Bez KategoriiNews

Dlaczego Sekrata.pl może zagrozić liderowi?

Posted On
autor Stanisław Kraski

wyścig o palmę pierszeństwaPortal pożyczek społecznościowych Sekrata.pl przetrwał w bardzo dobrej kondycji pierwsze miesiące działalności. Sprawdź dlaczego właśnie teraz warto u nich zainwestować i dlaczego już niedługo lider Polskiego rynku social lending serwis Kokos.pl może poczuć oddech konkurenta na plecach.

Nie jest tajemnicą że tylko nieliczne biznesy polegają na genialnym pomyśle, wszystkie inne sukces budują na swój sposób replikując używane pomysły. Pożyczki społecznościowe były innowacją dwa lata temu, teraz nadszedł trudny okres w którym kilka serwisów zbudowanych wokół tej idei toczy zażartą walkę o każdego klienta. Niemal na pewno nie długo dowiemy się kto przegrał w tej bitwie, na którym serwisie przestały się pojawiać nowe aukcje i który z nich chyli się ku upadkowi. Na szczęście dla nas, inwestorów, serwis pożyczek społecznościowych jedynie pośredniczy w zawarciu umowy, nawet jego upadek nie zmienia tego że pożyczkobiorca musi spłacać swoje zobowiązanie.
Wśród moich faworytów do wygranej znajduje się serwis Sekrata.pl, stworzony przez osoby zaangażowane w tworzenie polskiego social lending już od jego początków. Ich strategia opiera na nie wyważaniu otwartych drzwi. Nie wprowadzają innowacji które mają dużą szansę się nie przyjąć, ale dokładnie wybierają to co działa na innych serwisach oraz wsłuchują się w uwagi własnych użytkowników. Właśnie tej komunikacji z użytkownikami tak bardzo brakuje na większości innych portali, a moim skromnym zdaniem jest to klucz do sukcesu w obecnej sytuacji. Portal pokazał że jego użytkownicy są dla niego najważniejsi, chociażby błyskawicznie realizując sugestie czytelnika tego bloga(pozdrowienia dla gablerro) dotyczącą usprawnień działalności serwisu.

Właśnie, ostatnio na Sekracie wielki ruch, co się tam dzieje?

 • Jak w całym social lending inwestorzy zacierają ręce na nadchodzące zyski bo Rada Polityki Pieniężnej podwyższyła stopy procentowe, prawdopodobnie zaczynając tym samym całą serię podwyżek. Na razie maksymalne dopuszczalne oprocentowanie pożyczki społecznościowej wzrosło z 20% do 21%, wkrótce drożejące pożyczki i kredyty bankowe wywindują zyski z pożyczek prywatnych do znacznie wyższych poziomów.
 • Trwa promocja „10zł na dobry start” w której za założenie konta na serwisie dostaniesz 10zł, to dobry powód aby właśnie teraz założyć konto. Za otrzymane 10zł możesz dokonać niezbędnych weryfikacji oraz promować swoje aukcje.
 • Wprowadzono możliwość dokonywania dodatkowych weryfikacji przez pożyczkobiorców. Można weryfikować drugi dokument tożsamości, zaświadczenie o zatrudnieniu i skany rachunków (np. za gaz, telefon, prąd). Na pewno zamówienie przez pożyczkobiorcę dodatkowych weryfikacji będzie kolejnym argumentem przemawiającym za decyzją o inwestycji.
 • Udostępniono statystyki aukcji użytkownika, z łatwością można sprawdzić: sumę aukcji użytkownika, sumę aukcji spłaconych, sumę aukcji zakończonych niepowodzeniem, sumę aukcji w trakcie spłaty, sumę spłaconych pożyczek, łączne teraźniejsze zadłużenie użytkownika na portalu, sumę inwestycji użytkownika. Funkcjonalność została wprowadzona dzień po przedstawieniu takiej sugestii przez użytkownika gablerro, to dowód po pierwsze na to jak Sekrata.pl podchodzi do użytkowników, a po drugie na to że każdy z nas może mieć wpływ na rozwój pożyczek społecznościowych.
 • Nawiązano współpracę z centrum windykacji Lex. Teraz ociąganie się ze spłatą pożyczki będzie jeszcze trudniejsze(i kosztowniejsze).

Sekrata.pl rozwija się w dobrym tempie, udzielono za jej pomocą już ponad 100 000zł pożyczek. Ja jednak z uporem maniaka będę powtarzał najważniejsze, że życzył bym sobie takiego stosunku do użytkownika jaki oni reprezentują we wszystkich firmach, nie tylko tych zajmujących się pożyczkami społecznymi. Myślę że właśnie to szybkie wprowadzanie w życie tego co podszepną klienci spowoduje że Sekrata przetrwa na rynku i rozwinie się do jednego z największych portali w tej branży. Czy będzie udzielać tyle pożyczek co Kokos.pl? Pewnie w tym roku jeszcze nie, ale w następnym, kto wie…

Powiązane posty

7 thoughts on “Dlaczego Sekrata.pl może zagrozić liderowi?
 1. Arek

  Walka o pozycję nr 1 w polskim social lending będzie zażarta i nikt nie da jej za darmo Sekracie. Jako użytkownikom wypada nam się tylko cieszyć.

 2. gablerro

  Potwierdzam, Sekrata współpracuje szybko i sprawnie. Normalne podejście do człowieka, A co za tym idzie nowe pomysły są wdrażane na bieżąco. Wiadomo, że nie wszystko się da wprowadzić w ciągu doby, nie każdy pomysł trzeba zatwierdzić. Wymieniając swoje pomysły, czasami sugeruje że coś podobnego jak na portalu xxx by to lepiej zobrazować:) Funkcja SMS informująca PD o spłacie przez PB to jest coś pięknego. Nie trzeba się logować co po chwile by sprawdzać stan pieniążków na subkoncie. Poza tym po otrzymaniu SMSa odrazu możemy przejść do kolejnych inwestycji:) Oby wytrzymali jak najdłużej na rynku, zapewne celem jest pozycja nr 1 w polskim SL

 3. Michał-Sekrata

  Środki są dopisywane do konta, ale nie można ich wypłacić. Pozdrawiam

 4. Arek

  Ops! Przepraszam, byłem przekonany że środki z promocji tak jak wcześniej dopisują się do konta i można je z powodzeniem wypłacić. Przepraszam i dzięki za sprostowanie:)

 5. Sekrata-Michał

  Areczku, jestes pewien czy skorzystałes z tej promocji co jest aktualnie??

 6. Arek

  Można przelać pieniądze z promocji na konto bankowe. W tym celu wchodzimy na moje konto -> subkonto -> wypłać środki -> formularz -> podajemy kwotę -> ok i już przelew wędruje na nasze konto bankowe.

  PS. Chcąc to sprawdzić właśnie niechcący wypłaciłem swoje środki z tego serwisu:)

 7. krawcu

  Bzdurą jest to że po otrzymaniu 10zł za rejestrację można część tych pieniędzy przelać sobie na konto.

  Żeby je dostać trzeba się zarejestrować, uzupełnić wszystkie dane osobowe i wysłać mail do serwisu.

  Po otrzymaniu 10zł można je wydać tylko na weryfikacje!!!

  Niemniej też mam nadzieję że serwis będzie się rozwijać bo mam zamiar tam inwestować!

Zostaw komentarz