Pożyczki pod zastaw nieruchomości

Banki proponują różna możliwości. Pożyczają duże sumy klientom, muszą one jednak zadbać o swoje zabezpieczenie. Dlatego, jeśli zdolność kredytowa okaże się zbyt niska, dobrym rozwiązaniem może się okazać pożyczenie pieniędzy pod zastaw nieruchomości. Warto wiedzieć na czym polega taka możliwość i z czym się ona wiąże.
Najważniejsze informacje o pożyczkach pod zastaw nieruchomości
Pożyczki pod zastaw nieruchomości to nic innego, jak pożyczki, których zabezpieczeniem jest nieruchomość. Wierzyciel wpisuje się do księgi wieczystej danej nieruchomości i w ten sposób zabezpiecza swoje roszczenia. Jeśli z jakiś powodów dłużnik nie będzie spłacał swojej pożyczki, musi mieć na uwadze to, że wierzyciel będzie mógł przejąć nieruchomość lub ubiegać się o jej zlicytowanie.
Kiedy dana osoba zdecyduje się na pożyczki pod zastaw nieruchomości, konieczne jest szczegółowe wycenienie nieruchomości przez biegłego specjalistę. Dzięki temu, pracownicy banku, mogą określić, jaka suma kredytu może zostać przydzielona danej osobie. Obecnie formalności w tego typu sytuacjach są bardzo małe i wszystko odbywa się dość szybko i sprawnie.
Pożyczki pod zastaw gospodarstwa, czyli najlepsze rozwiązanie dla rolników
Działalność rolnicza o bardzo skomplikowany interes, którym trzeba w odpowiedni sposób zarządzać. Jednak, aby uzyskać określone zyski w pierwszej kolejności trzeba zainwestować i przeznaczyć odpowiednie środki np. na ochronę roślin, zakup paszy i pożywienia dla zwierząt, zakup materiałów do pielęgnacji zwierząt itd. Konieczny jest też zakup odpowiednich maszyn rolniczych oraz opłata za ewentualne usługi weterynarza. Wydatków jest bardzo wiele. Dlatego, firmy pozabankowe wprowadziły do swojej oferty rozwiązanie dedykowane właśnie rolnikom, którym brakuje środków na prowadzenie swojego gospodarstwa. Oferują one specjalne pożyczki dla rolników pod zastaw ich gruntów.
Jest to bardzo ciekawa alternatywa dla tradycyjnych kredytów. Potrzebne pieniądze można dostać bardzo szybko i bez dopełniania zbędnych formalności. Z kolei posiadane grunty, stanowią zabezpieczenie pożyczki. Jeśli dłużnik nie ma możliwości spłacania zobowiązania, wierzyciel może przejąć jego własność. Hipoteka jest ustanowiona w księdze wieczystej, co jest odpowiednim zabezpieczeniem dla firmy udzielającej wsparcia finansowego.
Jednak przed zdecydowaniem się na zaciągniecie pożyczki w wybranej firmie pozabankowej, konieczne jest upewnienie się, że pożyczkodawca jest wiarygodny i uczciwy. W przeciwieństwie do banku, nie ma potrzeby przedstawiania zaświadczeń o wysokości dochodów, czy o zatrudnieniu. Rolnik musi jednak posiadać: akt notarialny działki, numer księgi wieczystej, wypis z danego rejestru gruntów, zaświadczenie z urzędu gminu na temat warunków zabudowy, a także wyraźne zdjęcie działki. Wymagane jest także, zabezpieczenie polegające na wpisie do IV lub II rozdziału księgi wieczystej.