Pożyczki

Pożyczki z komornikiem: czym się charakteryzują i gdzie ich szukać?

pozyczki dla zadluzonych Posted On
autor Stanisław Kraski

Różnego rodzaju dane statystyczne wyraźnie wskazują, iż zdecydowana większość konsumentów jest przekonana, że uzyskanie pożyczki z komornikiem stanowi albo rozwiązanie całkowicie niemożliwe, albo też wymaga korzystania z usług podmiotów o podejrzanej reputacji, tj. przynależących do tak zwanej szarej strefy.

Rzeczywistość prezentuje się jednak w tym względzie całkowicie inaczej. Wbrew pozorom, pożyczki z komornikiem to rozwiązania, które wcale nie wymagają podejmowania współpracy z tak zwanymi parabankami lub korzystania z usług pożyczkodawców prywatnych. Ofertę skierowaną do osób zadłużonych- w tym także posiadających zajęcie komornicze- udostępnia również wiele rzetelnych instytucji pożyczkowych. Oczywiście, pożyczki z komornikiem przeważnie będą cechować się nieco innymi warunkami, niż ma to miejsce w przypadku standardowej oferty firm pożyczkowych. Wynika to po prostu z faktu, iż klient posiadający zajęcie komornicze niestety zawsze jest klientem bardziej ryzykownym.

Gdzie szukać pożyczek dla osób z zajęciem komorniczym?

Jak już wspominano, pożyczki z komornikiem to rozwiązania, które bez większego trudu można znaleźć między innymi w ofertach tak zwanych parabanków a także w ofertach osób fizycznych, zajmujących się świadczeniem usług w zakresie pożyczek prywatnych. Należy jednak zastrzec, że tego rodzaju warianty powinny być przez nas zawsze traktowane z najwyższą ostrożnością. Przypomnijmy, że zarówno parabanki, jak też wielu pożyczkodawców prywatnych, bardzo często nie stosuje się do zapisów zawartych w Ustawie o Kredycie Konsumenckim. Z perspektywy klienta oznacza to niestety wysokie ryzyko nieadekwatnie wysokich kosztów pożyczki a także niebezpieczeństwo narażenia się na różne wątpliwe pod względem prawnym praktyki.

Stąd też, jeśli interesują nas takie rozwiązania, jak pożyczki z komornikiem, w naszym dobrze pojętym interesie leży, aby najpierw przejrzeć ofertę rzetelnych i sprawdzonych instytucji pożyczkowych. Przypomnijmy tutaj, że, w odróżnieniu od parabanków, instytucje pożyczkowe zawsze widnieją w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych. Oznacza to, że podmioty tego rodzaju działają zgodnie z zapisami Ustawy o Kredycie Konsumenckim a także, że podlegają regularnej kontroli ze strony Komisji Nadzoru Finansowego.

Pożyczki z komornikiem w firmach pożyczkowych: czego należy się spodziewać?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że nie wszystkie instytucje pożyczkowe udzielają kredytów klientom zadłużonym lub też klientom mającym zajęcie komornicze. Tym niemniej, niektóre spośród podmiotów pożyczkowych prowadzą bardziej elastyczną politykę w tym zakresie. Oznacza to, że firma pożyczkowa rozpatrując nasz wniosek o przyznanie pożyczki może niejako „wziąć nawias” fakt, iż posiadamy zajęcie komornicze, o ile rzecz jasna zostaniemy uznani za klienta spełniającego odpowiednie wymagania.

Pod uwagę będą więc brane nasze realne możliwości spłaty pożyczki, posiadany przez nas majątek a także ewentualne dodatkowe gwarancje, jakie będziemy w stanie przedstawić pożyczkodawcy.

Jak jednak sprawdzić, czy dana firma pożyczkowa świadczy takie usługi, jak pożyczki z komornikiem? W tym celu należy dokładnie zapoznać się z dokumentacją dostępną na witrynie internetowej danego podmiotu, w tym zwłaszcza z Prospektem Informacyjnym a także Ramową Umową Pożyczki. Oczywiście, nie zaszkodzi również bezpośredni kontakt z konsultantem firmy w celu otrzymania odpowiedzi na wszystkie interesujące nas pytania.

Pamiętajmy jednak, że pożyczki dla osób z zajęciem komorniczym zawsze stanowią dodatkowy element oferty firmy pożyczkowej. Oznacza to, że sam fakt, iż dany podmiot udostępnia tego rodzaju możliwość, nie oznacza, iż nasz wniosek o przyznanie pożyczki zostanie rozpatrzony pozytywnie. W takich sytuacjach wszystko zależy od tego, w jaki sposób firma pożyczkowa oceni naszą wiarygodność oraz realne możliwości spłaty zaciągniętego przez nas zobowiązania.

Powiązane posty

Zostaw komentarz