Pożyczki

Kilka pożyczek na raz – czy to możliwe ?

kilka pozyczek Posted On
autor Stanisław Kraski

Wiele osób, które biorą pożyczki, często musi szukać kolejnego źródła finansowania przed spłatą poprzednich zobowiązań. Czasami wynika to z nagłych, nieprzewidzianych wydatków. W innych przypadkach związane jest to z tym, że nie potrafią poradzić sobie ze spłatą pierwszego zobowiązania. Czy w takich przypadkach istnieje możliwość, że ta sama firma pożyczkowa udzieli im drugiej pożyczki? W poniższym artykule sprawdzamy, czy i na jakich warunkach można posiadać w tym samym czasie dwie pożyczki u jednej instytucji pożyczkowej. Zapraszamy do lektury!

Dwie pożyczki w jednej firmie – poradnik

Warto najpierw wyjaśnić, jakim produktem jest pożyczka pozabankowa. Szczególnie w przypadku pożyczek udzielonych na 30 dni, jest to relacja związana z wzajemnym zaufaniem między pożyczkobiorcą oraz pożyczkodawcą. Pierwsza pożyczka jest zawsze pożyczką testową dla obu stron. Pożyczkobiorca testuje, czy taki okres spłaty mu odpowiada, zaś pożyczkodawca, czy pożyczka zostanie spłacona w odpowiednim, ustalonym wcześniej terminie. W ten sposób zostaje również ocenione ryzyko utracenia swego kapitału. Kolejny raz zgadza się udzielić pożyczki dopiero wtedy, jeśli pożyczka zostanie spłacona w odpowiednim terminie zgodnym z zapisami podpisanej umowy.

Trzeba zaznaczyć, że dwóch pożyczek tego samego rodzaju nie da się otrzymać w tym samym okresie czasu u jednej firmy pożyczkowej. Najważniejsze w tym przypadku jest wyrażenie „tego samego rodzaju”. Można bowiem uzyskać drugą pożyczkę, jednak najczęściej przybiera ona formę pożyczki ratalnej, przy której instytucje pożyczkowe mają możliwość dokładnej weryfikacji rzetelności danego klienta.

W których firmach pożyczkowych można otrzymać dwie pożyczki naraz?

Dwie pożyczki naraz mają w swojej ofercie te firmy, które oprócz klasycznych chwilówek, zajmują się również oferowaniem swoim klientom pożyczek ratalnych. Taka opcja nie jest niestety dostępna u każdej firmy pożyczkowej. Jest to mały procent wszystkich działających w Polsce instytucji. Konsumenci mogą otrzymywać podwójne pożyczki w firmach takich jak:

  • TakTo Finanse – ta firma stawia swoim klientom wymóg terminowego spłacenia sześciu pierwszych rat, nawet w przypadku, gdy pożyczkę zaciągnięto na maksymalnie długi okres czasu;
  • Ratka.pl – firma wymaga, aby klienci spłacili minimum połowę swojego zobowiązania w momencie, gdy wnioskują o drugą pożyczkę;
  • Aasa – firma ta stawia podstawowy warunek, jakim jest również terminowa spłata minimum połowy rat poprzedniej pożyczki.

Żadna z wyżej wymienionych firm nie stawia przed swoimi klientami jakichkolwiek dodatkowych wymogów. Co ważne: oferta, która dotyczy drugiej aktywnej pożyczki jest identyczna. Firmy pożyczkowe wymienione powyżej nie nakładają również żadnych ograniczeń okresowych ani kwotowych. W przypadku, gdy podstawowa oferta firmy to 10 000 złotych do spłaty w okresie 24 miesięcy, to dokładnie z takiej samej oferty możemy wówczas skorzystać.

Należy jednak liczyć się z tym, że instytucja pożyczkowa przed udzieleniem finansowania sprawdzi zdolność kredytową potencjalnego pożyczkobiorcy. Nie zawsze wystarczy fakt, że raz otrzymaliśmy już pożyczkę w kwocie, o którą wnioskowaliśmy. Warto także pamiętać o tym, że posiadanie aktywnej pożyczki wpływa na obniżenie naszej zdolności kredytowej. Bardzo wiele zależy od wysokości osiąganych przez nas dochodów, wysokości pożyczki oraz wysokości rat.

Kilka pożyczek w różnych firmach – najważniejsze informacje

Liczba pożyczkodawców, którzy mają w swojej ofercie dwie pożyczki równoległe. To sprawia, że konsumenci wolą brać drugą pożyczkę w tym samym czasie w innej firmie pożyczkowej. W takim przypadku należy jednak poświęcić czas na poszukiwanie kolejnego pożyczkodawcy oraz martwić się, że finansowanie może być nie udzielone. Istotnym atutem takiego rozwiązania jest z kolei to, że pożyczkobiorcy mają o wiele szerszy wybór – można lepiej dopasować kwotę oraz termin spłaty do swoich potrzeb. Często zdarza się również, że znaleziona firma pożyczkowa stawia klientom mniejsze wymagania finansowe.

Powiązane posty

Zostaw komentarz