Bez Kategorii

Jak zarobić na karcie kredytowej?

Posted On
autor Stanisław Kraski

karta kredytowa i pożyczki społecznościoweW finansowej blogosferze jest ostatnio głośno o kartach kredytowych, a dokładniej o fakcie że tak naprawdę każda osoba płacąca gotówką dokłada się do zakupów osób płacących kartą, pisze o tym między innymi Trystero. Serwis pożyczek społecznościowych zakra.pl postanowił wpisać się w trend dogadzania właścicielom kart kredytowych i udostępnił możliwość płacenia za inwestycje właśnie kredytówką, trzeba jednak przyznać że robi to znacznie bardziej fair niż wszystkie sklepy, bo na 2% prowizji dla akceptanta kart nie będą składać się wszyscy użytkownicy serwisu, tylko zapłaci ją indywidualnie inwestor.

Użycie karty kredytowej pozwoli Ci jako pożyczkodawcy na osiągnięcie zysku bez angażowania własnych pieniędzy.  Wystarczy że wykorzystując okres bez odsetkowy (grace period) zainwestujesz pieniądze w pożyczki społecznościowe, osiągniesz zysk, a dług na karcie spłacisz przed terminem kiedy bank zacznie naliczać odsetki. To jak zarobić bez angażowania własnych pieniędzy najlepiej prześledzić na przykładzie:

Na początku miesiąca kupujesz punktów pre-paid za 1000 zł, płacisz kartą kredytową i po potrąceniu prowizji Twoje  konto zostanie zasilone kwotą 980pkt(1 pkt = 1 zł).

Wszystkie punkty inwestujesz we wnioski pożyczkowe na okres 3 miesięcy przy łącznej stopie zwrotu równej 8%. Są to zazwyczaj wnioski wystawiane przez nowych użytkowników które mają na celu budowanie dobrego ratingu. Doświadczenie pokazuje że takie pożyczki najczęściej spłacane są w ciągu kilku dni  lub maksymalnie w ciągu miesiąca.

Po zainwestowaniu całej kwoty, na Twoje subkonto w serwisie wpływa od razu 29,40 pkt. jako dodatkowa prowizja dla pożyczkodawcy. Zauważ że prowizja jaką zapłaciłeś za płatność kartą już się zwróciła.

Załóżmy że na całkowitą spłatę pożyczki czekałeś aż miesiąc. Na Twoje konto wpływa cała pożyczona suma i 49 pkt odsetek. Po miesiącu masz już ponad 78zł(29,40 + 49) czystego zysku.

Całą procedurę możesz powtórzyć jeszcze raz dla nowej, większej zawartości konta punktów prepaid i w rezultacie uzyskać ponad 100zł czystego zysku w ciągu niespełna dwóch miesięcy, w dodatku bez angażowania własnych pieniędzy.

Oczywiście inwestowanie na kredyt, nawet ten nie oprocentowany wiąże się z pewnym ryzykiem, i mimo tego że w ciągu dotychczasowej działalności serwis zakra.pl zanotował tylko jedną pożyczkę z opóźnieniem w spłacie przekraczającym 30 dni, to jeśli nie jesteś w stanie ponieść pewnego ryzyka inwestowanie z użyciem karty kredytowej nie jest dla Ciebie.

Co sądzisz o tej możliwości wykorzystania karty kredytowej? Każdy Twój komentarz będzie bardzo cenny.

Powiązane posty

10 thoughts on “Jak zarobić na karcie kredytowej?
 1. soren

  W Banku Millennium, żeby otrzymać kartę pre-paid (pobierana jest opłata 15 zł za wydanie) trzeba założyć konto ROR z opłatą miesięczną ok. 7 zł. To jakaś paranoja. Sam to przeszedłem. Masakra. Kierownik oddziału założył mi konto techniczne, ale potem okazało się, że to nie tędy droga. I facet stwierdził, po konsultacjach telefonicznych, że nie da rady bez ROR. Podziękowałem i zrezygnowałem z konta technicznego (rozwiązanie umowy).

 2. pytajek

  Chyba na zakrze już skończyły się te szybkie pożyczki związane z budowaniem ratingu. Trudno zatem wykorzystać tę poradę.

 3. Arek

  Jasne. Wszystko o czym mówisz to prawda ale po pierwsze wydanie nieoprocentowanego kredytu na inwestycję która statystycznie przynosi kilka procent dochodu to czysty zysk. Od statystyki mogą zdarzać się pojedyncze wyjątki i chociaż będą one raczej rzadkie to każdy odpowiedzialny inwestor będzie tę możliwość uwzględniał.

  Jeśli chodzi o wróżone przez Ciebie pojawienie się oszustów to na pewno nieliczni będą próbowali oszukiwać, ale jestem przekonany że będzie to nieistotny margines. Myślę że w social lending nie będzie więcej oszustów niż w bankach, a więc może góra jakiś procent.

 4. lukaszpp

  Kredyt na kredyt? Już niejeden tak próbował. Niektórym się udaje, ale w większości przypadków może się skończyć bardzo źle.
  Moim zdaniem jest to opcja dla tych, którzy mogą się zabezpieczyć przed ewentualnym brakiem spłat (np. spłatami rat innych użytkowników. Może.). Inaczej koszty mogą znacznie przebić zyski.
  Serwis jest młody, to prawda. Aukcji już trochę miał. Ale prędzej czy później musi się pojawić więcej oszustów. Prawo natury – zawsze znają się jakieś pseudo-cwaniaki lub nieszczęśliwe wypadki.

 5. Arek

  Z tego co piszesz nie wygląda to dobrze. Może to przejściowe problemy, serwis jest jeszcze młody i nie sposób uniknąć niedociągnięć.

 6. Markus

  Co do Zakry to mają skopany system powiadomień mailowych. Zasypują mi skrzynkę spamem że ktoś dodał wpis pod aukcją w co najmniej 3 kopiach, a najważniejsze maile takie jak że weryfikacja konta się powiodła, czy że zaakceptowane wpłatę nie są wysyłane.

 7. Arek

  Gratuluję rejestracji, mam nadzieję że zakra przekona Cię do siebie przynajmniej tak dobrze jak kokos.

  To że ludzie będą pożyczać nie swoje pieniądze nie zawsze jest złe, ważne żeby robić to z głową i dzięki temu zarobić na nie swoim kapitale.

  Dzięki za troskę, blog tworzę głównie po to żeby zaznajomić czytelników z social lending, bo uważam że pożyczki społecznościowe to bardzo dobry pomysł.

 8. Markus

  Hmm. Ciekawe. Nawet zarejestrowałem. się w tym zakra i zobaczymy jak to będzie. Niestety pierwsze wrażenie lekko negatywne. Obsługa nie jest intuicyjna, ale to pewnie z powodu przyzwyczajenia do kokos.pl.

  W każdym razie to że można płacić kartą to super, ale niesie to ryzyko że ludzie będą pożyczać pieniądze których nie mają.

  P.S. Szkoda że nie masz linku partnerskiego do zakra wtedy i Tobie by coś skapnęło.

 9. Arek

  Gorąco Cię zachęcam do inwestowania w social lending bo to naprawdę bardzo dobry interes. Dla zachęty dodam że ostatnio robiłem badania statystyczne i wyszło mi że w zaledwie 10 – 15% pożyczek zachodzą jakiekolwiek komplikacje w spłacie(tj. duże opóźnienia, lub zaprzestanie spłat w pewnym momencie). A zawsze mamy do dyspozycji windykacje, (e)sąd lub sprzedaż długu za przynajmniej połowę wartości(kokos). Pozdrawiam.

 10. ynwestor

  Wg mnie to ciekawa opcja. Od jakiegoś czasu przekonuję się do zainwestowania w pożyczki społecznościowe. Choć jeszcze się nie zdecydowałem na taką inwestycję, to bardzo podoba mi się ciągły rozwój tych serwisów i pojawiające się nowe możliwości.

Zostaw komentarz