kokos.plNews

Pozytywne zmiany na kokos.pl

Posted On
autor Stanisław Kraski

Właściciele Kokos.pl pragną utrzymać pierwszą pozycję wśród polskich serwisów social lending, dlatego wdrażają nowe funkcjonalności. Pierwszą z innowacji jaka już została zaimplementowana w serwisie są „Wcześniejsze/późniejsze spłaty„. Jest to informacja widoczna w opisie aukcji która powie Ci o ile dni wcześniej lub z jakim opóźnieniem pożyczkobiorca dokonał spłat swoich rat. Liczba późniejszych spłat jest sumą wszystkich dni w których pożyczkobiorca zalegał inwestorowi ze spłatami. Liczba wcześniejszych spłat jest sumą wszystkich dni o które pożyczkobiorca wyprzedził terminy spłat. Oba wskaźniki funkcjonują niezależnie. Dzięki nim będziesz mógł łatwo i szybko ocenić historię danej osoby na serwisie i podjąć decyzję o udzieleniu pożyczki.

W trosce o Twoje bezpieczeństwo wprowadzono specjalne oznaczenie osób które jednocześnie pożyczają i inwestują na kokos.pl. Kolorem niebieskim oznaczani są użytkownicy którzy wystawili aukcję i jednocześnie mają zainwestowane minimum 1000zł. Inwestowanie pieniędzy pozyskanych od innych inwestorów jest ryzykowne bo ewentualne opóźnienie w spłacie jednej pożyczki może pociągnąć kolejne opóźnienia w innych.

Rokująca wielkie nadzieje jest zapowiedź poszukiwania nowych firm windykacyjnych którym inwestorzy mogli by zlecać odzyskanie niespłacanych należności. Konkurencja sprawi że skuteczność windykacji stanie się wyższa.

Powiązane posty

6 thoughts on “Pozytywne zmiany na kokos.pl
 1. mariusz karwat

  Dokładnie, czekamy i obserwujemy. Co do pożyczkobiorców to faktycznie muszą dopełnić pewnych formalności, jednak jako inwestor wiem w co inwestować, żeby nie stracić na transakcji. NIe przekonuje mnie na pewno opinia Rafała Agnieszczaka, właściciela finansowo.pl: Z ideą social lending związane jest po prostu pewne ryzyko. Zawsze tak jest, gdy chce się szybko zdobyć pieniądze. Zwiększanie liczby procedur weryfikacyjnych po prostu wydłuża czas rejestracji i sprawia, że serwis jest mniej funkcjonalny
  cały artykuł pod linkiem:
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Bank-odmawia-Polacy-pozyczaja-w-sieci-1986774.html

 2. Arek

  Smava wygląda obiecująco. Czekamy na to jak ten projekt będzie się rozwijał. Na razie jest to według mojej opinii najbardziej profesjonalnie wprowadzany na rynek portal social lending. Chociaż z drugiej strony słychać skargi pożyczkobiorców że pieniądze trudno uzyskać tak samo jak w banku.

 3. mariusz karwat

  też mi się tak wydaje. Szkoda, że kokos nie dba o wszystkich inwestorów – na razie inwestuję na smavie, na razie jest ok! Co sądzicie o tym serwisie?

 4. Anonymous

  Wszystko super, ale to jest troche musztarda po obiedzie. Taka informacja daje możliwość weryfikacji tylko przyszłym inwestorom. Stratni są raczej Ci starsi, na których owy ranking się buduje…

  A co myślicie o strukturach zabezpieczenia smava? Mają ekspercki model scoringowy – podobny jak w bakach…

 5. Arek

  W mojej opinii uzależnianie maksymalnej wielkości pożyczki od doświadczenia na serwisie nie jest zbyt sensowne.

 6. Mateusz Be

  Dobre zmiany, powinni jeszcze popracować nad likwidacją aukcji "dla poprawy ratingu". Moim zdaniem takie aukcje poddają wątpliwości sens prowadzenia takich ratingów.

  Pozdrawiam 😉

Zostaw komentarz