Pożyczki na dowód – co warto wiedzieć?

Firmy pozabankowe kuszą wszem i wobec swoimi ofertami: pożyczkami za darmo, od ręki, bez zaświadczeń i formalności, bez dochodu. Wśród nich warto zwrócić uwagę na pożyczki na dowód.
Warunki pożyczki na dowód
Chwilówki online cechują się prostymi zasadami. W odróżnieniu od banku, w którym starając się o kredyt trzeba być przygotowanym na weryfikację zdolności w BIK, wysokości i źródła dochodów, mają uproszczone procedury. I tu pojawia się pytanie, czy pożyczka tylko na dowód jest możliwa? Owszem to uproszczenie, ale ma ono na celu podkreślić niezwykłość oferty pod względem szybkiej weryfikacji. Dowód osobisty jest podstawowym tego sposobem. Pozwala zasięgnąć istotnych informacji o kliencie. Ale, by uniknąć oszustw, parabanki:
- Uzyskują dostep do rejestrów takich, jak BIK, KRD, gdzie mogą sprawdzić historię spłaty zobowiązań pożyczkobiorcy,
- Wyznaczają granicę wiekową. Usługi udzielane są osobom pełnoletnim, niektóre firmy wymagają ukończonych przynajmniej 21 lat,
- Potwierdzają tożsamość poprzez przelew jednego grosza z rachunku bankowego klienta lub za pomocą aplikacji Instantor.
Pożyczki bez zaświadczeń
Banki za najważniejsze w weryfikacji pożyczkobiorcy uznają dokumenty potwierdzające uzyskiwane zarobki, natomiast większość firm pozabankowych nie żąda tego. Skraca to czas ubiegania się o pożyczkę, szczególnie dla usługobiorców, którzy potrzebują gotówki na już. Dzięki temu wszystko przebiega sprawnie i w krótkim czasie.
Prywatne pożyczki na dowód
Wśród ofert parabanków odnaleźć można usługi prywatnych osób oferujących pożyczki . Zostały one stworzone z myślą o klientach, którzy wolą kameralne, nieoficjalne spotkania w celu podjęcia gotówki. I tam najczęściej można uzyskać pożyczkę tylko i wyłącznie na dowód osobisty. Warto wiedzieć, że:
- Prywatną pożyczkę można otrzymać od kogoś bliskiego, członka rodziny, kolegi z pracy. Od osoby, która nie zajmuje się pożyczanie profesjonalnie,
- Kodeks cywilny reguluje pożyczki prywatne. Mowa tu np. o pożyczce powyżej 1000 złotych, na którą trzeba sporządzić umowę,
- Zaleca się spisać umowę pisemną także przy pozostałych transakcjach, niezależnie od kwoty. Zabezpiecza to interesy obu stron,
- Pożyczki prywatne są atrakcyjne, bo nie ma tam weryfikacji w BIG czy BIK.
By nie zostać oszukanym
Oferty pożyczek prywatnych online w większości przypadków są oszustwem. Osoba taka, nie zamierza pożyczać pieniędzy, a wyłudzić je w postaci opłaty wstępnej, przygotowawczej, manipulacyjnej. Często wykorzystują dane osobowe wnioskodawcy, by w ten sposób zaciągnąć na nią inne zobowiązania. Jak tego uniknąć?
- Korzystać z prywatnych pożyczek online w ostateczności.
- Nie przelewać pieniędzy przed podpisaniem umowy. Mowa tu o opłatach przedwstępnych i przygotowawczych.
- Sprawdzić dane pożyczkodawcy, to jest: imię, nazwisko, numer NIP, czy adres działalności.
- Na liście ostrzeżeń KNF przejrzeć, czy nie ma tam osoby oferującej pożyczkę.
- Poczytać w internecie opinie o pożyczkodawcy.
- W bazie CEiDG sprawdzić po NIP i REGON dane osoby prywatnej oferujące usługę.
- Przeczytać bardzo dokładnie regulamin oraz politykę prywatności strony internetowej.
Bardzo ważna kwestia – prywatne pożyczki nie są darmowe, ani tanie. Jeśli, ktoś w internecie widnieje z taką ofertą, można być pewnym, że nie kieruje się dobrymi zamiarami. W takim przypadku najlepszą opcją jest skorzystanie z usług parabanków, które mają ofertę nawet dla osób z zadłużeniem.