Jak zarabiam 22% rocznie w czasie kryzysu?

…a podczas hossy znacznie więcej?
Nie gram na giełdzie – ten sposób pomnażania pieniędzy co prawda ma duży potencjał zysku ale obarczony jest potężnym ryzykiem – co z pewnością pokazują wszechobecne doniesienia o światowym kryzysie. Po za tym trzeba wcześniej zarobić kilka tysięcy aby móc zacząć bawić się giełdą. Nie twierdze że jest to zła metoda, mimo to żmudne i długotrwałe zdobywanie wiedzy, uczenie się na traceniu własnych pieniędzy oraz ciągłe śledzenie informacji napływających z rynku to moim zdaniem chybiona inwestycja dla osób które dodatkowo chcą mieć czas na realizację mnóstwa innych pomysłów.
Nie inwestuję w fundusze powiernicze – ani w te działające na giełdzie papierów wartościowych, ani te inwestujące w towary. Jest dla tego cała góra powodów, nie omówię ich wszystkich w tym wpisie(zapewne znajdziesz ten temat w kolejnym), chcę zwrócić Twoją uwagę na jedynie kilka faktów. Notowania funduszy podążają za giełdą i nawet najlepsi zarządzający nie podniosą ceny jednostki gdy rynek spada. Po drugie, każdy fundusz pobiera prowizję która dosłownie zżera część twoich zysków, a co ważniejsze pogłębia straty. Kolejnym „przeciw” dla powierzania swoich oszczędności specjalistom jest to że nawet kiedy ich wiedza o sytuacji na rynku mówi im że nadchodzą spadki i należy sprzedawać aktywa, to muszą oni ciągle kupować bo do funduszu wpływają nowe środki od przecież znacznie gorzej orientujących się na rynku klientów. W rezultacie kiedy nadchodzą (przecież przewidziane przez fachowców spadki) – fundusz i tak skazany jest na straty. I wreszcie koronny argument Najlepszy fundusz inwestycyjny osiąga wyniki gorsze od większości losowo wybranych pakietów akcji!
Nie kupuję obligacji – te papiery wartościowe przynoszą skromny zysk i wcale nie są tak bezpieczne jak się powszechnie uważa. Okazuje się że nawet państwa mogą się stać niewypłacalnymi bankrutami. Co gorsze rosną szanse na powtarzanie się w przyszłości scenariuszu z Argentyny czy Islandii dla innych krajów. W temacie obligacji jest dla mnie ważny jeszcze inny fakt: inwestując w prywatne podmioty przyczyniamy się do wzrostu ogólnego dobrobytu, inwestując w obligacje przyczyniamy się głównie do wzrostu podatków w przyszłości.
Nie trzymam pieniędzy na lokatach – okazuje się że tradycyjne lokaty oferujące kilkuprocentowe oprocentowanie, po odliczeniu podatku Belki i uwzględnieniu spadku wartości pieniądza(inflacji) ledwo pozwalają utrzymać na niezmienionym poziomie nasze oszczędności, o widocznym zysku nie może być mowy.
Zarabiam na udzielaniu mikropożyczek przez internet
W ostatnich latach w internecie, tak w światowym jak i polskim wyrosły serwisy social lending (pol. pożyczki społecznościowe, pożyczki 2.0), pozwalające na udzielanie pomiędzy użytkownikami pożyczek. Warto się tym ruchem zainteresować. Zaczynasz od założenia konta w którymś z serwisów pożyczek 2.0(Ja działam na
Następny wpis powie Ci jak zarobić na samym założeniu konta w serwisie pożyczek społecznościowych.
Arek
Super! Wielkie gratulacje, cieszę się że ta strona mogła w jakimś stopniu pomóc.
rutek
Zaczynałem od przeczytania artykułu na tej stronie. Świetna alternatywa dla lokat na mały procent. Minęły 2 lata, zarabiam 13% rocznie. Szkoda, że na kokosie zmienili minimalną inwestycje na 200zł, no ale trudno. Dodatkowy plus jest taki, że gdybym nie inwestował to bym tracił pieniądze (konsumpcja), tymczasem teraz otrzymuje ok. 150zł miesięcznie z rat (z czego 20zł zysku) i jak nie potrzebuje gotówki to inwestuje dalej.
Arek
Hej, oddawanych jest zdecydowana większość pożyczek – np. przez rok inwestowania mam tylko jedną częściowo nie spłaconą pożyczkę. gdy pozyczka nie jest spłacana nie jest to wcale kłopotliwe – dług można albo sprzedać albo oddać do windykacji (wszystko za pomocą paru kliknięć w serwisie).
hortel
Ok, a jaki procent tych pożyczek masz rzeczywiście oddawanych? Bo prawda jest taka, że jeśli nie odzyskasz pieniędzy, to czeka Cię prawdziwa droga przez mękę, zgadza się? A czemu nie obligacje prywatne? Sam chcę wycofać kasę z lokaty, tylko cały czas mam wątpliwości odnośnie do znalezienia bezpiecznych obligacji. Mój pomysł to Blue Investment Group, bo wydaje mi się, że nie da się stracić, bo jak nie zarobić przy takim modelu? Mowa o obrocie nieruchomościami bankowymi przejmowanymi za grosze. No właśnie – czy można nie zarobić?
Arek
Haha, gratuluję;)
tomek
jakim cudem osiąga pan 22% rocznie na kokosie
no chyba że odejmuje pan odrazu windykowane pożyczki i podatek ja na tą chwilę pożyczam średnio na 40% rocznie:)
Arek
nowy, zgadzam się że pożyczki społecznościowe to nie jest miejsce na inwestowanie milionów, mimo wszystko sądzę że większość czytelników tego bloga jeszcze nie dotarła do takich sum;)
22% na walutach bez lewara i to przy małym ryzyku – bardzo ciekawe, czekamy z Marcinem na informację o osiągniętych przez Pana wynikach.
Marcin
@nowy Brzmi zachęcająco. Czy można wiedzieć jaki zysk udało się Panu/Pani wypracować przez ostatnie dwa/trzy lata z obracania walut (procentowy) i ile czasu średnio miesięcznie było na to poświęcone?
nowy
Pożyczki 2.0 może i dają takie stopy zwrotu, ale obracaj pan tym mając ok. 100tys a chcąc mieć milion w 15lat. Potem się okaże, że 90% pożyczek jest od pana i nie będą płacić?! Moim zdaniem to inwestowanie dla biednych do biednych.
Prawdziwe inwestowanie zaczyna się z obracaniem walut. Kupowanie bez lewara nie jest trudne ani obarczane dużym ryzykiem a zarobić też można 22% (kupić $ po 2.70 sprzedać 3.30 raz w roku) lub mniej okresowo trzymając środki na kontach 4-8% w różnych walutach. Tylko wchodzenie za całą kasę da poważne stopy zwrotu. Dla 1000 rocznie to szkoda czasu i nerwów na kokos.pl
Marcin
22% zysku z pożyczek społecznościowych może i wymaga sporo pracy przy weryfikacji, ale zyski w granicach 10-15% są już całkiem realne przy nakładzie pracy rzędu kilku godzin miesięcznie. Wystarczy ustalić kilka podstawowych kryteriów, które można zwefikować w kilka minut, korzystać z znpd.pl i udzielić co najmniej 40 pożyczek na raz (dywersyfikacja).
Arek
Po pobieżniej ocenie aukcja nie wygląda najgorzej. Jednak przed zainwestowaniem powęszył bym trochę w poszukiwaniu informacji czy coś złego nie dzieje się ostatnio wokół tej firmy, czy osoby ją prowadzącej. Postarał bym się także sprawdzić jaka jest aktualna wartość samochodów należących do firmy. Należy także wyjaśnić co działo się na allegro, oraz dlaczego strona internetowa firmy zawiera braki. Pozdrawiam.
konik
co pan myśli o tej aukcji https://kokos.pl/aukcje?id=86424# warto zainwestować?czy zainwestował by pan?
Arek
Zgadzam się z przedmówcą – nic nie ma za darmo, trzeba wszystko robić z głową i nie pożyczać byle komu. O tym właśnie jest ten blog.
Jednak uważam że pożyczanie obcym jest bezpieczniejsze niż pożyczanie znajomym czy rodzinie. Czy będziesz miała na tyle determinacji aby wysłać komornika do Twojego wujka. Jak zareagują koledzy z pracy jeśli dowiedzą się że własnie windykujesz jednego z nich? Warto postawić sobie takie pytania.
niedajsiezrobićwKONIA
Jeśli chodzi o portale z social lending pragne zauważyć że te mityczne 22% muszą być okupione dużą pracowitością i ostrożnością w doborze ludzi którym pożyczamy pieniądze.sondując takie portale widać wiele ludzi którzy nie spłacają swoich zobowiązań przez kilka lat zamrażając nasz kapitał a później spłacają bez bonusów. Są również ludzie niewypąłcalni, zalegający z np. z alimentami i już nie da się z nich nic ściągnąć i egzekucja komornicza nic nie poradzi. Żeby komuś pożyczyć pieniądze trzeba go bradzo dobrze znać (najlepiej osobiście) rating nie jest wyznacznikiem. Prosta sprawa – dać żulowi spod sklepu internet i naściemnia że nie wiem gdzie pracuje pokaże ładne zdjęcie w garniturze a potem naciągnie ludzi na grube sianko 😀 Tak że to że ktoś pisze że zarabia 22% rocznie to albo poświęca temu bardzo dużo czasu, nerwów i sonduje dogłebnie ludzi którym pożycza albo to ściema jest.Bo na tym świecie nie ma nic za darmo i każdy zysk musi być okupiony potem z wyjątków zostaje tylko totolotek:D a jak ktoś chce wejść w pożyczanie pieniędzy to zapraszam na inne fora gdzie ludzie pisza że zostali nacięci na 10tys pozdrawiam
Arek
Licząc na dziś dzień jest to kilkanaście procent rocznie, mail: pozyczki20@gmail.com. Pozdrawiam.
matt
czy zyski dalej ma pan aktualne(22% rocznie)? moglby mi pan podac e-maila(lub gg) bede bardzo wdzieczny
Tomek
Pożyczki społecznościowe to coś nowego i z tego co czytam warto się zainteresować. Dobrze ,że jest taki blog.
Arek
Witaj Anna. Nie jest to blog filozoficzny ani religijny ale moim zdaniem każdy sam decyduje czy chce wziąć pożyczkę, czy lepiej poradzi sobie bez niej. A danie człowiekowi możliwości pożyczyć taniej niż drożej jest chyba dobre?
Po za tym nie słyszę żeby obecnie kościół zabraniał udzielania pożyczek(w średniowieczu tak było).
Pozdrawiam
Anna
Wiekszosc Polakow to chrzesciajanie, ale jaka szkoda ze w ogole nie znaja Biblii. Biblia zabrania lichwy. Lichwa jest jednym wielkim zlem i to wlasnia ona doprowadzila do tego strasznego balaganu i kryzysu jaki mamy obecnie. Jaki jest cel naszego zycia? Czy jest nim cigla nadmierna konsumpcja i wyscig, aby przed smiercia zgromadzic jak najwiecej zabawek? Chyba nie…
Czy juz swiat zapomnial co to znaczy pozyczyc czy pomoc komus bezineresownie? Czy ktos jeszcze wierzy, ze wiecej mozna zyskac pomagajac komus i nie zadajac nic w zamian?
Arek
Jeśli uważasz że fundusze to dobra inwestycja oczywiście możesz w nie inwestować, na pewno to lepsze niż trzymanie oszczędności w skarpecie. Przy pewnej dozie rozwagi i doświadczenia i na funduszach można zarobić. A jeśli chodzi o Twoje uwagi:
1.Część funduszy tak robi, ale dla mnie liczą się fakty, a są one takie że jeśli nałożymy na siebie wykresy indeksu bazowego i funduszu to nie widać dużej różnicy.
2.Dokładnie, tylko najlepsze fundusze pobiły indeks. Kupując losowe akcje, najprawdopodobniej prawie połowa tak stworzonych portfeli pobije indeks.
niktwazny
Nie inwestuję w fundusze powiernicze:
1. Jeśli szykują się spadki to fundusze migrują do sektorów defensywnych , a niektóre zabezpieczają swoje aktywa instrumentami pochodnymi.
2. Najlepsze fundusze w Polsce w 2009 roku pobiły indeks WIG20
kotlet
Dobry blog. Będę tu częściej zaglądał 🙂 Życzę dynamicznego rozwoju.
krzysztof
i wszystko na 20% w skali roku.
krzysztof
Powiem tak. Kokos jest zajebisty. Mam zainwestowane oko lo 5000zl i splaty systematycznie. Zdarza sie kilka dni spoznieina ale bez wiekszych problemow.
Filip (e-zarabianie i e-inwestycje)
22% jest kuszące ale istnieje większe ryzyko że części kapitału nie odzyskasz. Ale bez ryzyka nie ma fanu.
Przecin
True True
Powiem nawet wiecej
Gdybym osiagal ponadprzecietne zyski nie zalezaloby mi na tym aby ilosc inwestorow do pozyczkobiorcow wzrastala zbyt wysoko. Wiadomo co to oznacza. Szybciej schodza te bezpieczne, spada oprocentowanie.
Arek
Zaznaczam że jest to moje subiektywne zdanie ale… czytając forum kokos.pl odnosi się takie wrażenie ponieważ wypowiadają się na nim głównie inwestorzy którym akurat przydarzył się problem lub osoby początkujące. Osoby osiągające zadowalające zyski nie trąbią o tym na forum – bo i po co. No i znaczenie ma też nasz narodowy pesymizm w stosunku do wszystkiego co się rusza bądź nie:-)
Zauważ że skoro nie opłaca się inwestować na kokos.pl, to dlaczego tylu poważnych inwestorów wciąż trwa przy kokos.pl?
Pragnę poinformować że pracuję nad wpisami które przybliżą Ci metody wyboru aukcji tak aby osiągać regularne zyski.
Anonymous
a co sądzicie o forum kokosa. Są tam opinie użytkowników i nie są one dobre.
Mario
Smava ma podobny system bezpieczeńśtwa, co POlskie banki, a jak wiadomo powsszechnie, nie dopuszczają one do korytka każdego PB 🙂
Zajefajny blog!
Zapraszam na mój, dopiero początkujacy 😛
http://bartek27.soup.io/
POzdro,
Bartek "mario"
Arek
Też bacznie obserwuję serwis Smava.pl. Ten serwis SL ma kilka ciekawych atutów. Co do bezpieczeństwa to miejmy na uwadze że Monetto.pl był reklamowany jako "najbezpieczniejszy sposób na SL".
Kiedy będę miał już jakieś doświadczenie w smava.pl to na pewno na blogu pojawią się na ten temat teksty.
Mateusz Be
No i taki blog mi się podoba. Wcześniej chciałem część pieniędzy przeznaczyć na takie pożyczki zamiast na lokatę ale widziałem tylko te negatywne strony – brak przelewów od pożyczkobiorców, koszty windykacyjne itp.
Liczę na jakieś porady i pozytywne strony to może się do tego przekonam.
Aktualnie wydaje mi się (tak słyszałem), że serwis smava jest bezpieczniejszy niż kokos.. prawda to?