Pożyczki

Pożyczka dla emeryta: krótki przewodnik dla klienta

pożyczka dla emeryta Posted On
autor Stanisław Kraski

Pożyczki dla klientów znajdujących się w wieku emerytalnym to bez wątpienia ciekawa propozycja dostępna w ofercie współczesnych instytucji pożyczkowych. Klienci w wieku plus 70 lat bardzo często są przekonani, że jakakolwiek forma finansowania pożyczkowego niejako z definicji nie jest dla nich dostępna. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że w obrębie sektora pożyczkowa działają zarówno firmy określające bardzo wysoki górny wiek klientów(czasami nawet do 75 lat), a nawet podmioty, które w ogóle nie precyzują w swoich ofertach żadnych wymagań dotyczących maksymalnego wieku potencjalnego pożyczkobiorcy. W tym ostatnim wypadku można więc mówić o takich rozwiązaniach, jak pożyczki dla emerytów bez ograniczeń wiekowych.

Jednocześnie z pewnością warto wyraźnie zaznaczyć, że pożyczki dostępne dla klientów znajdujących się w wieku emerytalnym nie stanowią odrębnego segmentu oferty firm pozabankowych. Jest to częsta obawa występująca wśród osób należących do tej kategorii: emeryci nierzadko obawiają się, że, ze względu na ich wiek, pożyczkodawca przedstawi im mniej atrakcyjne warunki finansowe pożyczki. Oczywiście, takie podejście jest jak najbardziej błędne oraz w żaden sposób nie obrazuje charakteru kierowanej do emerytów oferty dzisiejszych instytucji pożyczkowych. Przyjrzyjmy się temu problemowi nieco dokładniej.

Pożyczka dla emeryta: co warto o tym wiedzieć?

Jak już wspominano powyżej, takie rozwiązania, jak pozabankowa pożyczka dla emeryta de facto zawsze będą przynależeć do standardowej oferty danego pożyczkodawcy pozabankowego. Co jednak w praktyce oznacza to z perspektywy klienta zainteresowanego finansowaniem?

Przede wszystkim, pożyczka zaciągana przez klienta w wieku emerytalnym w żaden sposób nie będzie różnić się pod względem swoich warunków od standardowej tabeli kosztów właściwych dla oferty danego pożyczkodawcy. Oznacza to, że koszty pożyczki będą dokładnie takie same, jak w przypadku klientów z innych grup wiekowych. Emeryci jak najbardziej mogą również korzystać z różnego rodzaju rozwiązań promocyjnych oferowanych przez nowoczesne instytucje pożyczkowe, a więc na przykład popularnych chwilówek „za darmo” czy też programów lojalnościowych.

Co również ważne, pożyczka dla emeryta wcale nie musi oznaczać wyłącznie chwilówki. Swoje oferty dla osób w wieku emerytalnym prezentują również ci pożyczkodawcy, którzy specjalizują się w udzielaniu pożyczek ratalnych, niekiedy z długim okresem spłaty. Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że akurat w przypadku pożyczek ze spłatą w systemie ratalnym wiek potencjalnego klienta może mieć wpływ na kształt finalnej oferty.

Pożyczka dla rencisty: czy to możliwe?

Kolejny bez wątpienia atrakcyjny segment oferty dzisiejszego sektora pożyczkowego to finansowanie dla osób pobierających rentę. Wbrew stereotypowi, pożyczka dla rencisty jest rozwiązaniem jak najbardziej możliwym. Co więcej, pobieranie renty najczęściej będzie oznaczać pozytywną ocenę zdolności kredytowej. Wszystko przez to, że zarówno renta, jak i emerytura są traktowane przez pożyczkodawców jako stałe i pewne źródła regularnego dochodu. Oczywiście, warunkiem otrzymania pożyczki najczęściej będzie również brak negatywnej historii w bazach typu BIK lub KRD.

1/5 - (1 vote)

Powiązane posty

Zostaw komentarz