji.
 • Obowiązkowe weryfikacje to dla inwestorów numer konta i numer telefonu, a dla pożyczkobiorców numer konta, dowód osobisty i numer telefonu. Jest też możliwość wykonania dodatkowych nieobowiązkowych weryfikacji miejsca pracy i adresu zamieszkania, należy przypuszczać że lista dostępnych weryfikacji biegiem czasu będzie się sukcesywnie wydłużać. Administratorzy serwisu mają 48h na zweryfikowanie Twojej osoby. W przypadku weryfikacji adresu lub pracodawcy, administratorzy portalu mają 7 dni roboczych na wysłanie listu weryfikacyjnego oraz wykonanie telefonu do siedziby Twojej firmy.

  Ceny:

  Weryfikacja numeru konta bankowego 2.00zł
  Weryfikacja numeru telefonu 1zł
  Weryfikacja dowodu tożsamości 2zł
  Weryfikacja miejsca pracy 5zł
  Weryfikacja adresu zamieszkania 7zł
 • Każda pożyczka rozkładana jest na raty. Maksymalny okres spłaty pożyczek do 12500 zł to 36 miesięcy. Dla pożyczek większych od 12500 zł jest to okres 48 miesięcy.
 • Chcąc pożyczyć pieniądze możesz ustalić jaką minimalną kwotą jesteś zainteresowany. Jeżeli np. wystawiłeś aukcję w kwocie 1000 zł z tzw. progiem sukcesu 10% to wystarczy, że inwestorzy wpłacą 100 zł i Twoja aukcja zostanie sfinalizowania niezależnie od tego czy uda Ci się zebrać docelową kwotę. Jeżeli np. wystawisz aukcję w kwocie 1000 zł z progiem sukcesu 50%, a zbierzesz tylko 400 zł – twoja aukcja nie zostanie sfinalizowana.
 • W serwisie będziesz posługiwał się subkontem które zasilane jest przelewem z konta bankowego. Takie rozwiązanie zwiększy Twoje możliwości szybkiego inwestowania w dobre, szybko kończące się pożyczki. Nie bez znaczenia jest również fakt że subkonto pozwala utrzymać ład i porządek na Twoim koncie bankowym bo zamiast kilkunastu czy kilkudziesięciu przelewów od pożyczkobiorców będziesz otrzymywał tylko jeden i to wtedy kiedy sobie tego zażyczysz.
 • Domyślna prowizja pobierana od każdego użytkownika to 2% od kwoty pożyczki.

Dodatkowo dla rozkręcenia serwisu jego autorzy postanowi przygotować dwie interesujące promocje:

 • Za każdy zainwestowany na portalu tysiąc złotych otrzymasz jeden los w loterii, tj. inwestując na przykład 5000 zł otrzymasz 5 losów. Im więcej losów tym większe szanse na wygranie jednej z nagród.
  1 miejsce – 600zł
  2 miejsce – 300zł
  3 miejsce -100zł
  Losowanie 1 stycznia, a zważywszy że losów na pewno nie będzie więcej niż kilkadziesiąt istnieje bardzo duża szansa na podwyższenie Twojej stopu zwrotu z inwestycji do na prawdę astronomicznych rozmiarów.
 • W drugiej promocji wystarczy że w Twoim profilu na facebooku lub naszej klasie umieścisz baner Sekraty, zgłosisz to serwisowi a następnie obrazek będzie widoczny przez tydzień, to za darmo otrzymasz 10 zł na Twoje subkonto, co z nawiązką starczy na dokonanie wszystkich wymaganych weryfikacji.

Gorąco kibicuję Sekrata.pl aby jak najszybciej osiągnęli pierwszy milion udzielonych pożyczek , a Ciebie zapraszam do śledzenia bloga Pożyczki 2.0 poprzez kanał RSS tak żebyś zawsze był poinformowany o promocjach i nowościach w pożyczkach społecznościowych (Więcej o tym co to jest RSS).

Powiązane posty

16 thoughts on “Sekrata – nowy serwis Social Lending
 1. Arek

  Nie jestem prawnikiem ale wydaje mi się że nie możesz przyjąć bonusa jako spłaty pożyczki. Nieco podobny przypadek występował dawniej na kokosie. Jeśli ktoś przestał spłacać pożyczkę w połowie okresu, to inwestor i tak musiał odprowadzić podatek od odsetek(mimo że nie odzyskał nawet kapitału).

 2. Maria

  Mam pytanie, jesli ktoś nie spłacił pożyczki na Sekracie a wpłacił mi bonusa,to do opodatkowania mogę przyjąć go jako spłatę pożyczki ? Jaki muszę sporządzic dokument na ta okoliczność ?

 3. gablerro

  w sumie racja mój błąd.
  Cenna uwaga dla inwestorów:
  udzieliłem pożyczki na 1 miesiąc oprocentowanie różne zazwyczaj 20% odsetki z tego są niewielkie fakt, nawet udzieliłem na 1% ale bonus 5% dla pożyczkodawcy, który jest wpłacany na subkonto użytkownika zaraz po zakończeniu aukcji. Inwestując 1000zł w aukcje o bonusie dla pożyczkodawcy 5% mamy dodatkowe 50zł na subkoncie a dalsze inwestycje:). Nie wiem jak to funkcjonuje na innych portalach SL ale na Sekracie tak to wygląda. Jeśli zainwestujemy w aukcje w której wpłacamy np 50% kwoty bonus uzyskamy po uzupełnieniu aukcji przez innego użytkownika lub po zakończaniu terminu aukcji (gdzie spełniliśmy wymogi progu realizacji aukcji)
  przykład

  aukcja xxx na 100zł bonus 5% 1 miesiąc
  termin założenia aukcji 1.12.2010
  termin zakończenia aukcji 7.12.2010
  próg 50%

  wpłacamy 1.12.2010 50zł (50% próg spełniony do realizacji aukcji) ale żaden inny użytkownik nie wpłaca kasy w tą aukcje wiec dodany bonus 5% z 50zł = 2,5zł zostaje dodany do subkonta dnia 7.12.2010 docelowo odrazu po zakończeniu obecnie trwa to ok 2-3h

  pożyczając 1000zł na 12 miesięcy przy zerowym bonusie na 20% można dużo mniej zyskać. Niż pożyczając np kilkakrotnie na krótkie terminy realizacji.

  jeśli macie jakieś pytania proszę pisać bo jestem czynnym PD na sekracie, żadnego powiązania z nimi nie mam (tak jak zarzuty wyżej). Teoretycznie bonus od pożyczki jest opodatkowany, ale nie jest uwzględniany na kwocie odsetek.
  pozdrawiam

 4. Arek

  Udzielono już ponad 35tys pożyczek, ale to w cale nie znaczy że jest już ponad 230 losów. Po pierwsze los dostajesz za zainwestowanie tysiąca, a nie stu złotych czyli maksymalnie losów jak na razie jest 30. Na pewno jednak ta liczba jest mniejsza, a Twoje szanse na wygraną większe bo przecież nie każdy z inwestorów zainwestował przynajmniej tysiąc złotych. Gratuluję i życzę dobrych zwrotów z inwestycji i wygranej w loterii!

 5. gablerro

  sam osobiście zainwestowałem w SL na Sekracie. Konto na kokosie mam od bardzo dawna, podobnie na finansowo co świadczy o moim zainteresowaniu SL. Z początku było za dużo niewiadomych, teraz już wiadomo jak to funkcjonuje Sekrata jak kolejne nowe portale tego typu by nowych klientów zgarnąć musi przygarnąć promocjami wszelkiego typu. Skoro 23 tys zł pożyczek już jest oznacza to że 230 jest losów, szanse na wygraną małe ale jednak są 🙂

 6. Arek

  Na razie rzeczywiście ich oferty wyglądają bardzo podobnie, ale wydaje się że Sekrata posiada więcej aukcji i użytkowników.

 7. Jacek Inwestor

  konkursy , promocje

 8. Jacek Inwestor

  a sprawdzaliscie ducatto? jadą z sekraty aż miło, wszystkie pomysły

 9. Arek

  Padło parę zarzutów. Każdy w komentarzach może wyrazić swoją opinię, wątpliwości czy podzielić się swoimi wynikami z inwestycji – mam nadzieję że pomoże to wszystkim w lepszym zrozumieniu pożyczek społecznościowych. Dziękuję przedstawicielowi Sekraty za zabranie głosu w dyskusji, pokazuje to że wasz serwis stale monitoruje uwagi użytkowników i stara się być z nimi w kontakcie.

 10. Mateusz Hublewski

  kuba:

  ponad 23.000 zł udzielonych pożyczek mówi samo za siebie, a dostępnych aukcji i tak na ten moment jest bardzo dobrze.

  Spłaconych zostało 28 rat, oczekujących na spłatę jest 68. Czyli nie 1 lub 2.

  Odnośnie loterii…przeczytaj dokładnie ustawę i w jakim zakresie obowiązuje.

  Pozdrawiam

  P.S – Odnośnie użytkownika Henadzi i marketingu szeptanego. Nie wiem kto to, natomiast Ty zdajesz się być sfrustrowaną konkurencją 🙂

 11. kuba

  Aaa i zapomnialbym! Organizujecie loterię? Czyli macie pozwolenie KNF na jej organizację. Gdzie mogę takie otrzymać do wglądu? Chciałbym też wiedzieć, jaki notariusz będzie obecny przy losowaniu. Zgodnie z wymogiem prawa.

 12. kuba

  Henadzi, masz nas za idiotow? Internet nie powstal wczoraj. Od razu widac, ze uprawiasz marketing szeptany i masz zwiazek z sekratą ;). A chwalenie sie splacalnoscia kiedy serwis ledwo co powstal tylko udowadnia, ze masz nasz za idiotow. Ile rat mozna bylo w tym czasie splacic? 1, 2? A ile zainwestowac, skoro aukcji ledwo co jest? Arku, od Ciebie oczekuję trochę więcej niz wzajemne lukrowanie. Pamietasz jak to robil Rafał na swoim blogu?

 13. Arek

  Przyznam się że nie sprawdzałem kto stoi za tym nowym portalem pożyczek społecznościowych ale jeśli to są starzy wyjadacze jak mówisz to na pewno wiedzą co robią, jak się wziąć za ten biznes i co poprawić w stosunku do innych serwisów. Gratuluję pięknych wyników inwestycji!

 14. Henadzi

  Serwis jest bardzo elastyczny i widać współpracę administratorów z użytkownikami. Jestem inwestorem na portalu i widzę jak szybko reagują na moje prośby i propozycje – to jest +. Wątpie, żeby jakiś inny SL reagował z dnia na dzień na propozycję użytkownika.

  Ponadto podoba mi się obsługa klienta, na luzie, praktycznie przez cały dzień (nawet o 3-4 rano), można pogadać spokojnie. Pewnie jest spowodowane tym, że założyciele to powiedzmy mniej lub bardziej „znane” osoby z innych portali SL i doskonale znają rynek.

  A odnośnie zabezpieczeń to wiem, że już niedługo wchodzi windykacja na portal (troche na innych zasadach niż obecnie na rynku sl)

  Pozdr i również życzę powodzenia. Spłacalność póki co mają 100% i nie utopiłem nawet złotówki a promocja ze zwrotem 0,5 do 2% od kwoty inwestycji bardzo fajna. W listopadzie mieli 1% to zgarnalem dodatkowo 20 zł w 4 dni, teraz zrobili jakieś progi ale też chyba powinno się opłacać bo progi nie są jakieś wielkie.

  Pozdrawiam 😀 sie rozpisalem hehe

 15. Arek

  Trudno powiedzieć jaka koncepcję rozwoju obrała Sekreta, na pewno nie powstali bez dokładnego przeanalizowania sytuacji. Być może faktycznie chcę być podobni do innych serwisów pod względem funkcjonalności ale nadrabiać będą promocją i jakością usług. Może zaczynają od pakietu standard a z biegiem czasu będą się szybko rozwijać i wsłuchiwać w uwagi użytkowników.

 16. Markus

  Szczerze wątpię w powodzenie kolejnego serwisu social lending. Sekrata nie oferuje praktycznie żadnego nowego zabezpieczenia, a to jest właśnie zmorą wszystkich pozostałych serwisów. Jedyne sensowne i bezpieczne zabezpieczenie pożyczki to weksel. Wszelkie inne sposoby to tylko skazywanie się na wegetację przy dominującej pozycji kokosa.

Zostaw komentarz