Bez Kategorii

Darmowe aplikacje pomomagające w inwestowaniu

inwestowanie Posted On
autor Stanisław Kraski

komputerSerwis social lending kokos.pl wybrał 8 aplikacji które zakwalifikowały się do drugiego etapu konkursu „Twoja funkcjonalność w kokos.pl„. Przypomnę Ci że w ramach konkursu programiści zgłaszali propozycje aplikacji które mają oferować użytkownikom serwisu dodatkowe funkcjonalności(z wykorzystaniem WebAPI). W pierwszym etapie każdy mógł nadesłać przygotowane przez siebie rozwiązania, w drugim jury wybrało 8 najciekawszych i przekazało pałeczkę użytkownikom kokos.pl. Teraz każdy oddanymi głosami może przesądzić o tym który z autorów aplikacji zgarnie główną nagrodę – 5tys zł(druga nagroda – 3tys, trzecia 2tys). Pod tym adresem raz dziennie głosować mogą użytkownicy posiadający ważną weryfikację konta bankowego.

Co oferują zaproponowane aplikacje?

 • Cocos.pl – to strona internetowa oferująca każdemu inwestorowi obrazowe przedstawienie sytuacji interesującego go pożyczkobiorcy. Serwis pozwala Ci niemal natychmiastowo sprawdzić wykres zadłużenia, ilość spłaconych odsetek i to jak kształtuje się harmonogram spłat rat. Informacje przydadzą się do określenia czy zadłużenie potencjalnego pożyczkobiorcy przypadkiem nie znajduje się w stałym trendzie wzrostowym(bardzo zły znak) lub czy obietnice o wcześniejszym spłacaniu rat rzeczywiście są realizowane.
 • iKokos to rozwiązanie dla miłośników iPhonów, iPodów i innych mobilnych urządzeń tego typu. Za pomocą aplikacji możesz przeglądać i wyszukiwać aukcje wszędzie tam gdzie nie masz dostępu do komputera, a gdzie zabrałeś swój telefon. Możesz obserwować aukcje oraz stopień ich realizacji, sprawdzić który z inwestorów zdecydował się pożyczyć Tobie pieniądze i kiedy możesz się spodziewać zastrzyku gotówki.
 • KokoAnalityk jest aplikacją wyświetlającą wykresy dotyczące wskazanego użytkownika serwisu kokos.pl. Daje Ci to możliwość szybszej i łatwiejszej analizy historii kredytowej określonego użytkownika, regularności spłat rat, zadłużenia, wysokości pożyczek i ich spłat na dwóch odpowiednio do tego celu przygotowanych wykresach. W przeciwieństwie do Cocos.pl aplikację należy pobrać na dysk i zainstalować(nie działa w oknie przeglądarki internetowej).
 • Kokostat oferuje zestaw wykresów obrazujących średnią spłacalność pożyczek w zależności od takich parametrów jak rating, wiek, województwo, liczba i rodzaj rekomendacji, wielkość pożyczki itd. Świetne narzędzie do określenia głównych wytycznych dla Twojej strategi inwestowania w pożyczki społecznościowe.
 • RiskCalc v.2 to już druga wersja tej aplikacji webowej(działającej w oknie przeglądarki) mającej na celu pomóc inwestorom w szacowaniu poziomu ryzyka danego pożyczkobiorcy. Aplikacja pobiera z kokos.pl informacje, a następnie analizuje je specjalnym algorytmem. Jako wynik pokazuje użytkownikowi najważniejsze informacje o potencjalnym dłużniku oraz oszacowane prawdopodobieństwo spłaty całości pożyczonych pieniędzy.
 • Szybkasplata.pl to ranking użytkowników i aukcji według czasu spłaty całkowitej. Bardzo przydatne jeśli interesują Cię wcześniejsze, przedterminowe spłaty które pozwolą Ci osiągać ponadprzeciętne stopy zwrotu.
 • KOKOS to ciekawa alternatywna wyszukiwarka aukcji na kokos.pl. Oprócz standardowych funkcji pozwala wyszukać aukcje w których inwestują cenieni przez nas inwestorzy, możesz łatwo naśladować ruchy najlepszych. Z drugiej strony możliwe jest określenie konkretnych pożyczkobiorców którymi jesteśmy zainteresowani.
 • Zestaw narzędzi pożyczkobiorcy to bogaty zbiór statystyk oraz narzędzi ułatwiających ocenę ryzyka danej inwestycji zwiększając tym samym stopę zwrotu i zadowolenie inwestorów. Z serwisem internetowym sprzężona jest wtyczka dla Firefoksa w postaci dodatku oraz dla innych popularnych przeglądarek w postaci tzw. skryptozakładki. Korzystanie z serwisu wymaga weryfikacji swojego konta na kokos.pl poprzez wysłanie prywatnej wiadomości do autora serwisu.

Co sądzisz o tych programach? Czego Ci tutaj jeszcze brakuje? Podziel się Twoją opinią w komentarzach pod tym wpisem.

Powiązane posty

4 thoughts on “Darmowe aplikacje pomomagające w inwestowaniu
 1. Arek

  No tak, takie konkursy zawsze mają dużą dozę subiektywności, to jest chyba nie do ominięcia.

 2. Samoa

  Biorąc pod uwagę, że kryteria były dwa: 1. zgodność z modelem, 2. subiektywna i nieodwołalna ocena organizatora, można drugie kryterium nazwać „inne” 🙂 i w pełni się z Tobą zgadzam.

 3. Arek

  To ciekawe co piszesz, może jednak inne kryteria zdecydowały o nie zakwalifikowaniu się programu do drugiego etapu?

 4. Samoa

  Hmm… brakuje informacji o aplikacji, która nie została zakwalifikowana do konkursu ze względu na drastyczność statystyk, które przedstawia.

Zostaw komentarz