Czy zyskasz więcej dzięki pożyczkobiorcom offline?

Pożyczki internetowe nadal nie są przez wszystkich traktowane równie poważnie jak pożyczki udzielane w oddziałach banków. W odpowiedzi serwisy social lending coraz śmielej zaczynają przedstawiać swoją ofertę także w „naziemnych” placówkach. Na pewno nie muszę Cię przekonywać że wiąże się to z pojawieniem innego typu pożyczkobiorców, na których oczywiście będziesz mógł zarabiać.
O oferowaniu pożyczek społecznościowych ludziom nie w pełni ufającym internetowi pisałem już na blogu kilkakrotnie. Jednak to co zaczyna się dziać teraz może spowodować że już wkrótce większość pożyczkobiorców obecnych na serwisach social lending będzie składało wnioski o pożyczki poprzez sieć naziemnych doradców finansowych.
Serwis Kokos.pl podjął współpracę z firmą AK GROUP. Początkowo firma ta zajmowała się udzielaniem kredytów oraz pośrednictwem finansowym, jednak od ponad roku zajmują się też zarządzaniem serwisami internetowymi oraz szeroko pojętą reklamą. AK GROUP będzie już drugą firmą po EURO-FINANSE która sprowadza na Kokos.pl pożyczkobiorców offline.
Serwis Zakra.pl uruchomił w Warszawie(Alei Jana Pawła II 61) pierwszy Zakra punkt – naziemny punkt obsługi klientów. To kolejne ułatwienie dla klientów mających wątpliwości co do internetowych kanałów komunikacji.
W Zakra punkcie można siedząc twarzą w twarz z przedstawicielem serwisu:
- złożyć wniosek o pożyczkę gotówkową w ramach serwisu Zakra.pl
- założyć lokatę inwestycyjną w ramach serwisu Zakrainvest.pl
Jednocześnie zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą w punkcie:
- dokonać spłaty raty
- wykonać darmową weryfikację tożsamości
- złożyć wniosek o pożyczkę
- otrzymać zestawienie inwestycji
- otrzymać potwierdzenie zawarcia umowy pożyczki
- doładować subkonto w serwisie Zakra.pl lub Zakramini.pl.
Pierwsze wnioski o pożyczkę gotówkową, składane przez klientów Zakra punkt, mogą opiewać maksymalnie na kwotę 2000 pln.
Dodatkowym zabezpieczeniem pożyczek udzielanych w Zakra punkt jest weksel wystawiany przez Pożyczkobiorcę na Operatora serwisu Zakra Corp. Sp. z o.o.
Wraz z rozwojem naziemnych placówek mających w swojej ofercie pożyczki społecznościowe można będzie liczyć, poza znacznie większym wyborem komu pożyczyć pieniądze, na podwyższenie standardów weryfikacji klientów. SKOK, Bank czy punkt udzielania pożyczek społecznościowych będą mieć zbliżone możliwości sprawdzenia pożyczkobiorcy.
Na serwisach pożyczek społecznościowych pojawią się osoby które dotąd stroniły od internetu, nie wychowane w erze wszechobecnych komputerów, ale posiadające stabilne zatrudnienie i pojawiające się od czasu do czasu potrzeby pożyczkowe.
Jak myślisz, co przyniesie tak otwarte wyjście pożyczek społecznościowych poza ich naturalne środowisko jakim jest internet? Twoja opinia w komentarzach pod tym wpisem będzie dla mnie bardzo cenna.
Pamiętaj także że możesz śledzić nowe wpisy pojawiające się na blogu pozyczki20.com dzięki kanałowi RSS(Co to jest RSS?).
Arek
Większe pole do oszustw? Więcej pożyczkobiorców, to prawda, ale czy od razu musi to znaczyć gorszą ich wiarygodność?
Damian
Większa popularność, większa kasa do zarobienia, ale też większe pole do oszustw :/ trzeba czekać i patrzeć jak się rozwija sytuacja.
Arek
Jako aktywny inwestor też cicho liczę że pożyczki społecznościowe w końcu staną się tak popularne jak na to zasługują.
Łukasz
Idea „naziemnych” placówek wydaje się być ciekawym pomysłem. Na pewno spowoduje to rozpowszechnienie mało znanej (na razie) formy pożyczek, jaką są pożyczki społecznościowe.
Pozdrawiam