Bez Kategorii

14% bezpiecznego zysku z pożyczek społecznościowych

zysk z pożyczki Posted On
autor Stanisław Kraski

LendicoOd jakiegoś czasu w linkach po prawej stronie bloga możesz znaleźć odnośnik do nowego serwisu pożyczek społecznościowych Lendico.pl. Skąd się wzięła ta firma i co oferuje?

Lendico to platforma pożyczkowa działająca w takich krajach jak Niemcy, Austria, Hiszpania i uwaga… Republika Południowej Afryki. Swój biznes postanowili uruchomić także w naszym kraju.

Serwis pozycjonuje się na najbezpieczniejszy w Polsce sposób zarabiania na pożyczkach społecznościowych. Każdy z pożyczkobiorców jest dokładnie prześwietlany, a Ci którzy nie przejdą weryfikacji nie są uprawnieni do składania wniosków pożyczkowych.

W porównaniu do lidera rynku pożyczek społecznościowych Kokos.pl uderza z jaką dokładnością Lendico.pl szacuje prawdopodobieństwo wystąpienia problemów ze spłatą określonej pożyczki. Pożyczkobiorcy przydzielani są do różnych kategorii (od A do E):

Lendico tabela

Pomysł bardzo ciekawy i na pewno inne portale pożyczek społecznościowych powinny zaadoptować podobne podejście. Pytanie tylko jak czas zweryfikuję ocenę ryzyka dokonaną przez ekspertów portalu;)

Druga cechą która rzuciła mi się w oczy jest okres na który zaciągane są pożyczki, oscyluje on pomiędzy rokiem a pięcioma latami, a więc wszystkie pożyczki możemy uznać za długoterminowe – kapitał inwestora w zamian za nieco wyższe oprocentowanie jest zamrażany na dłuższy czas.

Będę bacznie przyglądał się rozwojowi Lendico.pl i może nawet coś zainwestuję w ramach eksperymentu, na pewno możesz liczyć że na tym blogu znajdziesz wszelkie newsy i informacje o promocjach na Lendico. Wnioskując z infografiki obrazującej dotychczasową działalność portalu w Polsce przyszłość rysuje się w różowych barwach:

Lendico infografika

Powiązane posty

8 thoughts on “14% bezpiecznego zysku z pożyczek społecznościowych
  1. Alek Pizgorz

    Super infografika ! 😉

  2. Melon

    Wyglądają na uczciwą firmę

  3. Arek

    Pożyjemy, zobaczymy;)

  4. Adam

    Choć gorąco im kibicuję, to jednak obawiam się, że skończą jak Smava – przesadzając z wymaganiami wobec PB i nie zdobywając rynku. Obym się mylił.

  5. Arek

    Samoa, bardzo niekorzystnie oceniasz tę firmę. Trudno zaprzeczyć Twoim zastrzeżeniom, ale może dajmy szansę i popatrzmy jak się to rozwinie.

  6. Samoa

    Infografika niewiele wnosi. „Wartość zapytań …” – co to za parametr ? To ma niby być sugestia, że udzielili w 5 miesięcy pożyczek na połowę kwoty, co Kokos w 6 lat ? Jaka jest spłacalność pożyczek i zwrot z inwestycji ?

    Jak na niemiecką firmę zalatuje tu amatorszczyzną a prezentowanie tak nic nie wnoszących infografik to jak ostrzegawcza chorągiewka dla potencjalnego inwestora.

    Sam fakt iż lendico współpracuje w zakresie windykacji z pierwszorzędnym oszustem Szymonem Dudką (już tam gdzieś trafił do prokuratury) wystawia tej firmie jak najgorszą rekomendację.

    Doświadczenie pokazuje, że działająca na identycznych zasadach też niemiecka Smava charakteryzowała się koszmarną spłacalnością, superzaawansowany model oceny ryzyka okazał się totalną porażką, o zwrocie z inwestycji można było zapomnieć, windykacja była fikcją a sama firma zakończyła działalność na polskim rynku tak szybko jak ją rozpoczęła.

  7. Arek

    Grafika pochodzi od Lendico. Można zainwestować trochę pieniędzy na innych platformach i sprawdzić jak często będą zdarzać się windykacje ale to nie ustrzeże nas przed zmianą warunków ekonomicznych w przyszłości co może mieć niebanalne znaczenie dla spłacalności (zmiana stop procentowych, bezrobocia itp.)

  8. Darek M.

    Skąd masz taką fajną grafikę? Pomysł Lendico na dokładną weryfikację pożyczkobiorców bardzo mi się podoba. Wystarczy trochę pieniędzy zainwestować na innych platformach aby dowiedzieć się, jak często zdarzają się windykacje.

Zostaw komentarz