Pożyczki

Jak odebrać pożyczki online w gotówce?

pozyczki gotowkowe z odbiorem na poczcie Posted On
autor Stanisław Kraski

Możliwość wypłaty pozabankowej pożyczki online w gotówce to jedna z tych opcji, których istnienia klienci bardzo często nie są świadomi. Przeważnie wychodzimy z założenia, według którego skoro sam proces wnioskowania o pożyczkę oraz ofertowania przebiega przez internet, to również wypłata kwoty pożyczki będzie miała miejsce poprzez szybki przelew na nasz rachunek bankowy. Warto więc zdawać sobie sprawę z faktu, że przeświadczenie to bynajmniej nie przystaje do całego, szerokiego spektrum rozwiązań, jakie oferuje swoim klientom nowoczesny sektor pożyczkowy.

W odniesieniu do oferty pożyczek udzielanych online bardzo często pożyczkodawca udostępni ma możliwość wypłaty kwoty pożyczki nie tylko w sposób standardowy, lecz również przy pominięciu obiegu bankowego. Ta druga możliwość dotyczy rzecz jasna pożyczek z opcją wypłaty przez czek GIRO.

Co przede wszystkim warto wiedzieć na temat oferty oraz sposobu działania tego rodzaju rozwiązania? Czy pożyczki online z opcją wypłaty czekiem GIRO będą cechować się na przykład innymi warunkami finansowymi, niż standardowy segment oferty danego pożyczkodawcy pozabankowy? Postarajmy się nieco przybliżyć czytelnikom tę kwestię.

Na czym polegają pożyczki online z wypłatą przez czek GIRO?

Przede wszystkim warto wyraźnie zaznaczyć, że pozabankowe pożyczki online z wypłatą przez czek GIRO nie stanowią odrębnego segmentu oferty instytucji pożyczkowych. Oznacza to po prostu, że na przykład zaciągana przez internet chwilówką z opcją wypłaty czekiem GIRO pod względem swoich warunków nie będzie w niczym różnić się od tej samej pożyczki wypłacanej w sposób standardowy, a więc na konto bankowe. Jedyna różnica to doliczenie do kosztów pożyczki prowizji za skorzystanie z opcji wypłaty czekiem GIRO. Standardowo prowizja taka wynosi jednak kilka złotych, przez co nie można jej uznawać za istotną zmianę w zakresie warunków finansowych pożyczki. Więcej ciekawych informacji na ten temat można znaleźć tutaj: http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-szybko-uzupelnij-brak-gotowki,nId,2615811

Jednocześnie należy wspomnieć, że zaciągniecie pożyczki online z wypłatą czekiem GIRO nie zawsze będzie możliwe przy całkowitym pominięciu bankowości. Skorzystanie z rachunku bankowego może okazać się konieczne na przykład na etapie weryfikacji naszych danych osobowych. W tum zakresie pożyczkodawcy przeważnie wymagają albo dokonania przelewu weryfikacyjnego albo też skorzystania z aplikacji Kontomatik lub Instantor. Obie te metody wymagają rzecz jasna skorzystania z konta w banku.

Inne ciekawe opcje pożyczek

Warto również pamiętać, że na rynku wciąż są dostępne pożyczki o mechanizmie działania bardzo zbliżonym do tradycyjnych chwilówek. Mowa rzecz jasna o pożyczkach z dostawą do domu. W tym wypadku jednak najczęściej proces wnioskowania o pożyczkę będzie wymagać kontaktu telefonicznego z konsultantem danej firmy pożyczkowej, ergo będzie nieco bardziej złożony i czasochłonny, niż w przypadku pożyczek online. Warto również pamiętać o opłacie za obsługę domową, która zostanie doliczona do całościowego kosztu pożyczki.

Powiązane posty

Zostaw komentarz