kokos.plsmavaSocial lendingstopa lombardowaudzielanie pożyczkiZysk

Pożyczki społecznościowe poza siecią

pożyczki społecznościowe Posted On
autor Stanisław Kraski

wyjścieNajwiększy w Polsce serwis pożyczek społecznościowych Kokos.pl właśnie zaczął oferować swoje usługi poprzez naziemną sieć doradców finansowych. Możesz zacząć zastanawiać o jak dużo wzrośnie ilość okazji inwestycyjnych które możesz wykorzystać, pewne jest że pożyczkami społecznościowymi na nowo zainteresuje się grupa osób nie ufających internetowi.

W tym miejscu wierni czytelnicy bloga Pożyczki 2.0(stań się nim i Ty subskrybując bloga poprzez kanał RSS) na pewno dostrzegą analogię z opisywanymi tutaj kiedyś działaniami Smava.pl która swego czasu także postanowiła wyjść z internetu. Już w pierwszych tygodniach współpracy z naziemną siecią doradców inwestycyjnych Euro-Finanse obroty Smava.pl skoczyły o ponad 50%. Trudno wróżyć jak potoczyły by się sprawy gdyby nowy właściciel Smava.pl nie zawiesił jej działalności, ale na pewno dochody z klientów offline były by znaczącą częścią budżetu serwisu.

Teraz o naziemnych klientów upomniał się Kokos.pl podpisując umowę z …doradcami finansowymi Euro-Finanse. Tak, tymi samymi którzy współpracowali z Smava.pl. Widać doradcom spodobała się idea zarabiania na pożyczkach społecznościowych.

Jak możesz uzyskać pożyczkę przez placówkę Euro-Finanse?

Obecnie Klient za pośrednictwem placówki Euro-Finanse może wnioskować o pożyczkę w wysokości 2500 zł z aktualnym oprocentowaniem 22%, tj. nie przekraczającym czterokrotności wysokości aktualnej stopy lombardowej.

Cały proces jest realizowany w 3 krokach:

 • Klient przychodzi do placówki Euro-Finanse z dokumentami niezbędnymi do weryfikacji.
 • Pracownik Euro-Finanse dokonuje rejestracji Użytkownika oraz przyjmuje dokumenty (ich kopie) do weryfikacji osobistej Euro-Finanse, a także weryfikacji Blue Media.
 • Po przeprowadzeniu weryfikacji, następuje założenie aukcji; gdy zostanie zebrane min.1250 zł – następuje zawarcie umowy pożyczki, a pieniądze są przelewane na konto Klienta. Potwierdzenie zawarcia pożyczki Klient może odebrać w placówce lub otrzymać je pocztą.

Co to jest Weryfikacja Osobista?

Weryfikacja Osobista to pakiet bezpłatnych usług weryfikacji dla Pożyczkobiorcy przeprowadzanych przez pracowników sieci Euro-Finanse.

Do wspomnianych usług zaliczają się:

 • weryfikacja dowodu osobistego – polega na porównaniu danych widniejących na dokumencie przedstawionym przez Klienta w placówce naziemnej z danymi wskazanymi podczas rejestracji,
 • weryfikacja zatrudnienia – to weryfikacja dokumentów potwierdzających fakt zatrudnienia lub otrzymywania świadczenia emerytalno-rentowego wraz z dokumentami potwierdzającymi wysokość uzyskiwanego dochodu.
 • weryfikacja numeru telefonu – polega na przeprowadzeniu rozmowy weryfikacyjnej z Klientem, pod podanym przez niego w formularzu rejestracyjnym numerem telefonu.
 • weryfikacja rachunku (opcjonalna) – polega na potwierdzeniu zgodności danych pochodzących z co najmniej dwóch rachunków lub faktur wystawionych przez dostawców usług telekomunikacyjnych lub mediów z danymi Klienta zawartymi w formularzu rejestracji.

Oprócz weryfikacji przedstawionych powyżej Klient w punkcie będzie poddawany weryfikacji w Biurach Informacji Gospodarczej oraz weryfikacji w CEDR:

 • weryfikacji w Europejskim Rejestrze Informacji Finansowej BIG S.A.
 • weryfikacji w Krajowym Rejestrze Długów BIG S.A.
 • weryfikacji w Biurze Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.
 • weryfikacji w CEDR

Jak zainwestować w aukcje założone za pośrednictwem Euro-Finanse?

Dla Pożyczkodawców proces inwestowania nie ulega zmianie. Dla ułatwienia aukcje Euro-Finanse będą dodatkowo oznaczone odpowiednim logo, aby Użytkownicy wiedzieli, które aukcje zostały założone za pośrednictwem punktów doradztwa finansowego.

Podsumowując – na pewno powinieneś przygotować się na wzrost liczby projektów pożyczkowych na których będziesz mógł zarabiać.

Powiązane posty

3 thoughts on “Pożyczki społecznościowe poza siecią
 1. Arek

  No to mamy inne zdania bo ja uważam ze social lending pod każdym względem góruje nam pożyczkami z firm typu provident.

 2. Rachunki firmowe

  Social lending tak ale niestety ciężko się to sprawdza przy wyższych kwotach. Jednak myślę że dużo lepiej jest tak pożyczać kasę niż np. w Providencie

 3. Damian

  Dzięki za info 😉

  Powinno być trochę bezpieczniej.

Zostaw komentarz