Pożyczki

Czy dowód wystarczy, aby skorzystać z pożyczki na dowód?

pozyczki udzielane bez baz na dowod Posted On
autor Stanisław Kraski

O pożyczkach internetowych mówi się, że są łatwe i wymagają niewielu formalności. Coraz więcej osób z nich korzysta. W przypadku mniejszych kwot więcej osób niż z kredytów bankowych. Czy dowód osobisty rzeczywiście wystarczy, aby móc skorzystać z pożyczki online? Czym charakteryzują się pożyczki na dowód i jakie warunki musimy spełnić, by móc z nich skorzystać?

Podstawowe warunki przyznawania pożyczki na dowód

Warunki przyznawania pożyczek w firmach pożyczkowych są dość zbliżone. Różnice dotyczą kryterium wieku, przelewów w celu weryfikacji, sposobów wypłaty gotówki. Niektóre chwilówki przyznawane są od 18 lat. W niektórych przypadkach obowiązują ograniczenia wiekowe. Niemal wszędzie po pożyczkę mogą zwrócić się osoby powyżej 21 roku życia i te, które nie ukończyły jeszcze 70 lat. Wiele osób ma wątpliwości czy otrzyma pożyczkę bez konta bankowego. Pożyczki online charakteryzują się szybkimi przelewami na konto. Do tego wymagają weryfikacji podanych we wniosku informacji przy pomocy przelewu elektronicznego. Można jednak znaleźć pożyczki weryfikowane i wypłacane na czek, który należy zrealizować na poczcie.

Bez względu na firmę pożyczkową możemy się spotkać z następującymi warunkami:

  • posiadanie polskiego obywatelstwa,
  • posiadanie i użytkowanie adresu e-mail,
  • posiadanie telefonu komórkowego z aktywnym numerem.

Dokumenty potrzebne do aplikacji o pożyczki na dowód

Aplikowanie o pożyczkę wymaga podania danych, jakie znajdują się na dowodzie osobistym. W chwili wypełniania wniosku nie musimy mieć go jednak pod ręką. Wystarczy, że dobrze znamy je na pamięć. Zalecamy, aby upewnić się co do wprowadzanych danych, zwłaszcza co do serii i numeru dowodu. Należy mieć na uwadze, że każda pomyłka będzie skutkowała odrzuceniem wniosku. 

Siadając do komputera, uruchamiając tablet czy smartfon, by wypełnić wniosek o pożyczkę, nie trzeba przygotowywać zaświadczenia o dochodach. Pożyczki online udzielane są na podstawie informacji przedstawionych przez wnioskującego. Kserowanie i dołączanie takich dokumentów nie będzie konieczne. W trakcie obowiązywania umowy, zwłaszcza w razie wątpliwości co do naszej wypłacalności, pożyczkodawca może zażądać przedłożenia zaświadczenia o dochodach.

Narzędzia do obsługi pożyczki na dowód

Do rejestracji wniosku o pożyczkę na dowód konieczne jest założenie konta w serwisie pożyczkowym. Do tego celu służy właśnie adres mailowy. Na niego otrzymamy również decyzję. Utworzony profil na stronie pożyczkodawcy będzie przydatny do obsługi pożyczki. Logując się na niego, sprawdzimy, ile czasu pozostało do spłaty pożyczki. Chcąc otrzymać pożyczkę szybko i bez wielu formalności powinniśmy posiadać także telefon komórkowy, w którym znajduje się karta SIM z aktywnym numerem. Pożyczkodawcy często kontaktują się ze swoimi klientami za pomocą wiadomości sms. Nawet podczas udzielania pożyczki na dowód, przesyłają w ten sposób decyzję do zainteresowanego, który złożył wniosek.

 

1/5 - (1 vote)

Powiązane posty

Zostaw komentarz