NewsSocial lendingZysk

Rządowy social lending

pożyczki społecznościowe Posted On
autor Stanisław Kraski

godloRząd uznał serwisy pożyczek społecznościowych za wiarygodnych partnerów którzy lepiej niż banki poradzą sobie z udzielaniem pożyczek biznesowi. To duży kredyt zaufania, ale też ogromna szansa dla rynku social lending …a dokładniej dla brytyjskiego rynku social lending, bo to ich rząd zdecydował się na takie innowacyjne rozwiązanie.

Niestety na dostrzeżenie przez nasz rząd potencjału pożyczek społecznościowych będziemy musieli pewnie jeszcze sporo poczekać. Mam jednak nadzieję że trend się przyjmie i z biegiem czasu coraz więcej Państw przestanie polegać jedynie na bankach. Co takiego dokładnie stało się w Wielkiej Brytanii?

55 milionów funtów z funduszów publicznych zostało rozdysponowanych do czterech platform social lending: Zopa, Funding Circle, Boost i Credit Asset Management. Brytyjski rząd daje sygnał że nie chce polegać na monopolu banków. Brawa za to.

Jak myślisz, czy podobna inicjatywa przeszła by w naszym kraju?

Powiązane posty

One thought on “Rządowy social lending
  1. Filip

    Przydało by się coś takiego też w Polsce. Jeśli nie gwarancje państwa to może chociaż ułatwienie ścigania nierzetelnych płatników.

Zostaw komentarz