kokos.plSocial lendingZysk

Pomoc społecznościowa

social lending Posted On
autor Stanisław Kraski

pomocSocial lending to nie tylko tańsze pożyczki i większe zyski dla inwestorów. To także okazja do niesienia pomocy innym osobom(lub otrzymania takiej pomocy).

Prawie każdy inwestor dłużej działający na rynku pożyczek społecznościowych potwierdzi że zdarza się mu świadomie inwestować w pożyczki nie specjalnie atrakcyjne pod kątem finansowym. Pożyczka może mieć zaniżone oprocentowanie lub być dość ryzykowna, ale chęć pomocy ludziom w potrzebie jest często silniejsza. Operacja ratująca zdrowie, zakup sprzętu rehabilitacyjnego, pomoc w sfinansowaniu studiów czy umożliwienie ruszenia z własnym małym biznesem to przykładowe tematy aukcji pożyczkowych chwytających za serce.

Moim zdaniem to wspaniałe że pożyczki społecznościowe mają ludzkie odruchy i mogą być formą niesienia pomocy.

Na wszystkich polskich portalach social lending zdarzają się takie pożyczki, zwłaszcza na najpopularniejszych Kokos.pl i Zakra.pl. Ale na świecie w zdecydowany sposób prym wiedzie portal Kiva.org który wyspecjalizował się w międzynarodowych pożyczkach społecznościowych których celem jest pomoc biedniejszym rejonom naszego globu.

Poniższa animacja przedstawia przepływ środków pomiędzy bogatymi i biednymi krajami w ramach Kiva.org:

Pożyczono już ponad 240 milionów dolarów. Może szokować wysoka spłacalność tych pożyczek (blisko 99%)  utrzymywana dzięki  bardzo dobrej współpracy serwisu z lokalnymi partnerami mającymi rozeznanie w miejscowych środowiskach. Może i w Polsce warto by skorzystać z tego wzoru? Będę bardzo wdzięczny za Twoją opinię wyrażoną w komentarzach pod tym wpisem.

Powiązane posty

Zostaw komentarz