Bez Kategoriikokos.plSocial lending

Genialne innowacje w pożyczkach

innowacje Posted On
autor Stanisław Kraski

zarowkaJuż parę razy chwaliłem Kokos.pl za otwartość na sugestie zgłaszane przez użytkowników. Teraz ten serwis pożyczek społecznościowych poszedł dalej niż zwykła przychylność użytkownikom i postanowił stworzyć specjalny Bank Pomysłów Kokos.pl – narzędzie do zgłaszania i wyłaniania najlepszych pomysłów na rozwój serwisu.

Dotychczas o nowych pomysłach dotyczących działalności serwisu rozmawiano na forum, jednak brakowało tam przejrzystego systemu oceny i klasyfikacji proponowanych rozwiązań. W zastępującym forum, Banku Pomysłów, każdy może publikować swoje pomysły i poddawać je ocenie pozostałym użytkownikom. Zespół serwisu dowie się które innowacje użytkownicy uważają za najbardziej potrzebne, których usprawnień pożądają w pierwszej kolejności(dzięki systemowi oceny rozwiązań) i miejmy nadzieję, zacznie je jeszcze skuteczniej i szybciej wprowadzać.

Ponieważ uważam że nikt tak dobrze nie zna wad i bolączek Kokos.pl jak jego użytkownicy, to śmiem twierdzić że jednym z najlepszych pomysłów serwisu jest …stworzenie Banku Pomysłów. Miejmy nadzieję że dzięki działalności tego tworu już wkrótce zaczniemy odczuwać rosnący wzrost komfortu pożyczania i inwestowania w pożyczki społecznościowe, będzie szybciej, bezpieczniej i ogólnie lepiej.

Osobiście spodobało mi się już parę pomysłów:

  • Możliwość sprzedawania na rynku wtórnym nie tylko pożyczek windykowanych ale także pożyczek aktualnie spłacanych. To łatwe do wprowadzenia rozwiązania znacznie zwiększyło by płynność inwestycji w pożyczki społecznościowe pozwalając inwestorom wycofać swój kapitał w niemal każdej chwili. Czekam na taką funkcjonalność żeby nie musieć trzymać zbyt dużych oszczędności poza rynkiem social lending – obecnie wrzucenie całego kapitału w pożyczki społecznościowe może oznaczać kłopoty w Twoich finansach jeśli jakaś rata nie dojdzie na czas.
  • Możliwość zaciągania pożyczek konsolidacyjnych. Często zdarza się że pożyczkobiorcy deklarują że zaciągają nową pożyczkę i dopiero po jej sfinalizowaniu spłacą do końca stary dług. Inwestorzy mający głowę na karku nie idą na taki układ bo słusznie obawiają się niesłowności pożyczkobiorców(w końcu nie podpisują oni umowy na ten temat). Możliwość zaciągnięcia pożyczki konsolidacyjnej po sfinalizowaniu której następuje automatyczne spłacenie pozostałych pożyczek była by dobrym rozwiązaniem problemu.
  • Wpis do hipoteki na rzecz Blue Media – czyli możliwość inwestowania w hipoteczne pożyczki społecznościowe. To bardzo ambitny pomysł ale jego realizacja mogłaby by ustawić pożyczki społecznościowe w roli jednej z najbezpieczniejszych form inwestycji.

Chcesz zobaczyć pozostałe propozycje innowacji? A może chcesz podzielić się z innymi Twoim własnym pomysłem? Klikaj pomysły.kokos.pl.

Powiązane posty

2 thoughts on “Genialne innowacje w pożyczkach
  1. Arek

    Pomijając nie zawsze korzystne dla pożyczkobiorców skutki spłacania jednych pożyczek drugimi, to mimo wszystko rozwiązanie inne niż dogadanie się „na gębę” że „Ty spłacisz inne pożyczki jak ja Ci dam tę pożyczkę” będzie krokiem na przód. I to dla obu stron: pożyczkobiorcy i inwestora.

  2. Melonmaker

    Rzeczywiście pomysły niezłe. Konsolidacja by się przydała, bo coraz więcej osób chce spłacać swoje pożyczki kolejnymi pożyczkami.

Zostaw komentarz