Bez Kategoriikokos.pl

Próg sukcesu

próg sukcesu Posted On
autor Stanisław Kraski

oczekiwanieSkładając wniosek o pożyczkę społecznościową nie masz pewności czy kwota zaoferowana przez inwestorów będzie równa kwocie o którą wnioskowałeś.  Jak w przypadku nie uzbierania pełnej wnioskowanej kwoty można postąpić w najpopularniejszcyh polskich serwisch social lending?

Sposób działania pożyczek społecznościowych powoduje że może zdarzyć się sytuacja w której tylko kilku inwestorów będzie zainteresowanych udzieleniem Ci chwilówki, a suma którą łącznie będą oferować będzie pewną częścią sumy o którą wnioskowałeś. Każdy z polskich portali social lending rozwiązuje tę kwestię inaczej:

  • Zakra.pl – jeśli nie zbierzesz całej wnioskowanej kwoty pożyczka nie zostanie zrealizowana.
  • Kokos.pl – jeśli inwestorzy zaoferują Ci przynajmniej 50% wnioskowanej kwoty pożyczka zostanie zrealizowana.
  • Sekrata.pl – wystawiając aukcję pożyczkową zadeklarujesz jaka najmniejsza uzbierana kwota(będąca częścią wnioskowanej kwoty) będzie Cię satysfakcjonowała. Jeśli zadeklarujesz że uzbieranie 60% z wnioskowanego 1000zł Cię zadowoli, to jeśli po upłynięciu terminu aukcji pożyczkowej inwestorzy będą gotowi pożyczyć Ci co najmniej 600zł, pożyczka zostanie zrealizowana.
  • Finansowo.pl – w każdym momencie trwania aukcji, i w ciągu 5 dni od jej zakończenia możesz zamknąć aukcję i wziąć dotychczas zaoferowane pieniądze, niezależnie od tego jaka część wnioskowanej kwoty została już uzbierana.

Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie posiada Sekrata.pl. Dzięki niemu pożyczkobiorca może dokładnie określić jaka najmniejsza kwota pożyczki go interesuje, a inwestor wie na pewno na jakich warunkach aukcja pożyczkowa nie zostanie sfinalizowana. Jakie jest Twoje zdanie? Możesz podzielić się nim w komentarzach pod tym wpisem.

Powiązane posty

2 thoughts on “Próg sukcesu
  1. Arek

    Dziękuję za informację. W wolnej chwili przyjrzę się tematowi jeszcze raz.

  2. stinger

    Co do zakry to raczej się Pan myli. Sam niedawno wziąłem udział w aukcji, która skończyła się pozytywnie z około 50% uzbieranej kwoty.

Zostaw komentarz