Bez Kategoriikokos.plSocial lendingZysk

4 sposoby zarabiania dzięki NIE Twoim pieniądzom

zarabiać Posted On
autor Stanisław Kraski

kredytJeśli pożyczysz pieniądze na niskie oprocentowanie, a potem zainwestujesz je na wyższy procent, to zarobisz w ogóle nie angażując Twojego kapitału. Jak ten prosty pomysł jest w praktyce realizowany na serwisach social lending?

 • Karta kredytowa – prawie każda karta kredytowa posiada okres bez odsetkowy (grace period), czyli czas w którym pod warunkiem terminowej spłaty zadłużenia bank nie naliczy żadnych odsetek. Możesz wykorzystać tę darmową pożyczkę aby na niej zarobić, pisałem o tym w artykule jak zarobić na karcie kredytowej.
 • Pożyczki społecznościowe – możesz pożyczać od kogoś taniej a potem te same pieniądze pożyczać innej osobie ale drożej. Wbrew pozorom, dwie osoby między którym de facto pośredniczysz mogą być zadowolone z Twojej obecności(przeczytasz o tym już za chwilę).
 • Inne pożyczki – możesz wziąć nisko oprocentowaną pożyczkę bankową, pożyczkę hipoteczną lub tak jak ja preferencyjny kredyt studencki i zainwestować uzyskane pieniądze w pożyczki społecznościowe. Kredyt studencki w praktyce nie jest oprocentowany, pożyczka hipoteczna ma oprocentowanie wynoszące około 6%, a pożyczki społecznościowe dają zarobić w okolicach 20% rocznie(lub więcej jeśli wiesz jak reinwestować spłaty). Czy widzisz tutaj potencjał do zarobków?
 • Inne inwestycje – możesz pożyczać pieniądze na serwisach social lending i inwestować je na giełdzie lub we własny biznes. Serwisy pożyczek społecznościowych jak np. Kokos.pl i Zakra.pl wprowadziły specjalne udogodnienia dla licznych zainteresowanych firm.

Jest kilka możliwości aby zarobić na nie swoim kapitale w kombinacji z pożyczkami społecznościowymi, we wszystkich jest jednak pewien haczyk którego istnienia musisz być świadomy – możliwość straty. Kiedy nagle okaże się że Twój pożyczkobiorca ma kłopoty z terminowym regulowaniem spłat, to mimo że inwestowałeś nie swój kapitał, będziesz musiał szybko wyciągnąć dodatkowe pieniądze z własnego portfela aby spłacić Twoje długi.

Bank lub inny pożyczkobiorca podejmując pewne ryzyko pożycza Tobie pieniądze na określony procent. Ty sam podnosisz ryzyko pożyczając te same pieniądze komu innemu, i zgodnie z prawidłami ekonomii za wyższe ryzyko oczekujesz wyższego zysku. Inwestując w wiele aukcji(dywersyfikując ryzyko), będąc świadomym ile statystycznie zarabiasz na swoich inwestycjach oraz posiadając odpowiednie zabezpieczenie finansowe, jesteś w stanie sprawić że zarobisz konkretne pieniądze dzięki nie swojemu kapitałowi!

Powiązane posty

3 thoughts on “4 sposoby zarabiania dzięki NIE Twoim pieniądzom
 1. Andrzej

  Szczególnie pomysł z karta kredytową podoba mi się 🙂

 2. Arek

  Zarabianie pożyczonymi pieniędzmi nie jest dla każdego, trzeba mieć odwagę, umiejętności i solidną poduszkę finansową na którą w razie niepowodzenia można miękko upaść.

 3. procek

  Mam nadzieję, że zarabianie wirtualnymi pieniędzmi nie pęknie jak grecka bańka mydlana 😉

Zostaw komentarz