Pożyczki

Pożyczki w 15 minut – reklama czy rzeczywistość?

szybkie pozyczki Posted On
autor Stanisław Kraski

Pożyczka pozabankowa jest przyznawana coraz częściej. Polacy często rezygnują z kredytów bankowych. Nie zawsze jest to efekt braku zdolności kredytowej w tych instytucjach finansowych. Rodacy najchętniej sięgają po niskie kwoty, do 2 tys. zł. Jednocześnie korzystają z produktów finansowych oferowanych przez banki i firmy pożyczkowe. Reklamy kuszą pożyczkami przyznawanymi błyskawicznie. Które są godne zainteresowania?

Pożyczki w 15 minut – reklama czy rzeczywistość?

Konkurencja wśród firm pożyczkowych jest duża. Wiele z nich decyduje się na usprawnienie procedur pożyczkowych, by trafiać do szerszej grupy klientów. Produktem pożyczkowym, który powstał w wyniku współpracy pożyczkodawców ze specjalistami od technologii informatycznych, jest pożyczka w 15 minut. Podawany w reklamach czas uwzględnia proces przyznawania pożyczki, czyli sprawdzenie przesłanego wniosku, zwłaszcza pod kątem poprawności danych. Jest to realny czas, jeśli zgłosisz się po pożyczkę w godzinach pracy firmy pożyczkowej oraz szybko dopełnisz niezbędnych formalności.

Oferty pożyczek w 15 minut – którą pożyczkę wybrać?

W gąszczu różnych ofert każdy konsument może się pogubić. Atrakcyjna pożyczka w 15 minut, na którą warto zwrócić uwagę to ta:

 • z interesującą kwotą,
 • optymalnym czasem na spłatę – nie może być zbyt napięty ani zbyt długi,
 • z automatycznym potwierdzeniem tożsamości,
 • z promocyjnym oprocentowaniem lub darmowa pożyczka dla nowych klientów,
 • niewymagająca dołączania zaświadczenia o dochodach.

Oferta pożyczkowa, z której skorzystał twój znajomy, niekoniecznie spełni twoje wymagania. Być może jego dochody są wyższe i może poradzić sobie z szybką spłatą większej kwoty. Sugerowaniem się wyłącznie opinią innych może skończyć się kłopotami, a w najgorszym przypadku spiralą zadłużenia. 

Jak wziąć pożyczkę w 15 minut?

Pożyczki udzielane w krótkim czasie są dostępne online. Przez internet możesz pożyczyć nawet kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. Wszystkie formalności bez trudu załatwisz bez wychodzenia z domu. O tym, jak krok po kroku wziąć pożyczkę w 15 minut, dowiesz się z poniższych wskazówek.

 1. Znajdź przystępną ofertę i sprawdź, czy pożyczkodawca ma dobre opinie.
 2. Przygotuj dowód osobisty oraz dane do logowania na konto osobiste.
 3. Wypełnij wniosek podając prawdziwe dane (wpisz je powoli, aby nie było np. literówki).
 4. Potwierdź swoją tożsamość, wykonując przelew lub logując się na konto.

Po tych czynnościach pozostaje oczekiwanie na działania firmy pożyczkowej. Zwykle wystarczy mniej niż kwadrans, aby wniosek został zatwierdzony. Czas, który upłynie od momentu składania wniosku do wpływu pieniędzy na konto, uzależniony jest od:

 • czasu wypełniania wniosku przez pożyczkobiorcę,
 • wyboru sposobu potwierdzenia tożsamości,
 • terminu przesłania wniosku,
 • terminu realizacji przelewu przez bank.

Najlepiej wnioskować o pożyczkę w dzień roboczy w godzinach pracy danej firmy pożyczkowej. Wiele z nich pracuje także w weekendy, ale trzeba pamiętać, że w sobotę oraz niedzielę banki nie realizują przelewów. 

 

Powiązane posty

Zostaw komentarz