Bez Kategoriibezpieczeństwokokos.plNewsPodatekSocial lending

Optymalizacja podatkowa – najpierw kapitał, później odsetki

Posted On
autor Stanisław Kraski

kokos podatkiWłaśnie wszedł w życie nowy regulamin kokos.pl, a wraz z nim kilka istotnych usprawnień działania tego najpopularniejszego w Polsce serwisu pożyczek społecznościowych.

 • Wprowadzono nowy sposób spłat rat istotny z punktu widzenia inwestorów. Od teraz wszystkie pożyczki będą spłacane w modelu najpierw kapitał, później odsetki. Takie rozwiązanie powoduje korzystne skutki podatkowe. Twój dochód jakim są tylko odsetki faktycznie otrzymane, na koniec roku należy opodatkować zryczałtowanym podatkiem od zysków kapitałowych (tzw. podatek Belki) w wysokości 19%.  Kiedy ewentualnie pożyczkobiorca nie spłaci całości zobowiązania, to prawdopodobnie zdąży spłacić większą część kapitału, ale nie odsetki które będą płacone na koniec – a więc nie powstanie obowiązek oddania państwu podatku od takiej pożyczki. Wcześniej kiedy kapitał i odsetki były spłacane jednocześnie, musiał byś odprowadzić podatek.
 • Udostępniono subkonto z możliwością dokonywania inwestycji oraz otrzymywania spłat rat. Także na indywidualne subkonto inwestora spłaty rat wpłyną znacznie szybciej , przez co zgromadzone w ten sposób pieniądze będziesz mógł znacznie szybciej reinwestować.
 • Wprowadzono Weryfikację finansową realizowaną przez Online investments & Loans. Od 1 września 2010 będzie można zamówić taką weryfikację w promocyjnej cenie 20zł z VAT, a zweryfikowany użytkownik otrzyma gratis w czasie trwania promocji kartę prepaid z wizerunkiem kokosa. Nowa weryfikacja finansowa zastąpi dotychczasowe weryfikacje społeczne, jej dokonanie znacznie zwiększy szanse pożyczkobiorców na uzyskanie pożyczki, gdyż będą znacznie bardziej wiarygodni dla inwestorów.

Powiązane posty

3 thoughts on “Optymalizacja podatkowa – najpierw kapitał, później odsetki
 1. monika

  Bardzo ciekawy artykuł, dziękuje bardzo za niego i byle tak dalej! Kokos.pl bardzo fajny portal!

 2. Arek

  Gorąco zachęcam Cię do zainwestowania na kokos, można wykręcić bardzo ciekawe stopy zwrotu;) Postulat o optymalizację sposobu spłaty pożyczek pod względem podatkowym był często podnoszony przez inwestorów aktywnie inwestujących swoje pieniądze w social lending, pozostaje się cieszyć że kokos wsłuchuje się w te postulaty.

 3. Cashflow88

  No najfajniejsze jest to, że podatku nie zapłacimy a kuszące w inwestowaniu i bezpieczniejsze to ze firma będzie weryfikować, choć te 20zł na pewno warto będzie wydać dla większej pewności spłaty zainwestowanych inwestycji. Po tym jak lokata optymalna straciła na %tach i GPW wejdzie na giełdę zacznę inwestować na kokosie, jeśli tylko znajdę wolne środki do takiej dywersyfikacji.

Zostaw komentarz