Bez Kategorii

Jeszcze o windykacji…

windykator Posted On
autor Stanisław Kraski

We wpisie COW Cross mogłeś przeczytać o pierwszych doświadczeniach z windykacją oferowaną za pośrednictwem kokosa. W tym artykule postaram się krótko przedstawić Ci jak zmieniła się sytuacja od czasu powstania tamtego wpisu.

Mój dłużnik zalegał mi 35zł z tytułu niespłacenia ostatniej raty, sprawa trafiła do windykacji. W sumie oprócz przelewu opiewającego na 9.28zł o którym już pisałem, otrzymałem potem jeszcze dwa na tę samą kwotę. Dzięki procedurom windykacyjnym odzyskałem 80% pożyczonych pieniędzy. Myślę że jest to zadowalający wynik przynajmniej w tym konkretnym przypadku.

Od pewnego czasu z kokos.pl blisko współpracują nowe firmy windykacyjne, inwestor ma wybór z usług której firmy chce skorzystać:

DCSGroupsp. z o.o.

DCGroup sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, specjalizuje się w windykacji należności od osób indywidualnych oraz firm. Współpracujemy z firmami telekomunikacyjnymi, operatorami sieci kablowych oraz bankami na terenie całego kraju. Prowadzimy kompleksowe działania zaczynając od monitorowania płatności, poprzez windykację polubowną aż po windykację sądową. Charakteryzuje nas długoletnie doświadczenie w windykacji należności na rynku polskim oraz międzynarodowym, znajomość metod unikania płatności przez dłużników oraz przyczyn niepłacenia oraz wysoka skuteczność w odzyskiwaniu długów.

Wysokość wynagrodzenia prowizyjnego:

 • Z tytułu realizacji windykacji polubownej – 13% odzyskanej w toku czynności polubownych kwoty wierzytelności + VAT w stosownej wysokości
 • Z tytułu realizacji windykacji na drodze sądowej i egzekucyjnej – 19% odzyskanej w toku postępowań sądowych i egzekucyjnych kwoty wierzytelności + VAT w stosownej wysokości

Pro Collect Systemy Inkaso

Pro Collect Systemy Inkaso w ramach współpracy z Kokos.pl oferuje kompleksową obsługę windykację należności. Firma prowadzi windykację na zlecenie (inkaso wierzytelności) w imieniu inwestorów. Wynagrodzeniem firmy windykacyjnej jest prowizja od odzyskanej kwoty roszczenia.
Firma podejmuje działania pozasądowe oraz sądowo – egzekucyjne zgodnie z obowiązującym porządkiem prawnym, zasadami etyki windykacyjnej, dobrymi zasadami współżycia społecznego, kładąc duży nacisk na ochronę danych osobowych i poufność informacji.
Pro Collect to wysokiej klasy profesjonalista w zakresie windykacji należności.

Wysokość wynagrodzenia prowizyjnego:

 • Z tytułu realizacji windykacji polubownej – 15% odzyskanej w toku czynności polubownych kwoty wierzytelności + VAT w stosownej wysokości
 • Z tytułu realizacji windykacji na drodze sądowej i egzekucyjnej – 18% odzyskanej w toku postępowań sądowych i egzekucyjnych kwoty wierzytelności + VAT w stosownej wysokości

Pamiętaj! Zanim podpiszesz umowę pożyczkową z firmą pozabankową sprawdź opinie i skrupulatnie przeczytaj ofertę, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Pomocne mogą przydać się rankingi sprawdzonych pożyczek.

Powiązane posty

4 thoughts on “Jeszcze o windykacji…
 1. Arek

  Gdy przekażesz dług do windykacji firmie windykacyjnej to masz jakieś szczątkowe informacje na temat jej działań w swoim profilu. Kiedy zakończą proces windykacji dostajesz informację listem z potwierdzeniem (przynajmniej ja tak miałem). Ogólnie większym problemem jest brak informacji o tym jak przebiega windykacja (trzeba pytać) niż jej nadmiar. Jeśli kupisz dług i przekażesz go do standardowej windykacji to sprawa wygląda tak samo, jeśli zdecydujesz się windykować po swojemu wszystko zależy od Ciebie ale prawdopodobnie pojawi się więcej formalności.

 2. ciekawy

  mam takie pytanie czy jeśli przekaże dług do firmy windykacyjnej to czy wiąże się to z otrzymywaniem/wysyłaniem listów od nich(do domu) czy wszystko jest załatwiane bez „papierologi” i online? i jak to wygląda w przypadku gdy kupuje czyjś dług?

 3. Damian

  Nigdy nic nie wiadomo – ale robi się coraz bezpieczniej 😉 A przede wszystkim perspektywa wysokich zysków wygląda ciekawie.

 4. procek

  Czyli nie musimy się przejmować zbytnio pożyczając pieniądze – z social lending robi się chyba najbezpieczniejsza forma lokowania kapitału, choć niby nigdy nic nie wiadomo 😉

Zostaw komentarz