bezpieczeństwo

Pożyczyć bezpiecznie, ale szybko

bezpieczne pożyczki Posted On
autor Stanisław Kraski

Szybkość w pożyczkachPotencjalni kredytobiorcy często mogą myśleć w kategorii tytułu poniższego tekstu. Nieraz zdarza się bowiem, że pieniądze potrzebne są szybko, ale każdy przy zdrowych zmysłach będzie chciał, aby cała transakcja była pewna i bez przykrych niespodzianek.

W takiej sytuacji trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na to, jak kredytodawca prezentuje swoją ofertę pod względem kosztów. Uczciwa instytucja dokładnie poinformuje aplikanta o całkowitym koszcie, jaki niesie ze sobą szybki kredyt.

Posługując się przykładem z życia wziętym, pozytywnie prezentuje się pod tym względem Wonga. Użytkownik jest na początku procesu aplikacji powiadomiony o całym koszcie pożyczki wziętej na określony termin. Firma ogranicza koszty po stronie klienta oferując internetowy system składania podania o pożyczkę. Nie prowadzi także wizyt bezpośrednio w domu klienta, za co często doliczana jest prowizja.

Zakładając, że koszty takiej pożyczki są już znane trzeba być pewnym, że jest się w stanie spłacić zaciągniętą kwotę w terminie. Działa to na zasadzie wzajemności – klient dostaje pożyczkę szybko, jednak bank także ceni sobie swój czas i będzie wymagał terminowej spłaty zobowiązania.

Klient zaciągniętą pożyczkę może więc sam sobie dodatkowo zabezpieczyć poprzez upewnienie się, że w konkretnym czasie będzie miał dostępne wystarczające środki do spłaty, np. w dzień wypłaty.

Stając się regularnym i terminowo spłacającym swoje zobowiązania klientem danego pożyczkodawcy wyrabia się także dobrą opinię. Instytucja znacznie chętniej będzie pożyczać pieniądze obowiązkowym użytkownikom, którzy nigdy nie przekroczyli terminu spłaty. Korzyścią z tego wynikającą może być np. zwiększenie maksymalnej kwoty kredytu, zmniejszenie oprocentowania itp.

’Bezpieczeństwo’ pożyczki jest w dużym stopniu zależne od samego zainteresowanego. Poczynając od wyboru źródła kredytu, a skończywszy na źródle spłaty zobowiązania. Rozsądek i sumienność liczy się najbardziej, gdyż bez tego nawet najlepsza pożyczka może stać się niepotrzebnym problemem.

Artykuł sponsorowany. Informacje o polityce artykułów sponsorowanych na tym blogu: pozyczki20@gmail.com

Powiązane posty

Zostaw komentarz