bezpieczeństwoubezpieczenie

Kokosowe ubezpieczenie – czy warto?

ubezpieczenie kredytu Posted On
autor Stanisław Kraski

W poprzednim wpisie mogłeś przeczytać elementarne wiadomości o ubezpieczeniu pożyczek w kokos.pl(z punktu widzenia inwestora). Dowiedziałeś się że ubezpieczyciel zapłaci raty za pożyczkobiorcę w niektórych trudnych do przewidzenia wypadkach(w zależności od wyboru pakietu). Podczas lektury tego wpisu zdasz sobie sprawę dlaczego opcja ubezpieczenia pożyczek nie jest traktowana przychylnie w społeczności tego serwisu social lending. A jest tak głównie dlatego że:

  • W przypadku czasowej niezdolności do pracy, poważnego zachorowania oraz utraty pracy odpowiedzialność ubezpieczyciela zaczyna się dopiero po dziewięćdziesiątym dniu od uruchomienia pożyczki. Nie trudno więc zauważyć że w przypadku pożyczek trzymiesięcznych to ubezpieczenie nie daje Ci absolutnie nic, a przy dłuższym okresie i tak nie chroni inwestora przez pokaźną część czasu trwania pożyczki.
  • Ubezpieczenie nie obejmuje świadczeń w wypadku utraty pracy za porozumieniem stron, na wniosek ubezpieczonego, bez wypowiedzenia lub z powodu nie przedłużenia stosunku pracy na czas określony.
  • Jeśli już zajdzie zdarzenie po którym należy się świadczenie od ubezpieczyciela, dużym kłopotem stają się formalności potrzebne do wyegzekwowania spłat.
  • Biorąc pod uwagę że jedna osoba nie może w jedną pożyczkę zainwestować więcej niż 500zł to koszt uzyskania odpowiedniej dokumentacji, kontaktu z ubezpieczycielem i przede wszystkim poświęconego na to czasu przerasta ewentualne zyski z uruchomienia pieniędzy z ubezpieczenia.

W takiej sytuacji można stwierdzić że osoba która decyduje się na ubezpieczenie własnej pożyczki pokazuje dobre chęci, ale dla Ciebie jako inwestora ubezpieczenie zapewnia bardzo nikłą ochronę i nie warto się nim zbytnio sugerować.

Powiązane posty

Zostaw komentarz