Bez Kategorii

Co to jest parking?

parking Posted On
autor Stanisław Kraski

W poprzednim wpisie o udzielaniu pożyczki dowiedziałeś się że zdecydowana większość banków oferuje usługę szybkiego przelewu, dostępną podczas wpłaty środków w serwisach pożyczek społecznościowych. Ciągle jednak posiadacze kont w niektórych bankach nie mają takiej możliwości. Jeśli jesteś w takiej sytuacji to bezwzględnie powinieneś zapoznać się z tym krótkim wpisem. Gdy Twój bank oferuje szybki przelew to dalsza lektura i tak będzie pomocna bo pozwoli Ci rozpoznawać i unikać specyficznego typu nieopłacalnych aukcji zwanych parkingami.

Tradycyjnie temat przedstawiony będzie na przykładzie najpopularniejszego serwisu pożyczek 2.0( na innych sytuacja jest analogiczna). Aby wykonać przelew z innego banku niż te bezpośrednio współpracujące z kokos.pl kliknij w ostatnim etapie udzielania pożyczki opcję przelewu z dowolnego banku. Kokos.pl poda Ci dokładne dane potrzebne do wykonania przelewu. Pamiętaj aby wysyłając przelew dokładnie przepisać tytuł(pozwoli to kokos.pl określić na którą aukcję mają trafić Twoje środki). Istotne jest by przelew był wykonany z numeru konta które wcześniej zweryfikowałeś. Jeśli wszystko wykonasz poprawnie to Twoje pieniądze dojdą do serwisu w ciągu dwóch dni.

Nie trzeba być jasnowidzem by wiedzieć że większość atrakcyjnych aukcji zakończy się nim Twoja wpłata zostanie zaksięgowana – innymi słowy stracisz doskonałą okazje na zarobienie pieniędzy. Oprócz założenia konta w innym banku użytkownicy omawianego serwisu pożyczek społecznościowych wymyślili inną metodę zwaną parkingiem lub przechowalnią. Parking to specjalna aukcja założona w celu magazynowania środków na szybkie wejście w inne pożyczki. Działa to tak że wpłacasz pieniądze na aukcję-parking, i w momencie pojawienia się interesującej Cię oferty, z panelu „moje konto” za pomocą strzałki przy aukcji spełniającej formę parkingu przenosisz wpłatę na upatrzoną przez Ciebie aukcję(trwa to kilka sekund). Parking możesz wykorzystać też jako miejsce gdzie ewakuujesz pieniądze z aukcji w którą zainwestowałeś, a która nagle wzbudziła Twoje zastrzeżenia(np. pożyczkobiorca nie odpowiada na pytania, wyszły na jego temat niekorzystne fakty). Aukcję-parking rozpoznasz po bardzo niskim oprocentowaniu(np. 2%) i długim terminie trwania(np. 2lata). Takie niekorzystne warunki mają za zadanie odstraszyć inwestorów którzy nie znają idei parkingu i myślą że jest to normalna aukcja, w której ktoś chce pożyczyć pieniądze. Jeśli wartość środków zgromadzonych na parkingu zbliża się do 50% zadeklarowanej sumy pożyczki, należy zmienić parking lub zainwestować zgromadzone środki. Gdy próg 50% zostanie przekroczony aukcja zostanie sfinalizowana i udzielisz mało korzystną pożyczkę.

Powiązane posty

Zostaw komentarz