rating

Jak zarobić na mechaniźmie ratingu w kokos.pl?

rating pożyczek Posted On
autor Stanisław Kraski

Serwis social lending Kokos.pl wprowadził dla nowych użytkowników drobne ograniczenia w pełnym wykorzystaniu jego możliwości. Ma to na celu ochronę Ciebie jako inwestora przed nieodpowiedzialnymi pożyczkobiorcami którzy nie potrafią utrzymać dyscypliny i zapewnić Ci terminowej spłaty należności. O tym ile określona osoba może pożyczyć decyduje jej rating(ocena wystawiana przez serwis użytkownikowi). Poszczególne oceny rankingu pożyczek przedstawiają się następująco:

jedna zielona gwiazdka – oznacza że dane podane w kokos.pl są zgodne z zweryfikowanym rachunkiem bankowym, użytkownik nie zalega z płatnościami w bazach dłużników(więcej na te temat sprawdzanych baz dłużników przeczytasz w tym wpisie). Ocena jednej zielonej gwiazdki pozwala na zaciągnięcie pożyczki w wysokości 500 do 1000zł
jedna czerwona gwiazdka – mimo że konto bankowe zostało pozytywnie sprawdzone, to potwierdzono że pożyczkobiorca jest zgłoszony do którejś z baz dłużników.
dwie zielone gwiazdki – pożyczkobiorca terminowo spłacił raty wysokości przynajmniej 500zł oraz posiada aktywne konto przez co najmniej 3 miesiące. Może uzyskać pożyczkę na maksymalnie 2500zł
trzy zielone gwiazdki – pożyczkobiorca terminowo spłacił raty w wysokości przynajmniej 2500zł oraz posiada aktywne konto przez co najmniej 6 miesięcy. Może uzyskać pożyczkę na maksymalnie 5000zł.
cztery zielone gwiazdki – pożyczkobiorca terminowo spłacił raty w wysokości przynajmniej 5000zł oraz posiada aktywne konto przez co najmniej 9 miesięcy. Może uzyskać pożyczkę na maksymalnie10000zł.
pięć zielonych gwiazdek – pożyczkobiorca terminowo spłacił raty w wysokości przynajmniej 12500zł oraz posiada aktywne konto przez co najmniej 12 miesięcy. Może uzyskać pożyczkę na 25000zł.

Kiedy patrzysz na powyższe zestawienie możesz zauważyć że osoba która potrzebuje kwoty wyższej niż ta na której uzyskanie pozwala jej ocena ratingu będzie dążyła do szybkiego zwiększenia ilości gwiazdek. W tym celu na kokosie.pl pojawiają się aukcje pod tytułami „Na podbicie ratingu”, „rating”itp. Główną zaletą takich aukcji jest bardzo szybki czas spłaty(Często zdarza się że środki z trzymiesięcznej pożyczki wracają na moje konto wraz z odsetkami za te trzy miesiące w ciągu niespełna dwóch tygodni!). Aby uzyskać ponadprzeciętne stopy zwrotu możesz korzystać właśnie z takich aukcji. Pamiętaj jednak że z każdą aukcją wiąże się jakieś ryzyko. Z metodami analizy ryzyka w pożyczkach społecznościowych zaznajomisz się regularnie czytając kolejne wpisy na tym blogu.

Powiązane posty

4 thoughts on “Jak zarobić na mechaniźmie ratingu w kokos.pl?
 1. Arek

  Tak.

 2. Obsługa relacji inwestorskich

  Czy inne serwisy typu social lending zabezpieczają się podobnie?

 3. pkob86

  a pozyczki splacone w ciagu 14 dni sa nieoprocentowane, tak wynika z umowy

 4. Jak zarobić na karcie kredytowej? | Porady finansowe

  […] to zazwyczaj wnioski wystawiane przez nowych użytkowników które mają na celu budowanie dobrego ratingu. Doświadczenie pokazuje że takie pożyczki najczęściej spłacane są w ciągu kilku dni  lub […]

Zostaw komentarz