Jak pomóc sobie wybierając odpowiedni nick?

Jeszcze przed rejestracją w wybranych przez Ciebie serwisach pożyczek społecznościowych powinieneś zastanowić się nad tym jak będzie brzmiał Twój nick, czyli Twój identyfikator w społeczności serwisu. To po nicku inni użytkownicy platformy pożyczkowej (inwestorzy i pożyczkobiorcy) będę Cię rozpoznawać, stanie się on Twoim imieniem i nazwiskiem w wirtualnej rzeczywistości.
Chociaż są istotniejsze rzeczy, to dobry wybór nicka może pomóc jego właścicielowi zwłaszcza jeśli jest on pożyczkobiorcą. Poniżej podaję parę sugestii dotyczących tworzenia nicków:
- Nick musi być unikalny w ramach całego serwisu(system nie pozwoli Ci zarezerwować duplikatu nicka który już ktoś ma), w związku z tym musisz liczyć się z tym że nicki które przyjdą Ci do głowy jako pierwsze, prawdopodobnie będą zajęte (np. Twoje imię, postaci z kreskówek itd.)
- Większość serwisów ignoruje wielkość liter, więc nick 'Marcin’ i 'marcin’ dla systemu to jest to samo.
- W pierwszej kolejności sprawdź dostępność nicków którymi posługujesz się na innych serwisach np. Allegro.
- Warto sprawdzić czy ktoś inny w internecie nie posługuje się wymyślonym przez Ciebie nickiem, w tym celu wpisz swój nick w wyszukiwarkę i sprawdź zwracane przez nią wyniki.
- W celu stworzenia oryginalnego nicku warto posługiwać się znakami podkreślenia.
- Nick powinien być krótki, maksymalnie dwa do trzech słów oddzielonych znakiem podkreślenia
- Nick powinien być łatwy do wymówienia
- Duża część osób interpretuje zestawienie dwóch cyfr w nicku jako wiek lub rok urodzenia użytkownika, warto stosować takie połączenia jedynie jeśli rzeczywiście podane liczby określają Twój wiek.
- Nie warto używać w nicku znaków interpunkcyjnych, a zwłaszcza emotikon z nich stworzonych
Przy tworzeniu nicku możesz wykazać się własną inicjatywą, w ostateczności, gdy do głowy nie przychodzi nic ciekawego możesz skorzystać z wyobraźni syna/młodszego brata lub podpatrzeć nicki innych osób i stworzyć analogiczne – ze zdrobnieniem imienia, angielską wersją słówek, znakami podkreślenia, synonimami itd. Powodzenia!
Arek
No tak, o takich pomysłach nie pomyślałem:p
Rex Sawant
Ciekawy temat. Można jeszcze dodać, że jeśli jesteśmy pożyczkobiorcami, to nick powinien w miarę możliwości wzbudzać zaufanie, czyli lepiej by było to coś w rodzaju babara28 niż rozpuszczona-niunia16 🙂
procek
Tym razem iście społecznościowy wpis 🙂 Warto dodać, że lepiej nie dodawać znaku „-„, który w dużej ilości skryptów jest niedozwolony…