Bez Kategorii

COW Cross

windykacja Posted On
autor Stanisław Kraski

W tym wpisie przeczytasz krótko o COW Cross Sp. z o.o i windykacji świadczonej przez tę spółkę dla serwisu pożyczek społecznościowych kokos.pl.

Kilka dni temu dzięki wyżej wspomnianej firmie windykacyjnej odzyskałem część należności od krnąbrnego dłużnika. Była to jedyna z udzielonych przeze mnie pożyczek która trafiła do windykacji, dwie na trzy raty były już spłacone(co prawda z opóźnieniami) ale pożyczkobiorca postanowił nie spłacać trzeciej raty. Po niedługim czasie pożyczka w standardowej procedurze trafiła do windykacji realizowanej przez COW Cross Sp. z o.o. Kiedy po 4 miesiącach już pożegnałem się z 35zł które zalegał mi pożyczkobiorca przy mojej uciesze otrzymałem maila:

Informujemy, że na Twoje konto bankowe została przelana kwota 9.28 zł z tytułu zebranych w procesie windykacji należności do pożyczek, w których jesteś inwestorem.

Dobre i 9,28zł… Potwierdziło się że windykacja nie jest procesem natychmiastowym i że na jej wyniki często trzeba poczekać kilka miesięcy.

Centrum Obsługi Wierzytelności COW „CROSS” Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku od kilku lat zajmuje się obrotem wierzytelnościami oraz windykacją należności na terenie całego kraju. Spółka specjalizuje się w windykacji wierzytelności konsumenckich, m. in. długów osób fizycznych wobec banków, instytucji finansowych i firm telekomunikacyjnych.  COW „CROSS” oferuje również usługi windykacyjne na zlecenie dla małych i średnich przedsiębiorstw i podejmuje kompleksowe działania mające na celu odzyskanie należności Klienta. Firma w 2004 r. uzyskała międzynarodowy Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2001 w zakresie: windykacja wierzytelności, zarządzanie wierzytelnościami, obrót wierzytelnościami.

Uważam że warto poczytać o COW  „CROSS” właśnie teraz, bo po wprowadzeniu na kokos.pl zapowiadanej konkurencji między różnymi firmami windykacyjnymi, skuteczność 9.28zł/35zł może sprawić że ta firma szybko zniknie ze świata social lending.

Uwaga, aktualizacja: o tym że jednak windykacja okazała się bardziej skuteczna dowiedziałem się później, możesz o tym poczytać w kolejnym wpisie o windykacji.

Powiązane posty

2 thoughts on “COW Cross
 1. Arek

  70% to piękny wynik. Też bardzo liczę na to że konkurencja sprawi że windykacja w kokos.pl będzie na odpowiednio wysokim poziomie.
  Jeśli chodzi o windykację w smava.pl nie mam dokładnych danych, ale obiecuję Ci że postaram się je zdobyć.

 2. Markus

  U mnie Cross ściągnął średnio jakieś 70% należności(wliczając ich prowizję) z 3 zaległych pożyczek na kokosie. Więc nie jest tak źle.

  Jedynie co boli to ich prowizja która jest naprawdę wysoka. Być może wprowadzenie konkurencji obniży koszty windykacji bądź całkowicie je wyeliminuje wzorem Smavy czego nam inwestorom należy życzyć.

  Masz może dostęp do danych jak przebiega windykacja na Smavie?

Zostaw komentarz