Pożyczki

Pożyczki pozabankowe – charakterystyka

chwilowki Posted On
autor Stanisław Kraski

Usługi związane z udzielaniem wsparcia finansowego cieszą się coraz większą popularnością. Alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań, jakimi są np. pożyczki gotówkowe udzielane przez banki stały się pożyczki pozabankowe, które przyciągają coraz większą liczbę zwolenników, ze względu na liczne udogodnienia i przewagę nad pożyczkami bankowymi w wielu aspektach. Osoby, które korzystają z tradycyjnych usług, oferowanych przez banki skarżą się na skomplikowany proces weryfikacji, długi czas oczekiwania na decyzję i dużą ilość biurokracji, która znacznie utrudnia uzyskanie gotówki. Atutem pożyczek pozabankowych, czyli tzw. chwilówek jest fakt, że biurokracja, czas oczekiwania i wymogi zostały zredukowane praktycznie do minimum.

Kto może skorzystać z pożyczki pozabankowej?

Oferta pożyczek pozabankowych dedykowana jest dla osób, które cenią sobie wygodę, prostotę i szybki czas realizacji. W zależności od firmy, usługi udzielane są drogą telefoniczną, internetową lub stacjonarnie w placówce. Większość placówek dokonuje weryfikacji jedynie drogą telefoniczną, co pozwala na ominięcie BIK’u, przez co osoby, które miały problemy w przeszłości z regularnym spłacaniem pożyczek i kredytów mogą uzyskać pomoc finansową. Na rynku znajdziemy również wiele ofert dedykowanych dla osób, które nie posiadają zaświadczenia o dochodach. W takim przypadku pożyczki udzielane są na zaświadczenia socjalne, takie jak np. alimenty, 500+ czy zapomogi.

O pożyczkę pozabankową może się starać każdy, kto skończył 18 lat. Aby ją uzyskać najczęściej potrzebny będzie jedynie dowód osobisty, który zostanie wykorzystany do weryfikacji naszych danych. Większość firm oferuje swoje usługi całodobowo, 7 dni w tygodniu, co stanowi duży atut dla ludzi, którzy potrzebują pieniędzy w nagłych przypadkach.

Główne zalety pożyczek pozabankowych

Skupiając się na najważniejszych zaletach, możemy wyróżnić:

   • duża i zróżnicowana ilość ofert na rynku
   • możliwość uzyskania pieniędzy bez wychodzenia z domu (pożyczki online lub telefoniczne)
   • ominięcie BIK
   • wysoki odsetek pozytywnych wniosków (wysoka skuteczność składanych wniosków)
   • niskie wymogi narzucane przez firmy
   • korzystne oferty dla nowych klientów
   • całodobowa dostępność
   • ograniczona ilość biurokracji oraz zredukowany czas oczekiwania na decyzję

  Jakie rodzaje pożyczek pozabankowych wyróżniamy?

  Ze względu na zróżnicowane oferty dostępne na rynku znajdziemy wiele odmiennych form wsparcia finansowego. Najpopularniejsze z nich to pożyczki:

  •  z krótkim terminem spłaty (najczęściej do 30 dni)
  •  o wydłużonym terminie spłaty (najczęściej do 60 dni)
  •  pożyczki rozłożone na raty (czas oraz kwota określane są indywidualnie podczas podpisywania umowy)

  Oferty pożyczek pozabankowych stały się lepszą alternatywą dla wielu Polaków. Korzystanie z tej formy wsparcia finansowego jest prostsze, szybsze oraz możliwe dla większej ilości osób, ze względu na obniżone wymogi. W sieci znajdziemy wiele porównywarek online, które pozwolą na wybranie najkorzystniejszej oferty w kilka minut.

Powiązane posty

Zostaw komentarz