NewsSocial lendingZysk

Pożyczki społecznościowe według pozycz.pl

pożyczki społecznościowe Posted On
autor Stanisław Kraski

Serwis pozycz.pl
Jeśli nie śledzisz bloga Pozyczki20.com od początku i nie wiesz o co chodzi w social lending to ten wpis jest dla Ciebie.

Zostałem poproszony o umieszczenie na blogu informacji o nowym serwisie pożyczek społecznościowych pozycz.pl. Z racji że osobiście nie mam żadnych doświadczeń związanych z tym projektem, wolę się na jego temat nie wypowiadać,  tym wpisem chciałbym jedynie zasugerować samo istnienie pozycz.pl. W zamian publikuję opinię Pana Krzysztofa Krzywokulskiego traktującą o tym jak serwis postrzega social lending(kolejny z  tekstów dla początkujących).

Pożyczki społecznościowe to model biznesowy coraz bardziej popularny w Polsce i polega na tym, że osoby posiadające kapitał – Inwestorzy – udzielają pożyczek za pośrednictwem wyspecjalizowanych serwisów osobom, które potrzebują pieniędzy – Pożyczkobiorcom. Ten model biznesowy na Zachodzie jest już bardzo popularny i uznawany za bardzo korzystny dla obu stron. Pożyczkobiorca otrzymuje pieniądze na lepszych warunkach niż w tradycyjnym banku  oprocentowanie rat jest o wiele niższe , a Inwestor czerpie zyski z pożyczania kapitału o wiele wyższe, niż jakby go umieścił na lokacie bankowej.

Obecnie w polskim Internecie działa kilka portali, które specjalizują się w pośredniczeniu w zawieraniu umów pożyczek społecznościowych. Zapewniają one wsparcie oraz bezpieczeństwo zawieranych transakcji. Oczywiście udzielanie tego typu pożyczek przez Internet jest obarczone pewnym ryzykiem. Inwestor może trafić na nieuczciwego Pożyczkobiorcę, który nie będzie chciał spłacać rat w terminie lub w ogóle. Serwisy pośredniczące nie pozostawiają wtedy Inwestorów samym sobie – współpracują z biurami windykacyjnymi i starają się uruchomić wszelkie narzędzia, aby uzyskać zwrot pożyczonego kapitału. W ostateczności wszczynają nawet postępowanie sądowe. Jednakże procent nieuczciwych Pożyczkobiorców jest i tak mniejszy niż w tradycyjnych bankach oraz instytucjach finansowych. Poza tym, każdy Inwestor przed udzieleniem pożyczki społecznościowej może zweryfikować pod kątem wiarygodności każdego potencjalnego Pożyczkobiorcę, co znacznie zmniejsza ryzyko natrafienia na oszusta. Potem pozostaje tylko cieszyć się regularnymi i co najważniejsze – wysokimi zyskami.

Powiązane posty

2 thoughts on “Pożyczki społecznościowe według pozycz.pl
  1. Arek

    Bardzo ciekawe. Czy wbije się w ten zatłoczony rynek i weźmie swoją część tortu?

    Zobaczymy…

  2. Damian

    Ciekawe jak się będzie ten nowy portal rozwijał….

Zostaw komentarz