Bez KategoriiNewsSocial lending

Jak uciec z Finansowo.pl?

przeniesienie pożyczki Posted On
autor Stanisław Kraski

drzwi Jeśli masz pożyczki na Finansowo.pl to gorąco radzę Ci szybko zainteresować się którymś z innych serwisów social lending. Po pierwsze opłaci się to Twojemu portfelowi, po drugie dlatego że właśnie teraz Zakra.pl i Sekrata.pl przygotowały dla 'uciekinierów’ specjalne oferty.

Serwis pożyczek społecznościowych Finansowo.pl(o którym nigdy nie miałem zbyt dobrej opinii) wsławił się głównie bardzo drogimi pożyczkami o dość niskich współczynnikach spłacalności. Dopiero teraz właściciele zorientowali się że nie da się zbudować solidnego portalu pożyczek społecznościowych bazując na bardzo ryzykownych pożyczkach. Niestety błąd naprawiają w sposób który może zniszczyć Finansowo. Głównym orężem walki z niespłaconymi aukcjami mają być wysokie opłaty za sfinalizowanie pożyczki na portalu:

 • Finalizacja aukcji 50 zł – 2,46 PLN z VAT
 • Finalizacja aukcji 100 zł – 3,69 PLN z VAT
 • Finalizacja aukcji 150 zł – 6,15 PLN z VAT
 • Finalizacja aukcji 200-250 zł – 7,38 PLN z VAT
 • Finalizacja aukcji 300 zł – 11,07 PLN z VAT
 • Finalizacja aukcji 350-550 zł – 12,30 PLN z VAT
 • Finalizacja aukcji 600-750 zł – 23,37 PLN z VAT
 • Finalizacja aukcji 800-950 zł – 24,60 PLN z VAT
 • Finalizacja aukcji 1000-2000 zł – 30,75 PLN z VAT

Jakie będą skutki nowych opłat?

 • Praktyczne wyeliminowanie pożyczek udzielanych na kilkanaście – kilkadziesiąt dni. Ten rodzaj pożyczek charakteryzował się największym ryzykiem niespłacenia. Teraz taką pożyczkę będą zaciągać jedynie nieliczne osoby, a jeśli zdarzą się pożyczkobiorcy nałogowo korzystający z chwilówek to wysokie opłaty szybko wyczerpią ich finansowe możliwości.
 • Zwiększenie kosztów rolowania długu – czyli spłacania starych pożyczek pieniędzmi z nowych. Osoby często rolujące dług wylecą z serwisu.
 • Migracja pożyczkobiorców i inwestorów z Finansowo.pl do innych portali. Ani jedni, ani drudzy nie chcą dzielić się z portalem swoimi pieniędzmi. Dlatego inwestorzy zapraszają swoich stałych pożyczkobiorców na inne portale, a pożyczkobiorcy starają się zakładać konta na Kokos.pl, Zakra.pl lub Sekrata.pl.

Z jakich specjalnych ofert możesz skorzystać przenosząc się z Finansowo.pl?

  • Możesz przenieść rating i limity pożyczkowe z Finansowo.pl do serwisu Sekrata.pl. Więcej na ten temat przeczytasz w poprzednim wpisie o szybkim sposobie na dobry rating(nieśmiało wspomnę że czytelnicy tego bloga mogą skorzystać także z promocji wyłącznie dla nich).
  • Możesz skorzystać z pożyczki konsolidacyjnej na serwisie Zakra.pl. Jednym wnioskiem możesz skonsolidować do dziesięciu pożyczek od różnych wierzycieli i spłacać ją jako jedną na nowym portalu. Będziesz jednak musiał dokonać obowiązkowych weryfikacji, a maksymalna kwota jaką możesz skonsolidować to 6 tysięcy złotych. Oto oficjalna informacja serwisu Zakra.pl w tej sprawie:

W odpowiedzi na uwagi naszych Inwestorów, dotyczące przygotowania oferty dla Użytkowników jednego z portali SL, informujemy, że od 14go lutego 2011 roku udostępnimy nowy produkt – pożyczkę konsolidacyjną.
Produkt ten jest kompromisem pomiędzy chęcią pomocy osobom zadłużonym tzw. „chwilówkami z bonusem” a zachowaniem standardów bezpieczeństwa inwestycji przyjętymi przez nasz serwis.

Głównym priorytetem naszego serwisu jest jakość pożyczek zawieranych za naszym pośrednictwem.
Dla nas od ilości ważniejsza jest jakość o czym, mamy nadzieję, nasi Użytkownicy już się przekonali. W związku z tym, postanowiliśmy nie rezygnować w przypadku pożyczki konsolidacyjnej z wymaganych, obowiązkowych weryfikacji Pożyczkobiorcy. Im więcej wiemy o Pożyczkobiorcy, tym świadomiej podejmujemy decyzję o ewentualnej inwestycji.

Dodatkowo w przypadku pożyczki konsolidacyjnej, Pożyczkobiorca we wniosku będzie musiał podać dokładną kwotę zobowiązania , wraz z numerem rachunku bankowego i adresem email Pożyczkodawcy, którego wierzytelność konsoliduje (dane te będą widoczne tylko dla Operatora serwisu).
Jednym wnioskiem będzie można skonsolidować do dziesięciu pożyczek.

W celu zwiększenia maksymalnej kwoty pożyczki konsolidacyjnej, dodana zostanie nowa weryfikacja.
Spowoduje ona zwiększenie limitu zadłużenia o 100%. Limit ten będzie mógł być przeznaczony jedynie na pożyczkę konsolidacyjną a weryfikacja będzie wykonywana tylko dla Użytkowników z pierwszym limitem (od 2.000 do 3.000 pln).
Oznacza to, że maksymalna kwota pierwszej pożyczki konsolidacyjnej będzie mogła wynosić 6.000 pln, przy wykonanych wszystkich weryfikacjach.

Po złożeniu wniosku przez Pożyczkobiorcę, roześlemy informacje mailowe do wymienionych we wniosku Wierzycieli o wystawieniu przez ich Pożyczkobiorcę, wniosku o konsolidację zadłużenia. Umożliwi to obecnym Pożyczkodawcom osoby wnioskującej o konsolidację, przeniesienie inwestycji w sprawdzonego Pożyczkobiorcę na zakra.pl.
Jeśli wniosek o konsolidację zakończy się powodzeniem, nasz serwis przeleje, zgodnie z danymi z wniosku, poszczególne kwoty zobowiązań u Pożyczkodawców na ich rachunki bankowe. Ewentualna różnica zostanie przekazana na rachunek bankowy Pożyczkobiorcy.

Jednocześnie, prowizja dodatkowa dla Pożyczkodawców, którzy zainwestują we wniosek konsolidacyjny zostaje ustalona na poziomie 5%, bez możliwości jej zmniejszenia.
Pożyczki konsolidacyjne wymagają również, jako dodatkowego zabezpieczenia Pożyczkodawców, ubezpieczenia na życie osoby wnioskującej.
Liczymy na to, że tak przygotowana oferta spotka się z uznaniem osób chcących zmniejszyć swoje miesięczne koszty spłaty rat.

Za kilka miesięcy przekonamy się jak wprowadzone zmiany wpłynęły na opłacalność inwestowania i pożyczania na Finansowo.pl.

Informacja dla użytkowników Kokos.pl

urodziny kokos.pl - urodzinowy muffinWinny jestem jeszcze szybką informację dla użytkowników Kokos.pl którzy czekają na nowe promocje –  w ramach świętowania urodzin serwisu w tym tygodniu promowanie aukcji oraz weryfikacja finansowa są tańsze o połowę ceny.

Powiązane posty

One thought on “Jak uciec z Finansowo.pl?
 1. frtghjhgftrdefg

  W panstwie prawa tylko z daleka od takich, k…wa, wynalazkow. Jeszcze ktos sie nabiera wogole na ludzka uczciwosc w tym kraju?

Zostaw komentarz