Pożyczki społecznościowe poza siecią

Największy w Polsce serwis pożyczek społecznościowych Kokos.pl właśnie zaczął oferować swoje usługi poprzez naziemną sieć doradców finansowych. Możesz zacząć zastanawiać o jak dużo wzrośnie ilość okazji inwestycyjnych które możesz wykorzystać, pewne jest że pożyczkami społecznościowymi na nowo zainteresuje się grupa osób nie ufających internetowi.
W tym miejscu wierni czytelnicy bloga Pożyczki 2.0(stań się nim i Ty subskrybując bloga poprzez kanał RSS) na pewno dostrzegą analogię z opisywanymi tutaj kiedyś działaniami Smava.pl która swego czasu także postanowiła wyjść z internetu. Już w pierwszych tygodniach współpracy z naziemną siecią doradców inwestycyjnych Euro-Finanse obroty Smava.pl skoczyły o ponad 50%. Trudno wróżyć jak potoczyły by się sprawy gdyby nowy właściciel Smava.pl nie zawiesił jej działalności, ale na pewno dochody z klientów offline były by znaczącą częścią budżetu serwisu.
Teraz o naziemnych klientów upomniał się Kokos.pl podpisując umowę z …doradcami finansowymi Euro-Finanse. Tak, tymi samymi którzy współpracowali z Smava.pl. Widać doradcom spodobała się idea zarabiania na pożyczkach społecznościowych.
Jak możesz uzyskać pożyczkę przez placówkę Euro-Finanse?
Obecnie Klient za pośrednictwem placówki Euro-Finanse może wnioskować o pożyczkę w wysokości 2500 zł z aktualnym oprocentowaniem 22%, tj. nie przekraczającym czterokrotności wysokości aktualnej stopy lombardowej.
Cały proces jest realizowany w 3 krokach:
- Klient przychodzi do placówki Euro-Finanse z dokumentami niezbędnymi do weryfikacji.
- Pracownik Euro-Finanse dokonuje rejestracji Użytkownika oraz przyjmuje dokumenty (ich kopie) do weryfikacji osobistej Euro-Finanse, a także weryfikacji Blue Media.
- Po przeprowadzeniu weryfikacji, następuje założenie aukcji; gdy zostanie zebrane min.1250 zł – następuje zawarcie umowy pożyczki, a pieniądze są przelewane na konto Klienta. Potwierdzenie zawarcia pożyczki Klient może odebrać w placówce lub otrzymać je pocztą.
Co to jest Weryfikacja Osobista?
Weryfikacja Osobista to pakiet bezpłatnych usług weryfikacji dla Pożyczkobiorcy przeprowadzanych przez pracowników sieci Euro-Finanse.
Do wspomnianych usług zaliczają się:
- weryfikacja dowodu osobistego – polega na porównaniu danych widniejących na dokumencie przedstawionym przez Klienta w placówce naziemnej z danymi wskazanymi podczas rejestracji,
- weryfikacja zatrudnienia – to weryfikacja dokumentów potwierdzających fakt zatrudnienia lub otrzymywania świadczenia emerytalno-rentowego wraz z dokumentami potwierdzającymi wysokość uzyskiwanego dochodu.
- weryfikacja numeru telefonu – polega na przeprowadzeniu rozmowy weryfikacyjnej z Klientem, pod podanym przez niego w formularzu rejestracyjnym numerem telefonu.
- weryfikacja rachunku (opcjonalna) – polega na potwierdzeniu zgodności danych pochodzących z co najmniej dwóch rachunków lub faktur wystawionych przez dostawców usług telekomunikacyjnych lub mediów z danymi Klienta zawartymi w formularzu rejestracji.
Oprócz weryfikacji przedstawionych powyżej Klient w punkcie będzie poddawany weryfikacji w Biurach Informacji Gospodarczej oraz weryfikacji w CEDR:
- weryfikacji w Europejskim Rejestrze Informacji Finansowej BIG S.A.
- weryfikacji w Krajowym Rejestrze Długów BIG S.A.
- weryfikacji w Biurze Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.
- weryfikacji w CEDR
Jak zainwestować w aukcje założone za pośrednictwem Euro-Finanse?
Dla Pożyczkodawców proces inwestowania nie ulega zmianie. Dla ułatwienia aukcje Euro-Finanse będą dodatkowo oznaczone odpowiednim logo, aby Użytkownicy wiedzieli, które aukcje zostały założone za pośrednictwem punktów doradztwa finansowego.
Podsumowując – na pewno powinieneś przygotować się na wzrost liczby projektów pożyczkowych na których będziesz mógł zarabiać.
Arek
No to mamy inne zdania bo ja uważam ze social lending pod każdym względem góruje nam pożyczkami z firm typu provident.
Rachunki firmowe
Social lending tak ale niestety ciężko się to sprawdza przy wyższych kwotach. Jednak myślę że dużo lepiej jest tak pożyczać kasę niż np. w Providencie
Damian
Dzięki za info 😉
Powinno być trochę bezpieczniej.