Pożyczki

Czy warto wziąć pożyczkę gotówkową?

chwilowka Posted On
autor Stanisław Kraski

Czasem pojawia się potrzeba pożyczenia niewielkiej sumy pieniężnej. Jednak w tym wypadku, często zastanawiamy się, co okaże się dla nas najlepszym rozwiązaniem. Czy może podpisać z bankiem umowę na debet na koncie, sięgnąć po kartę kredytową, czy może zabiegać o pożyczkę gotówkową? W wielu przypadkach pożyczka gotówkowa okazuje się najlepszym wyjściem.

Pożyczka gotówkowa

Porównując oferty banków, okazuje się, iż zaciągnięcie pożyczki gotówkowej jest najbardziej opłacalne. Takie opcja wypada najtaniej w bankach:

  • Pekao
  • Kredyt Banku
  • Millenium
  • BZ WBK
  • ING

Pożyczka gotówkowa nie jest najczęściej wykorzystywana przy okazji zadłużania się na małe kwoty. Klienci takich pożyczek przeważnie starają się o spore sumy pieniężne. Jest to jednak błąd. Taką formę pożyczek warto także wybierać, jeśli chcemy niewielkie pieniądze. Mimo tego, iż przejdziemy przez długo drogę formalności to i tak poniesiemy niższe koszty obsługi naszego długu. Zaletą pożyczki gotówkowej jest także narzucona przez bank mobilizacja do spłaty zadłużenia. Klient dostaje harmonogram rat i musi spłacać pożyczkę zgodnie z nim. Istotna jest także silna wola, osoby, która chce podjąć pożyczkę. Nie może ona bowiem podjąć pochopnej decyzji o pożyczeniu większej sumy pieniężnej, niż zamierzała.

Debet na koncie

Jeśli nie uda nam się wziąć pożyczki, możemy ubiegać się o limit kredytowy na koncie. Zadłużenie w ROR najlepiej wypada w PKO BP, kosztuje bowiem 202 zł, jednakże jego przewaga nad pożyczką gotówkową nie jest duża. Opłaca się także zadłużyć na koncie w mBanku, w innych bankach jest to także wyjście mniej kosztowne aniżeli dług na karcie kredytowej. Należy jednak mieć na uwadze, iż debet w koncie możliwy jest do uzyskania w bardzo szybkim czasie tylko w banku, w którym klimat ma od paru miesięcy ROR z wpływami. Osobie bez ROR banki nie chcą zbytnio dawać takiej linii kredytowej. Ciężko jest także od razu otrzymać kartę kredytową, jednakże nie jest ona i tak dobrym rozwiązaniem na zadłużanie się na długi czas.

Kiedy najlepiej zdecydować się na pożyczkę gotówkową?

O pożyczkę gotówkową możemy właściwie ubiegać się, w każdej dowolnej chwili. Jednakże, zanim podejmiemy taką decyzję, powinniśmy ją dokładnie przemyśleć. Najważniejsze jest to, aby nie brać takiego zobowiązania, w przypadku gdy nasza sytuacja finansowa nie jest zbyt pewna. Kolejną kwestią jest cel, na jaki chcemy przeznaczyć uzyskane środki pieniężne. W niektórych przypadkach wystarczy jedynie trochę zaoszczędzić, aby dokonać zakupu i wówczas pożyczka okazuje się zbędna. Bardzo istotna jest dokładna analiza tego, czy pożyczka gotówkowa jest nam niezbędna i czy damy radę ją terminowo spłacać. Należy zweryfikować wszelkie możliwe zyski i to czy taka pożyczka gotówkowa będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem i nie będzie stanowiła dla nas źródła problemu.

Czasem może okazać się, iż coś, co jest według nas najlepszym rozwiązaniem, okazuje się błędem. Przed każdą decyzją o wzięciu pożyczki, warto poprosić bank o kalkulację kosztów, wówczas będziemy mieć pewność czy chcemy faktycznie zaciągnąć dane zobowiązanie pieniężne.

Powiązane posty

Zostaw komentarz